Značka Abus

Značku Abus založil v roku 1924 August Bremicker so svojimi synmi v malom nemeckom meste Volmarstein. Na svoj trh uviedli svoj prvý visací zámok, ktorý vyrobili v suteréne svojho rodinného domu. Pod heslom "Zabezpečenie od pivnice až po strechu" sa podarilo ďalším generáciám Bremickerových, túto víziu naplniť.

Značka kladie vysoký dôraz na kvalitu, a vďaka neustálej modernizácii výrobných procesov a kreatívnym odborníkom sa postupne stala synonymom bezpečia. Vďaka tomu dnes vyrába kvalitné cyklistické prilby a komponenty pre bicykel.

Hlavne preto sa Abus pýši vyhlásenou nemeckou kvalitou, zámky sú vysoko spoľahlivé, majú dlhú životnosť a jednoducho sa s nimi manipuluje. Cyklistické zámky a prilby od Abusu získali množstvo prestížnych ocenení. Napríklad zámok Bordo 6000 v roku 2010 získal cenu Red Hot Design Award za dizajn zámku a v rovnakom roku získali na cyklistickom veľtrhu ocenenie Eurobike Award. V súčastnosti firma Abus patrí medzi svetových výrobcov cyklo zámkov, klasických zámkov, okenných a dverných zámkov a mnoho iných bezpečnostných systémov.

Filtrovať produkty