Dotácia na elektrobicykel

Využite pripravovanú štátnu dotáciu na elektrobicykeldo výšky 1000 € v rámci "zeleného projektu" ministerstva životného prostredia. V praxi bude štát preplácať kúpu nového bicykla do 50 % jeho ceny, maximálne však 1000 €. Pripravovanú štátnu dotáciu si budete môcť od roku 2025 uplatniť aj na našom e-shope. Neváhajte nás kontaktovať na 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Dotácia na elektrobicykel
Dotácia 50 % z ceny bicykla
Maximálne do výšky 1000 €
S výberom ochotne poradíme
Stovky modelov bicyklov a e-bikov

Štátna dotácia na elektrobicykel

Pripravovaná štátna dotácia na kúpu elektrobicykla je zameraná na podporu elektromobility s cieľom zníženia uhlíkovej stopy. O dotáciu v národnom programe znižovania emisií sa budú môcť uchádzať fyzické a právnické osoby. Dotácia bude určená pre bicykle, elektrobicykle a trojkolky. Štát by mal prispieť do 50 % z ceny, až do výšky 1000 € a ročne by malo ísť o viac ako 15 000 e-bikov. Presnejšie informácie, ako aj presný termín spustenia (pravdepodobne až od roku 2025) a výšku príspevku budeme pravidelne aktualizovať na našej stránke. 

Najnovšie informácie o dotácií na elektrobicykle

  • Plánovaná dotácia 1000 € alebo 50 % z ceny elektrobicykla zvýši záujem o cyklistiku v mestskom prostredí.
  • Takýto elektrobicykel môžete využiť napríklad na dochádzanie do zamestnania, školy, obchodu alebo výkonu podnikania.
  • Aktívne sa budete podieľať na zlepšení životného prostredia, odľahčenia dopravy v meste a tvorbu nových pracovných miest.
  • Elektrocyklistika má preukázateľne pozitívny vplyv na zdravie, ako rekreačný šport čo sa dokázalo už zo zahraničia (Holandsko, Fínsko a Dánsko).
  • Spustenie programu dotácií sa plánuje až v rokoch 2025 - 2030 a o aktuálnom dianí vás budeme priebežne informovať.
  • Viac podrobných informácií tiež nájdete na našom blogu a článku - Dotácie na bicykle a elektrobicykle.