Značka Nordica

Talianska výrobná spoločnosť Nordica sa zaoberá výrobou zimného sortimentu, zameriavajúc sa na lyžovanie. Vyberte si zo širokého a kvalitného sortimentu. Vyberte si z kvalitných lyžiarok a lyží, ktorá vás určite nesklamú. Ak by ste mali nejaké otázky, radi vám poradíme online, na tel. čísle 0919 066 704 alebo e-mailom info@najsport.sk.

Značka Nordica

História

V roku 1939, po rokoch skúseností ako obchodníci s kožami, bratia Adriano a Oddone Vaccari založili v Montebellune spoločnosť „Nordica“, ktorá vyrábala obuv na voľný čas. V povojnových rokoch sa spoločnosť Nordica špecializovala na lyžiarske topánky, aj keď na trh naďalej dodávala bežecké a lezecké topánky. Práce boli stále sezónne a príručka zariadenia.

V roku 1950 dal taliansky lyžiar Zeno Colò meno lyžiarskej topánke Nordica a revolučnej výstelke, ktorú navrhol Colmar.Zeno sa stal majstrom sveta s Nordicou v zjazde aj v obrovskom slalome majstrovstiev sveta 1950 v Aspene v štáte Colorado.

V 60. rokoch došlo k radikálnym zmenám: rok 1963 znamenal zavedenie spony, systému zapínania, ktorý bol vyvinutý v Rakúsku a ktorý v Taliansku prvýkrát použila spoločnosť Nordica. Veľkou inováciou toho roku však boli celopolyuretánové lyžiarske topánky; boli vyvinuté konkrétne formy (jedna pre pravý a druhá pre ľavý) a vstrekovacie lisy.

Technológia Speedmachine 3

3 je mystické číslo, na ktorom je založený celý projekt nového SpeedMachine 3. Svoju prácu spoločnosť Nordica začali najskôr štúdiom anatomickej konformácie nohy a chodidla, aby podrobne identifikovali, ako sa generujú a prenášajú impulzy, ktoré telo dáva topánkam. Okolo chodidla potom postavili revolučnú vložku vybavenú technológiou 3FORCE TECHNOLOGY, ktorá kombinuje rôzne prvky a zaisťuje tak najlepší možný prenos týchto impulzov. Nakoniec bola škrupina a manžeta vyrobená z novej plastovej zmesi, ktorá zdokonalila 3FORCE TECHNOLOGY s trojitým vstrekovaním, aby bola táto ikonická topánka ešte výkonnejšia.

Filtrovať produkty