Lyžiarske palice

Lyžiarske paliceneodmysliteľnou súčasťou každého dobre vybaveného lyžiara. Vyberte ideálnu veľkosť, značku, materiál a technické prevedenie lyžiarskych palíc. Náš odborný personál vám s výberom palíc na lyžovanie ochotne a odborne poradí na tel. čísle 0919 066 704 alebo na info@najsport.sk. Informácie tiež nájdete v texte nižšie, na videu či v našom blogu.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd
Lyžiarske palice

Okrem presne definovaných pravidiel zjazdového lyžovania ich použijete aj pri vypínaní lyžiarskeho viazania, oškrabávaní snehu z lyžiarok a pomáhajú napr. udržať stabilitu v prípade pádu. Tieto funkciu využijú hlavne začiatočníci, ktorým postačia základne lyžiarske palice z hliníku. Naopak, niektorí pokročilí jazdci uprednostnia palice z kompozitu a karbónu. Ako si vybrať správnu dĺžku lyžiarskych palíc môže byť pre niektorých začiatočníkov i mierne pokročilých lyžiarov stále problematické. Palice v súčasnosti nájdete v rôznych značkách, tvaroch, prevedeniach, materiáloch, hrúbke a váhe. Tie najlacnejšie stoja okolo 20 €, no tie najdrahšie kúpite aj za 150 €. O tom ako si správne vybrať a na čo si dať pozor si prečítate v druhej časti. Všetky tieto informácie nájdete v našom článku - Ako vybrať správnu dĺžku lyžiarskych palíc.

Vyberte si najlepšie lyžiarske palice

 • Lyžiarske palice Leki - Najobľúbenejšie lyžiarske palice s 80 ročnou tradíciou výroby v Európe. Vyskúšajte špičkové technológie Trigger S, Soft Antishock, Lock Speed, Aergon, Trigger S Vertical a pod. Medzi najobľúbenejšie modelové rady patrí Carbon (karbónové zjazdové palice), WCR (palice na svetový pohár), Hot Shot (legendárne palice s ktorými s môžete vychutnať svoj obľúbený nápoj na zjazdovke kedykoľvek vás napadne), Splitfire (obľúbené all-mountain palice na celodennú lyžovačku)
 • .Lyžiarske palice Rossignol - Špičkové lyžiarske palice od francúzskej spoločnosti Rossignol, ktorá už takmer 110 rokov prináša kvalitu, technológie, top dizajn či cenu. Vyberte si modelové rady Hero (obľúbená rada pretekárskych palíc), Tactic (odolné all-mountain palice), Electra (univerzálne zjazdové palice), Touring Pro (touringové palice na skialpinizmus), Freeride Pro (univerzálne freeridové palice).
 • Lyžiarske palice Atomic - Doprajte si špičkvé lyžiarske palice od rakúskeho výrobcu Atomic. Viac ako 65 ročná tradícia, kvalita, pokrokové technológie a dizajn. Vyberte si palice Redster (veľmi obľúbená pretekárska kolekcia), AMT (univerzálne all-mountain palice pre celodenné lyžovanie), Backland (skialpové palice s teleskopickým prevedením).
 • Lyžiarske palice Komperdell - Vychutnajte si tieto špičkové talianske palice, ktoré sú známe svojou precíznosťou a láskou k inov
 • Lyžiarske palice Blizzard - Vyberte si cenovo dostupné, kvalitné a odolné palice BLizzard, ktoré budú na svahu vaším najlepším spoločníkom. Vyskúšajte model Sport (vyrobený zo zliatiny hliníka), Race (pretekárska séria lyžiarskych palíc) a Allmountain (modelová rada určená na celodenné používanie).
 • Lyžiarske palice Head - Prinášajú revolúciu do sveta lyžovania. Rada Worldcup Rebels je navrhnutá pre rýchlosť, Prestige stelesuňe najlepšie vlastnosti ľahkosti, vďaka použitiu odolného karbónu, Joy je vyrobený z najľahšie a najpevnejšieho hliníka.
 • Lyžiarske palice Elan - Vyskúšajte dámske, pánske a detské modely lyžiarskych palíc od overeného slovinského výrobcu, ktoré budú tým správnym spoločníkom na svahu. Vyberte si na našom e-shope prémiovú radu karbónových palíc Porsche, freeridové a skialpinistické palice Voyager, turistické skialpové palice Tour alebo univerzálne palice Speedrod, Hotrod, Literod a iné.
 • Lyžiarske palice Völkl - Doprajte si špičkové lyžiarske palice od nemeckého výrobcu Völkl s takmer 100 ročnou tradíciou. Vyskúšajte univerzálne palice so zjazdovým pretekárskym duchom Speedstick, freeridové a skialinisticke palice Touristick z najľahšej zmesi hliníka a titanu alebo všestranné, ergonomické palice Phantastick určené na all-mountain lyžovanie.

Správna dĺžka lyžiarskych palíc

Výber správnej veľkosti lyžiarskych palíc možno zistiť praktickým skúšaním alebo výpočtom. V praxi skúšaním zistíte veľkosť palice tak, že si ju otočíte, tak že hrot a tanierik bude smerovať nahor a rukoväť s pútkom nadol. Následne sa chytíte palice tesne pod tanierikom. Pokiaľ je palica v pravom uhle s vaším lakťom a rukou - máte správnu dĺžku palice, pokiaľ nie, skúšajte ďalej až pokým nenatrafíte na správnu veľkosť. Berte do úvahy fakt, že budete mať obuté lyžiarky. Pripočítajte teda nejaký ten centimeter navyše.

Výpočtom to zistíte veľmi jednoducho - vynásobte telesnú výšku číslom 0,72 a dostanete presnú veľkosť lyžiarskej palice (napr. 185 cm vysoký lyžiar bude potrebovať 135 cm dlhé palice). Pomôže nám tiež pohľad na praktickú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom dĺžky palíc.

Výška jazdca (v cm) 120 - 130 130 - 140 140 - 150 150 - 160 160 - 170 170 - 180 180 - 190
Dĺžka palíc (v cm) 85 - 95 95 - 100 100 - 110 110 - 115 115 - 120 120 - 130 130 - 140

Lyžiarske palice

Základné rozdelenie lyžiarskych palíc

Lyžiarske palice môžeme rozdeliť podľa úrovne lyžiarskych schopnosti na 4 základné členenia:

 • Lyžiarske palice pre rekreačných jazdcov - Tieto typy palíc sú určené pre začiatočníkov až mierne pokročilých jazdcov a lyžiarov, ktorí sa na svah vyberajú za účelom rekreácie. Najčastejšie sa vyrábajú z hliníka rôznych tried a kvalít (od základného po vysokokvalitný). Ich výhoda je že sú cenovo dostupné, sú pomerné ľahké a dostatočne odolné.
 • Lyžiarske palice pre športovo ladených jazdcov - Sú určené pre pokročilých jazdcov, ktorí to s lyžovaním myslia vážne. Ak patríte k športovým lyžiarom, tak vám odporúčame zaobstarať si palice z ľahších zliatin hlínika (napr. letecký hliník), kompozitu alebo karbónu. Tieto materiály sú pevnejšie, kvalitnejšie, ergonomické a vysoko výkonné.
 • Lyžiarske palice pre profesionálov a expertov - Sú určené výhradne pre pretekárov a profesionálnych športovcov. Tieto palice sa vyrábajú najčastejšie s karbónu alebo rôznych kompozitných zliatin. Disponujú špeciálnym pútkom, ktoré sa pripne priamo na rukavicu (napr. Leki Trigger S). Často bývajú aerodynamicky zahnuté pre potreby GS alebo SL zjazdu.

Technológie a materiál palíc

Lyžiarske palice sa najčastejšie vyrábajú z hliníka (duralu). Výhodou hliníka je nízka váha, pružnosť a pomerne nízka cena. Čoraz viac idú do popredia kompozitné materiály z karbónu či prírodný bambus. Tie sa vyznačujú ešte nižšou hmotnosťou, vysokou tuhosťou a sú vhodnejšie pre pokročilejších lyžiarov. Čo sa týka technológií úplnou špičkou je značka Leki. Na trhu pôsobí od roku 1960 a v súčasnosti majú najlepšie technológie v tejto oblasti. Zaujímavosťou sú napr. palice Hot Shos S do ktorých viete naliať až 2 dl tekutiny alebo alkoholu. Zaujímavosťou je ich prepracovaný Trigger S systém, ktorý je kompatibilný s lyžiarskymi rukavicami.

Rukoväť a upínací systém palice

Pre uľahčenie uchopenia lyžiarskej palice sú rukoväte vyrobené z ergonomických materiálov, ktoré sú navyše protišmykové. Grípy resp. rukoväte lyžiarskych palíc sú niekedy vybavené špeciálnym systémom s automaticky odpojiteľným upínaním, ktoré sa v prípade pádu automaticky odpoja.

Veľkosť a typ tanierika lyžiarskej palice

Správna veľkosť lyžiarskeho tanierika sa odvíja od povrchu a terénu na ktorom jazdíte. Na upravených zjazdovkách pre slalomové a obračkové lyžovanie oceníte malý tanierik okolo 4 - 5 cm. Pri jazdení v hlbokom snehu (skialpinizmus a freeride) sa hodí skôr väčší priemer krúžkov nad 5 cm. Aktuálne začali výrobcovia pre all-mountain lyžovanie navrhovať špeciálny typ tanierika, ktorý sa prispôsobuje terénu v ktorom lyžujete napr. technológia Articulated Basket pri značke Rossignol.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd

Filtrovať produkty