Lyžovanie Fischer Skladom - ihneď k odberu

Lyžovanie je patrí medzi obľúbené športové aktivity. V našej ponuke nájdete množstvo skvelých produktov - lyže, lyžiarky, palice, okuliare, prilby, vaky, batohy, viazania a doplnky. S výberom vám radi a ochotne poradíme online, na tel. čísle 0919 066 704 alebo e-mailom info@najsport.sk.

Lyžovanie Fischer Skladom - ihneď k odberu

Pri výbere si nechajte poradiť od profesionálov, preto sa o vás postarajú naši skúsení zamestnanci, ktorí vám perfektne poradia, nakoľko sami sa venujú zimným športom. V prípade ďalších informácií neváhajte využiť našich online radcov, blogy, príspevky a sociálne siete. Prečítajte si články o tom, ako vybrať lyže, lyžiarky, palice, prilbu či okuliare. Chcete začať s lyžovaním, ale neviete ako na to? V článku - ako sa naučiť lyžovať sa venujeme všetkým najdôležitejším aspektom online výuky.

Lyže

Ako vybrať vhodné lyže s viazaním pre začiatočníkov i pokročilých lyžiarov? V prvom rade si musíte zodpovedať tieto 3 základné otázky:

  • Aký ste lyžiar (začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý alebo expert)
  • Aký typ oblúku budete alebo chcete jazdiť (krátke, stredne dlhé alebo dlhé oblúky)
  • Kde budete jazdiť (zjazdovka, all mountain, freeride, freestyle alebo skialp)

Podľa tohto, ale aj na základe ďalších faktorov môžeme lyže rozdeliť na:

  • Obračky (rádius od 16 metrov, dlhé oblúky) - sú vhodné pre skúsených lyžiarov, ktorý presne vedia čo chcú. Hodia sa na upravené zjazdovky s tvrdým povrchom.
  • Slalomky (rádius od 9 do 13 metrov, krátke oblúky) - sú určené pre mierne pokročilých až pokročilých lyžiarov na upravené zjazdovky.
  • Univerzálky (rádius od 13 do 16 metrov, stredne/univerzálne oblúky) - sú najpredávanejšie lyže vhodné aj pre začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov.

AK potrebujete s výberom poradiť, prečítajte si podrobný článok - ako si vybrať ideálne lyže, ktoré splnia vaše požiadavky.

Lyžiarky

Výber ideálnej lyžiarky by mal spočívať v skúsenosti lyžiara, šírke a dĺžke nohy a preferovaného flex indexu (tvrdosť samotného skeletu lyžiarky). Skúšanie lyžiarky je veľmi dôležitým aspektom pri výbere vhodného typu, modelu a značky. Vyčleňte si naň minimálne 30 minút, až 1 hodinu. V prvom rade vás musí zaujímať:

  • Veľkosť lyžiarky - je udávaná v MP, čo znamená mondopoint (cm). Lyžiarky by sa mali kupovať presne na veľkosť nohu, nesmú vás tlačiť a nesmú byť príliš voľne. Lyžovaním sa papučka vie roztiahnuť ešte asi o 4 mm, no fixácia by mala byť 100 %.
  • Šírka chodila - je označená v mm. Každý lyžiar má rozdielnu šírku chodila, na základe tohto údaju možno rozdeliť modely jednotlivých lyžiarok na úzke, stredne široké a široké.
  • Flex Index - predstavuje tvrdosť skeletu komína lyžiarky. Flex sa pohybuje sa od 40 do 140 v závislosti od pánskych, dámskych či detských modeloch. Začiatočnícke lyžiarky majú flex od 40 do 70, pre rekreačného jazdca od 70 do 90, pre športového jazdca od 100 do 120 a pre experta nad 130.
Vhodné je tiež zmerať si veľkosť nohy pomocou špeciálneho prístroja, ktorý nájdete aj v našej predajni. Zmiernenie problémov a ich odstránenie vieme zabezpečiť pomocou špeciálnych ortopedických vložiek. Bootfitting vám tiež pomôže odstrániť pocit nepohodlia, tlačenia ba dokonca bolesti nôh. Viac informácií o tom ako vybrať vhodné lyžiarsky sa dozviete v článku - ako vybrať správne lyžiarky.

Lyžiarska prilba 

Lyžiarska prilba musí byť súčasťou každého dobre vybaveného lyžiara. V súčasnosti je to na svahu nevyhnutnosť a základný bezpečnostný prvok. Vyberať by ste mali na základe rozmeru vašej hlavy - zmerajte si obvod hlavy v centimetroch krajčírskym metrom a na základe veľkostnej tabuľky určenej výrobcom zvoľte optimálnu veľkosť. Vyberte si značku, model a farebnú kombináciu, ktorá vám bude najviac vyhovovať, bude pohodlná a maximálne bezpečná. Ak potrebujete s výberom poradiť, prečítajte si nášho online radcu - lyžiarska prilba, ako základ výbavy moderného lyžiara.

Lyžiarske okuliare

Lyžiarske okuliare sú nenahraditeľným spoločníkom na každej lyžovačke. Vyberať by ste si ich mali súčasne s lyžiarkou prilbou. Okuliare vám musia dokonalo sedieť (nesmú vás tlačiť, nesmiete mať medzery, ktoré by inak podfukoval sneh). Vyberajte ich na základe svetelných podmienok na svahu (S0 , S1, S2, S3 a S4), materiálového prevedenia a technického prevedenia (polarizačné, kategória filtra, fotochormatické, HD a pod.). Ak potrebujete s výberom poradiť, prečítajte si nášho online radcu - Ako vybrať lyžiarske okuliare.

Lyžiarske palice

Lyžiarske palice sú neodmysliteľnou pomôckou každého lyžiara. Vyberať by ste mali na základe veľkosti, resp. dĺžky palice, materiálového prevedenia (hliník, kompozit, karbón) a technológií. Ako zistíte správnu dĺžku lyžiarskych palíc? Jednoducho výpočtom - vynásobte telesnú výšku číslom 0,72 a dostanete presnú veľkosť lyžiarskej palice (napr. 185 cm vysoký lyžiar bude potrebovať 135 cm dlhé palice). Ak potrebujete s výberom poradiť, prečítajte si nášho online radcu - Ako vybrať správnu dĺžku paličiek.

Filtrovať produkty