Značka Swix

Doprajte si kvalitné a rokmi overené produkty od nórskej spoločnosti Swix. Hľadáte špičkové vosky, palice, oblečenie a mnoho iného? Značka Swix je tou správnou voľbou pre vás. S výberom zimného športového príslušenstva vám poradíme online alebo offline. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správnu na e-mail info@najsport.sk.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd
Značka Swix

Značka Swix od histórie po súčasnosť

  • Táto nórska spoločnosť sa zameriava na zimné športové vybavenie a príslušenstvo najvyššej kvality. V portfóliu produktov nesmú chýbať vosky na lyže, snowboardy, bežky skialpy, špeciálne stúpacie vosky, príslušenstvo na opravu a úpravu sklznice či hrán, palice a rôzne športové oblečenie.
  • Značka bola založená v roku 1946 (pred 76 rokmi) vo Švédsku zakladateľom Börje Gabrielssonom. 
  • Ústredie spoločnosti sa dnes nachádza v Nórskom mestečku Lillehammer.
  • Swix bol prvým výrobcom moderného lyžiarskeho vosku. Vosky boli farebne odlíšene podľa konkrétneho typu. Celá výroba prebiehala v Skane vo Švédsku a vo Fjellhamare neďaleko nórskeho Osla.
  • V roku 1964 sa celá výroba presunula do Nórska a do popredia sa dostáva výroba lyžiarskych a bežkárskych palíc.
  • V roku 1978 kúpil spoločnosť Ferd a v roku 1989 zasa Norheim, ktorý kedysi vlastnil Gresvig AS, odvtedy espanduje na trh s technickým športovým oblečením.
  • V roku 2018 Swix Sport Group zmenila svoj názov na BRAV. Nový názov nebude orientovaný na spotrebiteľov, ale bude slúžiť interne na zjednotenie viacerých značiek spoločnosti.

Logo Swix

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd

Filtrovať produkty