Lavínové batohy Skladom - ihneď k odberu

Lavínový batohzachránil nie jeden život. Nafukovací airbag, v súčasnosti sú technológie, vďaka ktorým sa vie nafúknuť do 3 sekúnd, poskytne pomoc v prípade lavíny. V našej ponuke nájdete kvalitnú rakúsku značku Pieps, ktorá vznikla v roku 1972. Ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte sa nás spýtať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Lavínové batohy Skladom - ihneď k odberu

Ako napadne nový sneh, či cez noc alebo pár dní, ľudí to prirodzene ťahá na prechádzky do hôr, na väčšie túry či prejsť po novom prašane na lyžiach. No mnoho snehu znamená aj nebezpečenstvo lavín, čo naozaj netreba podceňovať. Koľkokrát za rok počujeme, ako záchranári vyťahovali turistu z padnutej lavíny. No je tu možnosť ako v takejto situácii zvýšiť svoje šance na prežitie, práve s lavínovým batohom. No nezabúdajte, že batoh by nemal predstavovať jedinú pomôcku, ale treba ho nosiť spoločne s lavínovým majákom, lopatou a sondou.

Lavínový batoh

Ak by ste sa dostali do situácie, kedy by vás zasiahla lavína je dôležité, ak je to možné, zostať na povrchu lavíny a chrániť si svoju hlavu. Práve pre tieto prípady boli vyrobené lavínové batohy s nafukovacími airbagmi. Ich objem sa udáva vo veľkostiach 150 litrov, 160 litrov a 170 litrov. Takýto airbag sa po aktivovaní nafúkne vďaka turbodúchadlám, tlakovej fľaši uloženej priamo v batohu alebo kapacitnými kondenzátormi do 3 sekúnd.

Filtrovať produkty