Plášte

Plášťe na bicykel sú dostupné v rôznych rozmeroch a veľkostiach podľa druhu a použitia bicykla. Sú to MTB, krosové, cestné, mestské alebo detské bicykle či odrážadlá vo veľkostiach od 10" do 29" (palcov). Sú vyrábané buď v základnej, verzii alebo u drahších modelov sa vyrábajú špeciálne odľahčene a tvrdené na rôzne závody.

Plášte

Potrebujete poradiť ohľadom výberu ideálneho plášťa pre váš bicykel? Prečítajte si náš článok - ako vybrať plášť a dušu na bicykel.

Pri výbere plášťu je treba dbať na veľkosť kolies a ráfiku, ale jeho šírka už väčšinou závisí od vašich požiadaviek na štýl jazdy a terén. Dôležitú úlohu tiež zohráva duša. Hrubšie plášte robia bicykel stabilnejší, ale majú aj väčší odpor a pri šliapaní treba vyvíjať väčšiu silu, preto sú vhodné pre MTB bicykle. Pri cestných bicykloch sa naopak využívajú užšie plášte. Plášte sa vyrábajú rôzne, ako napríklad s ochranami proti defektu, kde je ich hmotnosť ale vyššia než klasický plášť, alebo špeciálne plášte s hrotmi na sneh a ľad. Taktiež sa vyrábajú plášte s vyššou nosnosťou na elektorbicykle a pod. Zaujíma vás téma bezdušových plášťov? Prečítajte si článok - výhody a nevýhody bezdušových plášťov.

Filtrovať produkty