Značka Uvex

Uvex je profesionálnou nemeckou značkou, ktorá vyrába veľmi odolné cyklistické okuliare a cyklistické prilby, lyžiarske okuliare a lyžiarske prilby pre deti i dospelých. Značka Uvex vytvorila výrobky, ktoré môžu používať profesionálny športovci a taktiež i bežní ľudia pri svojich voľnočasových aktivitách. Ochranné prostriedky značky Uvex zabezpečujú maximálnu bezpečnosť pri akejkoľvek činnosti. Skratka Uvex (Ultra Violet EXcluded), je označenie kvality šošovky, ktorá neprepúšťa UV žiarenie. Hľadáte viac informácii o Uvex? Zavolajte na tel. číslo 0919 066 704 alebo nás kontaktujte na info@najsport.sk.

Značka Uvex

Spoločnosť Uvex bola založená v roku 1926 Philipom M. Winterom v nemeckom meste Fürth. Medzi najznámejšie vyrobené okuliare sa považujú ručne robené ochranné okuliare, ktoré boli určené pre robotníkov pracujúcimi s kovom. Neskôr sa výroba rozšírila o ochranné prostriedky: okuliare a prilby, rukavice, bezpečnostnú obuv a pracovné odevy a výrobky chrániace sluch a dýchacie cesty. Taktiež sa výroba zamerala na ochranné prilby pre jazdectvo, cyklistiku a motocyklistiku, horolezectvo a zimné športy.

Logo Uvex

Uvex od histórie po súčasnosť

História spoločnosti Uvex sa začala písať v roku 1926, kedy Philipp M. Winter zahájil svoju kariéru ako obchodník pre Portugalsko a Španielsko. Založil si distribučnú spoločnosť v Barcelone a vrátil sa naspäť do Fürthu v Bavorsku, kde založil remeselne orientovaný podnik "Optische-Industrie-Anstalt Philipp M. Winter". Na svet prišli 1. lyžiarske okuliare Uvex a 1. ochranné okuliare Uvex. Lyžiarske okuliare Uvex s plastovými šošovkami mali vetranie cez vyrezané otvory po bokoch. Boli ručne šité a cez švy sa pripevnil pás z mäkkej látky, ktorá vyhladila okraje a nedráždila tak pokožku.

V roku 1936 prichádza ponuka na letnú výbavu ochranných okuliarov Uvex na olympijské hry a o 20 rokov neskôr vzniká značka Uvex, ktorej jediným vlastníkom je Philipp M. Winter. Ten premenoval spoločnosť na "Winter-Gesellschaft für Optik und Augenschutz" a spolu s rodinou sa stávajú právoplatnými akcionármi, ktorého konateľmi sú Rainer a Philipp M. Winter. Keď R. Winter pomenoval všetky výrobky značky skratkou Uvex, produkty sa začali lepšie predávať a predávajú dodnes. Rok 1964 bol príznačným preto, pretože Uvex vyrobil 1. lyžiarske okuliare Uvex Champion proti zahmlievaniu. O 3 roky neskôr prichádzajú na maloobchodný trh štýlové slnečné okuliare Filtral.

V 70-tych rokoch nastal pokrok v oblasti distribúcie výrobkov značky Uvex do Severnej Ameriky, Kanady a USA. Taktiež svetlo sveta uzreli1. lyžiarske okuliare Uvex Downhill so sférickým a vstrekovaným zorníkom a kvalitnou povrchovou úpravou proti zahmlievaniu a navyše sortiment Uvex sa rozšíril o obuv! Neskôr sa zakladá dcérska spoločnosť Alpina, pod ktorou sa predávajú výrobky. Nezabudneme spomenúť aj rôzne kontrakty so špičkovými športovcami: R. Mittermaierom, F. Neureutherom, M. Schildom, F. Lochaom, A. Schaffelhuber, ktorí vyhrali medaily na olympijských hrách. V roku 1985 boli na trh uvedené ďalšie okuliare Alpina Ski & Surf shield (neskôr SWING), ktoré boli najpredávanejšími športovými okuliarmi Alpina na svete.

K ďalšiemu významnému medzníku patrí prielom rokov 1987 až 1988, kedy sa v Nemecku vyrobili 1. prilby. Jednou z nich je veľmi ľahká a bezpečná cyklistická prilba Airtech s použitím EPS a ABS materiálov a 1. model lyžiarskych prilieb Uvex. Spoločnosť Uvex Safety Gloves dosahuje celosvetový úspech vďaka technologicky vyspelým výrobkom laserovej ochrany. V roku 1990 boli vyvinuté bezpečnostné okuliare Uvex Astrospec, ktorých popularita ani dnes neklesla a v roku 2006 boli vytvorené najľahšie ochranné okuliare na svete Uvex Super G s váhou len 18 gramov! O 3 roky neskôr saUvex výroba zamerala na výrobky vhodné pre jazdecký šport. Tieto výrobky dodnes nosí I. Klimke a I. Werthová. Ďalej sa vytvorila rada produktov Uvex Core Range Winter a Uvex Core Range Bike pre freeridovú komunitu.

V roku 2009 bol Uvex udelený titul Značky storočia. V roku 2012 dochádza k množstvu inovácií, ktoré zaručujú bezpečnosť značky Uvex. O 2 roky neskôr vychádzajú bezpečnostné okuliare a rukavice pre jazdecký šport a udržateľná športová a funkčná kolekcia Uvex Terpego 26. Rok 2015 priniesol na trh bezpečnostnú obuv uvex 1 x-tended support 8512, ktorá získala ocenenie "German Design Award 2015". Zároveň dochádza k rozšíreniu segmentu v Uvex Safety o kompletný produktový systém, ktorý sa špeciálne prispôsobuje požiadavkám kovospracujúceho a stavebného priemyslu.

Technológie značky Uvex

Nielen dizajn, vysoký komfort nosenia, ale i výroba a vývoj značky je veľmi dôležitý. Vďaka dlhodobému výskumu s použitím tých najmodernejších výrobných procesov sa vysoké ambície Uvex môžu plniť. Pravidelné testovanie ochranných prostriedkov proti vetru, vode a nárazu zlepšuje ich postavenie na trhu. Pre lyžiarske prilby, cyklistické okuliare, ochranu sluchu a dýchacích ciest, bezpečnostnú obuv a slnečné okuliare Filtral boli použité technologické inovácie, ktoré zaručujú bezpečnosť pri práci a pri športe a bežných činnostiach.

Uvex Safety a Uvex Sports, Uvex Variotronic a Uvex Take Off lyžiarskych okuliarov, Uvex Pheos okuliarov a prilieb, Uvex Phynomic Safety Gloves sú nové inovácie, ktoré zaistia lepší komfort a bezpečnosť. Uvex I-3 je najnovšou technológiou vstrekovania, ktorá kombinuje 3 materiály, vďaka čomu je rám okuliarov bez prítomnosti kovov a vie sa prispôsobiť akémukoľvek typu tváre.

Uvex Plus predstavuje jednu z najľahších lyžiarskych prilieb s tvrdou škrupinou, ktorá nie je len bezpečná, ale i udržateľná. Octo+ s automatickým systémom prispôsobuje prilby tvaru hlavy a technológia Variotronic® automaticky alebo manuálne prispôsobuje šošovky svetelným podmienkam.

Filtrovať produkty