Full face prilby

Vyberte si kvalitné a značkové zjazdové prilby, Full Face alebo integralové prilby, ktoré disponujú komplexnou ochranou hlavy so zosilnenou konštrukciou. S výberom integrálky vám radi a odborne poradíme v Najšporte. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte e-mail na info@najsport.sk.

Full face prilby

Integrálová prilba na bicykel je typ prilby, ktorá poskytuje plnú ochranu hlavy a tváre. Tento typ prilby je inšpirovaný full face prilbami používanými v motocyklistickej komunite, ale je určený špecificky pre cyklistov. Integrálová prilba by mala spĺňať tieto charakteristiky - Plnú ochranu, dodstočnú ventiláciu, pohodlnú výplň, nemala by zacláňať rozhľad a musí spĺňať prísne bezpečnostné normy.

Full Face a integrálové prilby

Ako si vybrať Full Face alebo integrálovú prilbu?

Vyber správnej full face (integrálnej) prilby je dôležitým krokom pri zabezpečení svojej bezpečnosti, pohodlia a ochrany pri jazde na bicykli alebo e-biku. Tu je niekoľko krokov, ktoré vám pomôžu vybrať tú najvhodnejšiu full face prilbu:

  • Veľkosť - Prilby sú k dispozícii v rôznych veľkostiach, preto si pred nákupom prilby určte svoju hlavu veľkosťou. Zmerajte si obvod hlavy tesne nad obočím, kde je hlava najširšia. Použite tento rozmer na identifikáciu správnej veľkosti prilby podľa tabuľky veľkostí výrobcu.
  • Certifikácia - Uistite sa, že vybraná prilba má certifikáciu podľa bezpečnostných noriem. V Európe je to norma ECE R22-05. Táto certifikácia zaručuje, že prilba splňuje minimálne bezpečnostné požiadavky.
  • Pohodlie - Vyskúšajte si viacero modelov príslušných veľkostí a vyberte takú, ktorá vám dobre padne a je pohodlná. Nenechajte ju príliš voľnú ani príliš tesnú.
  • Ventilácia - Skontrolujte, či prilba má dostatočnú ventiláciu. Správna ventilácia zabraňuje prehriatiu hlavy a zlepšuje pohodlie počas jazdy na bicykli.
  • Hmotnosť - Vyberte ľahkú prilbu, pretože vám to pomôže minimalizovať únavu hlavy počas dlhších cyklovýjazdov.
  • Materiál - Prilby sú vyrobené z rôznych materiálov, ako je sklolaminát, kompozitné vlákno alebo karbónové vlákno. Materiál ovplyvňuje hmotnosť a pevnosť prilby.
  • Výplň - Skontrolujte materiál a kvalitu výplne prilby. Mala by byť odnímateľná a umývateľná, aby ste ju mohli pravidelne udržiavať čistú a hygienickú.
  • Vizor - Uistite sa, že vizor je dostatočne široký, poskytuje dobrý výhľad a je odolný proti poškriabaniu. Niektoré prilby majú tiež vnútorný dvojitý vizor na ochranu pred slnkom.
  • Systém uzávierky - Skontrolujte, či prilba má spoľahlivý a ľahko použiteľný systém uzávierky, ktorý zaisťuje, že prilba ostane na mieste počas nehody.
  • Estetika - Dôležité je vybrať prilbu, ktorá sa vám páči a zodpovedá vášmu štýlu, ale nezabúdajte, že bezpečnosť je na prvom mieste.

Nakupovanie prilby je najlepšie robiť osobne v obchode, kde si môžete prilbu vyskúšať a otestovať jej pohodlie. Investícia do kvalitnej full face prilby je investíciou do vašej bezpečnosti a ochrany pri jazde na bicykli.

Filtrovať produkty