Lyže Elan

Doprajte si kvalitné zjazdové lyže od slovinského výrobcu Elan. Už viac ako 75 rokov prináša kvalitu, pokrokové technológie, špičkový dizajn a bezkonkurenčnú cenu lyží. Na výber máte profesionálnu radu ACE (SC, GS či SL), all-mountain radu Element, Amphibio, Wingman, Wildcat alebo ďalšie série Ripstick a Ibex. S výberom vám radi a odborne poradíme v našich obchodoch alebo na e-shope. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu info@najsport.sk.

Lyže Elan

"Čítajte ďalej" a dozviete sa viac potrebných informácií o modelových radách, veľkostiach, histórií značky Elan a pod. Prečítajte si viac o značke Elan v našom blogovom článku - Predstavujeme vám značku Elan.

Elan od histórie po súčasnosť

 • História značky Elan siaha do roku 1945 (2 svetová vojna), kedy začali s výrobou lyží pre juhoslovanskú partizánsku armádu. 
 • Zakladateľom značky je Rudi Finžgar so sídlom vo slovinskom meste Begunje nad Gorenjskem.
 • V roku 1949 okrem lyží začali aj s výrobou malých člnov, kanoe a kajakov a od roku 1978 aj vetroňov.
 • V roku 1988 boli predstavené nové lyže SideCut Extreme (SCX).
 • Od roku 2019 Elan predstavil nové skialpové lyže IBEX, a freeridovú sériu RIPSTICK.

Lyže Elan a modelové rady

Doprajte si kvalitné slovinske lyže Elan a top modelové rady Element, Amphibio, Insomnia, Windgman, Wildcat, ACE, ACEQ, Ripstick, Ripstick Black Edition a iné:

Element

Nechajte sa inšpirovať novými technológiami od Elanu, vyberte zákruty ľahko a v pohode. Nechajte sa inšpirovať a užite si vďaka Elementu veľa zábavy na svojom obľúbenom svahu. Lyže Element poskytujú dostatočnú stabilitu vďaka technológii Groove, ktorá zaisťuje kontrolu a dobrú rovnováhu. Tieto all-mountain lyže disponujú dvojitým dreveným jadrom, konštrukcie Power Shell, ktorá zabezpečuje prenos sily a stabilitu. Profil parabolického rockera kombinuje špeciálne vykrojenie lyže, ktoré má za následok ľahké zatáčanie a rýchle napredovanie lyžiara. Vo vnúti lyže sa nachádza sklolaminátová výstuž, ktorá optimalizuje flex a torznú tuhosť lyže.

Lyže Elan Element

Amphibio a Insomnia

Vyskúšajte 3 generáciu obľúbených lyží Amphibio alebo dámskej verzií Insomnia. Špičková a rokmi overená technológia AMPHIBIO, ktorá integruje profily rocker a camber do ľavých a pravých lyží. Lyže s Amphibio konštrukciou majú vyklenutú vnútornú hranu, ktorá zaisťuje priľnavosť hrán a výbornú stabilitu, zatiaľ čo vonkajšia hrana s rockerom poskytuje hladké zatáčanie a hladké prechody medzi oblúkmi. Tieto lyže disponujú tiež konštrukciou RST, ktorá zabezpečuje prenos sily a energie z lyžiara na hranu. Systém Fusion X sa postará o výkon, dizajn, plynulejší ohyb medzi lyžou a viazaním. Jedná sa o 30 % ľahšiu konštrukciu, ktorá je vystužená titánom pre lyžovanie vo vysokých rýchlostiach. Základný materiál týchto lyží je zložený z Nano-tech Running Base technológie, ktorá disponuje zvýšenou odolnosťou a výbornými sklzovými vlastnosťami. Taktiež lyže disponujú laminovaným dreveným alebo dvojitým zosilneným dreveným jadrom s použitia 1 alebo 2 vrstiev titánu (Ti/Ti2).

Lyže Elan Amphibio

Wingman a Wildcat

Vďaka lyžiam Wingman a dámskej verzií Wildcat pocítite slobodu otvoreného all-mountain terénu. Širší stred lyže a optimálne vlastnosti zabezpečujú dokonalé spojenie terénu s lyžiarom v akýchkoľvek podmienkach. Tieto lyže disponujú technológiou 3 generácie Amphibio Truline ktorá integruje profily rocker a camber do ľavých a pravých lyží. Konštrukcia SST poskytuje rýchly, svižný a priamy prenos sily z lyže na sneh. Drevené jadro TubeLite je vyrobené s veľmi ľahkých a odolných materiálov, ktoré poskytujú vysokú torznú tuhosť vďaka uhlíkovým trubkami, ktoré sú vložené vo vnútry dreveného jadra. Disponujú tiež Mono Ti výstužou a inovatívnymi uhlíkovými trubkami.

Lyže Elan Wingman

ACE a ACEW

Kolekcia pretekárskych zjazdových lyží ACE a dámskeho prevedenia ACEW sa postará o vysoké rýchlosti, výbornú dynamiku jazdy a celkové raceové vlastnosti vďaka nadupanej ACE technológii. Amphibio Carbon Line tvorí kombináciu najnovších inovácií, ktoré poskytujú viac sily v oblúku, maximálnu úsporu hmotnosti a celkovú stabilitu. Taktiež disponujú konštrukciou RST hrán, Power Rebound Systémom, ktorý pozostáva z Fusion X systému vystužený uhlíkovým kompozitom. Jedná sa o veľmi nekompromisné, tvrdé lyže, ktoré jazdcovi naozaj neodpustia žiadne chyby.

lyže Elan ACE

Ripstick, Ripstick Black Edition a Ripstick W

Jedná sa o novú kolekciu freeridových lyží, ktoré si vás získajú svojim dizajnom a jedinečnými vlastnosťami. Na výber máte štandardnú sériu Ripstick, Black Edition alebo dámsku verziu Ripstick W. Ripstick poskytuje nekompromisné vlastnosti na neupravenom teréne a to z nej robí dokonalú freeridovú lyžu pre akékoľvek podmienky v horách. Aj tu nájdete Amphibio profil, SST konštrukciu, Drevené jadro Tubelite a vystuženie Vaportip, ktoré predstavuje pokročilý kompoziť integorovaný v špičke a päte jadra lyží. Poskytuje výraznú stabilitu, redukciu vibrácií, hladkú jazdu aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Lyže Elan Ripstick

Top technológie lyží od značky Elan

Značka Elan je ďalšia známa značka lyží, ktorá sa vyznačuje použitím inovatívnych technológií vo svojich produktoch. Tu sú niektoré z kľúčových technológií, ktoré Elan používa pri výrobe lyží:

 • Amphibio Technology: Táto technológia je jedinečná pre Elan a spočíva v asymetrickom dizajne lyže. Amphibio lyže majú rozdielny profil na vnútornej a vonkajšej strane, čo umožňuje lepšie zatáčanie a kontrolu pri lyžovaní. Táto technológia kombinuje výhody kambrického (tradičného) a rocker (zvlneného) dizajnu.
 • WaveFlex Technology: WaveFlex predstavuje inovatívny dizajn lyže s vlnitým povrchom na vrchnej strane, ktorý zvyšuje flexibilitu lyže a zároveň udržiava jej torznú tuhosť. Toto poskytuje lyžiarom lepšiu kontrolu a ľahšie zatáčanie.
 • RST Sidewall: Táto konštrukcia poskytuje optimálny prenos sily od lyžiara na lyžu a sneh. RST Sidewall znamená, že bočná stena lyže je v priamom kontakto s jej hranami po celej dĺžke, čo zvyšuje stabilitu a umožňuje presnejšie zatáčanie.
 • Truline Technology: Táto technológia je zameraná na optimalizáciu rozloženia hmotnosti v lyži, čím sa zvyšuje kontrola a stabilita. Truline Technology umiestňuje materiály strategicky v rôznych oblastiach lyže, aby sa dosiahol najlepší možný výkon.
 • Carbon Rods: V niektorých modeloch lyží Elan sú použité karbónové tyče, ktoré zvyšujú reakčnú schopnosť a pružnosť lyže bez pridania zbytočnej hmotnosti.
 • Dual Woodcore: Táto technológia využíva dva rôzne typy dreva v jadre lyže, aby sa dosiahla ideálna kombinácia pevnosti, stabilita a ľahkosť. Tento prístup zabezpečuje, že lyže Elan majú vynikajúce jazdné vlastnosti v rôznych snehových podmienkach.

Filtrovať produkty