Značka Scarpa

Scarpa je inovatívna a moderná talianska značka, ktorá spĺňa požiadavky náročných športovcov, horolezcov a rekreačných turistov. Túžite po bezpečnej a mäkkej obuvi alebo lyžiarkách v ktorých budú vaše nohy ako v bavlnke, ale zároveň chránené? Siahnite po značke Scarpa! Viac informácií poskytneme na tel. čísle 0919 066 704 alebo cez info@najsport.sk.

Značka Scarpa

Značku Scarpa založili v roku 1938 obuvníci asociácie “Società Calzatunieri Asolini Riuniti Pedemontana Anonima”. V 50. rokoch minulého storočia sa značka dostala pod patronát rodiny Parissoto, pričom značke ponechali skratku asociácie, ktorou bola založená. V sortimente Scarpa nájdete dámske a pánske horské turistické topánky, skialpové lyžiarky, ale aj kvalitné pracovné topánky.

Scarpa

O značke Scarpa

 • Už od roku 1938 sa vo výrobnom závode v severnom Taliansku spojili najlepší obuvníci, ktorí chceli vytvoriť vysoko kvalitnú a pohodlnú obuv pre rozrastajúcu sa komunitu horolezcov.
 • Horské prostredie mesta Asolo v regióne Montebelluna je kolískou počiatkov výroby prvých topánok.
 • Za zakladateľa značky Scarpa sa považuje Luigi Parisotto, ktorý spolu s bratmi postupne vybudovali rodinný podnik. Už ako 11-ročný mladík sa zaujímal o princípy obuvníctva a keď prišiel rok 1942 Luigi obdivoval a spolupodieľal sa na výrobnom procese. Všetko bola totižto len ručná výroba z kože.
 • 50-te roky minulého storočia priniesli úspech pre rodinný podnik, pretože sa už predvádzali topánky z vlastnej kolekcie! Luigiho obdivuhodná pracovitosť si zasluhuje obdiv. Za deň sa poradilo rodinnému podniku Scarpa vyrobiť až 15 párov obuvi.
 • V roku 1956 sa Parisotto s jeho 3 bratmi (Sandro, Piero, David) stali majiteľmi firmy Scarpa, ktorá dokázala zamestnať 17 odborníkov na obuv. Vďaka vyššej pracovnej sile výroba topánok začala exponenciálne rásť.
 • Denná výroba sa z 15 párov topánok zvýšila na 60. K spokojným zákazníkom sa prevažne radili lokálni poľnohospodári, ktorí chceli pohodlné a dlhoročné topánky a neskôr sa k nim pridali aj horolezci.
 • Klientela Scarpy sa postupne rozrastala a o Scarpe sa hovorilo po celom severnom Taliansku. Scarpa sa radí k prvej firme, ktorá vedela čo ľudia milujúci nezničiteľnú obuv potrebujú. Komunita horolezcov, turistov dodnes odoberá mäkkú a kvalitnú obuv tejto značky.
 • Výroba obuvi sa zdokonaľovala a vychytala všetky muchy, aby vytvorila topánky s najlepšími vlastnosťami pre horolezcov a turistov.
 • V 80-tych rokoch minulého storočia dokonca získala veľa ocenení za prvé alpské či telemarkové lyžiarky Scarpa.
 • Práve vďaka narastajúcemu, ale zaslúženému “boom efektu” sa komunita talianskych horolezcov rozširovala. Svoje prvé výstupy začali špičkoví horolezci i pionieri s obuvou značky Scarpa dokonca na Antarktídu či Himaláje! Uplatnenie získala aj v talianskej, americkej, francúzskej a španielskej armáde.
 • Za prelomový rok zaraďujeme rok 1965. Prečo? Istý Američan talianskeho pôvodu sa rozhodol dovážať Scarpu aj do USA.
 • Rodinný podnik súhlasil a tak mohli nastať bohaté časy a už od roku 2005 značka Scarpa sa rozmohla po celej Amerike a Taliansku.

Kategórie značky Scarpa

 • Turistická obuvHorské prostredie a terén predstavujú viacero výziev a preto je výber obuvi nesmierne dôležitý. Turistické topánky Scarpa sú navrhnuté a vyrobené z inovatívnych a odolných materiálov s využitím našich viac, ako 90-ročných skúseností s výrobou vysokokvalitnej obuvi. To zaisťuje, že dokážu zvládnuť aj tie najnáročnejšie výzvy. Objavte množstvo kvalitných inovatívnych materiálov, špičkové remeselná spracovanie, ktoré odlišuje túto turistickú obuv od konkurencie. Vyskúšajte nízke, stredné alebo vysoké turistické topánky, ktoré vás ochránia v akomkoľvek ročnom období.

Turistická obuv Scarpa

 • Skialpové lyžiarky - Vyskúšajte špičkové skialpinistické lyžiarky Scarpa, ktoré vám poskytnú dostatočný výkon a pohodlie počas dlhých skialpinistických výstupov. To znamená, že sa môžete plne sústrediť len na danú športovú aktivitu. Tieto lyžiarky sa navyše vyrábajú udržateľným spôsobom. Pri výrobe sa používajú jedinečné materiály, ktoré sú odlíšené pri pánskych a dámskych modeloch. Poskytujú tiež jedinečne vlastnosti a atributy. Pozrite si našu kompletnú ponuku skialpových topánok a nájdite si ideálnu pre vás.

Skialpové lyžiarky Scarpa

Top technológie značky Scarpa

 • Píše sa rok 1970 a na trh prichádzajú tieto unikátne topánky Rally, ktoré sú určené pre alpské lyžovanie.
 • Značka Scarpa nezabudla ani na svojich verných zákazníkov, horolezcov. Vyvinula výškové plastové topánky s názvom Grinta a Inverno.
 • V medzinárodnom meradle ich môžete poznať ako výškové plastové topánky Vega.
 • Od roku 2005 sa rodinný podnik Parisotto v Boulder spolu s kanceláriou stará o zachovanie tradície značky Scarpa, ďalej o predaj a marketing a vývoj svojich produktov aj pre americký trh.
 • Scarpa je priekopníckou spoločnosťou, pretože sa jej pridelilo mnoho prvenstiev. Jedným z nich je aj použitie materiálu Gore-Tex v obuvi. V roku 2007 už dokázali predstaviť plastové telemarkovo-vysokohorské topánky s týmto materíálom.
 • Ďalej sa Scarpa zasluhuje aj o inovácie horskej obuvi pre turistiku, treking, lyžovanie a horolezectvo. Tím, ktorý tvorí Sandor, Piero, Dávid, Cristina a Andrea Parisotto sa naďalej stará o napredovanie značky Scarpa.

Filtrovať produkty