Značka Rubena

História značky Rubena sa píše od roku 1999, keď vznikla ako akciová spoločnosť v českom meste Hradec Králové spojením dvoch samostatných firiem Rubena Náchod a Gumokov Hrade Králové. Firma Rubena vyrába a dodáva komponenty zo silikónových kaučukov pre priemyselné spracovanie, ekológiu a špeciálne použitie. Firma Sico Rubena nadviazala na tradíciu spracovania silikónových kaučukov, ktorá sa ich spracovaním zaoberala už v 60. rokoch.

Významnou časťou výroby je trh automobilového priemyslu a výrobcovia bielej techniky. Vyvíja tiež špeciálne diely pre regulovanie vibrácií, ako napr. diskové, kužeľové a valcové pružiny, tlmiče nárazov, spojovacie komponenty atď. Ďalšou dôležitou súčasťou výroby sú komponenty pre tesniace plochy strojových častí, mazivá, palivá a rôzne tesniace prvky.

Treťou významnou skupinou sú lisované diely ako káblové priechodky, krytky, pružiny, membrány a pod. Tie sú používané hlavne na ochranu pohyblivých strojových súčastí, redukciu vibrácií, tlmenie zvuku atď. Laboratórium vývojového centra je vybavené skúšobnou technikou. Neodmysliteľnou súčasťou výroby je aj vývoj, výroba a predaj cyklistických duší a cyklistických pláštov. Samostatnou skupinou plášťov tvoria Freeride, Downhill a extrémna turistika. Pre tieto plášte sa používajú špeciálne zmesi. Medzi ich špeciálnu výrobu sa radí aj výroba hokejových pukov, klínových remeňov atď.

Filtrovať produkty