Lavínové lopaty

Nebezpečenstvo lavíny netreba za žiadnych okolností podceňovať. Množstvo snehu predstavuje nebezpečenstvo a práve pre tieto prípady nájdete v našej ponuke lavínové lopaty. Ponúkame vám renomované značky ako Pieps či Komperdell. Ak by ste mali nejaké otázky, neváhajte nás kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Lavínové lopaty

Vyberte si najlepšiu lavínovú lopatu

Ako vybrať ideálnu lavínovú lopatu

So správnou lavínovou lopatou a optimálnou stratégiou môžete po zosune lavíny získať dôležitý čas na záchranu života. Lavínové vybavenie je nevyhnutné pre freeriderov a lyžiarov, ktorí idú mimo zjazdovky v neupravenom teréne - skialpinistov. Skialpinistická lopata je v tomto ohľade rovnako dôležitá ako lavínový maják alebo lavínová sonda. Pri kúpe lopaty majú rozhodujúci význam konštrukcia, funkcie a bezpečnostné normy.

Lavínová lopata

Ergonomická rukoväť pre každého používateľa: 

  • D-grip tým pravým gripom, pokiaľ ide o účinnosť. Je považovaný za najergonomickejší úchop na trhu.
  • V porovnaní je T-grip Pro kompaktnejší a ľahší. Dá sa tiež upraviť tak, aby vyhovoval ľavákovi aj pravákom a ponúka základ pre efektívne odpratávanie snehu.
  • Hybridná rukoväť zaručuje optimálny prenos sily a najrozmanitejšie polohy uchopenia pre pravákov i ľavákov.

Štatistiky uvádzajú, že šance na prežitie lavínového zosunu dramaticky klesajú už po 15 minútach. V núdzovej situácii je preto čas zásadný. Použitie lavínovej lopaty a správnej stratégie šetrí čas v núdzovej situácii. Priemerná hĺbka pochovania, z ktorej sú ľudia zachránení, je 50 cm. To si vyžaduje výkop 1 500 litrov snehu. No je potrebné poznamenať, že umelé či karbónové lopaty neodporúčame, pretože pri náraze na snehovú kryhu majú tendenciu zlomiť sa. Prečítajte si zaujímavý blogový článok - Ako postupovať pri zasypaní lavínou.

Filtrovať produkty