Lavínové sety

Lavínové sety poskytujú ideálne riešenie, pokiaľ hľadáte celú lavínou výstroj za zvýhodnenú cenu spolu. V sete štandardne nájdete lavínovú sondu, vyhľadávač a lopatu. Niektoré sety obsahujú skialpový batoh alebo airbag. Potrebujete poradiť s výberom? Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte e-mail na info@najsport.sk.

Lavínové sety

Hľadáte kvalitnú lavínovú výstroj a neviete čo všetko budete potrebovať? Vyberte si lavínový set za zvýhodnenú cenu a zaobstarajte si naraz lavínový vyhľadávač, sondu alebo lopatu. Niektoré rozšírené sety obsahujú aj lavínový batoh (skialpinistický batoh) opatrený airbagom. Poďme si povedať viac o tom, ako vybrať a používať túto lavínovú výbavu.

Lavínový set

Lavínový vyhľadávač

Lavínový vyhľadávač je nevyhnutnou súčasťou komplexnej lavínovej výstroje. Používajú sa vo vysokohorskom prostredí, pri skialpinizme, horolezectve a turistike. Fungujú na princípe prijímania a vyhľadávania jednotného rádiového signálu. Používajú medzinárodnú frekvenciu pre zachraňovanie osôb zasypaných lavínou 457 kHz. Pomocou šípok na monitore určujú miesto zasypaného, čo urýchli celú záchrannú akciu. Tieto zariadenia fungujú a sú napájané batériou, preto myslite na to, aby boli vždy pripravené a plne nabité. Pri hľadaní vyhľadávač iba prepnete s režimu vysielania signálu do režimu prijímania.

Lavínová sonda

Lavínová sonda slúži na vyhľadávanie zasypaného lavínou po tom, ako lokalizujeme lavínovým vyhľadávačom približne miesto zavalenia. Lavínová sonda je rýchlo rozložiteľná, nachádza sa na nej špeciálna mierka v cm, ktorá určuje hĺbku merania. Vyrába sa v rôznych prevedeniach: oceľ, hliník, kompozit alebo karbón. Má štandardnú dĺžku 240 cm, je ľahko zložiteľná a rýchlo pripravená na používanie. Na určenie presnej lokalizácie sa používa v 25 cm rozostupoch a kolmo na povrch snehu.

Lavínová lopata 

Lavínová lopata funguje ako posledná forma záchrany, keď už presne vieme kde je zasypaný lokalizovaný. Hodí sa pre všetkých skialpinistov, freeriderov, horolezcov či turistov, ktorý zodpovedne pristupujú pri pohybe vo vysokohorskom teréne v zimnom, najmä lalvínovom prostredí. Konštrukcia je vyrobená prevažne z plastu, hliníku, ocele alebo karbónu. Použitie takejto lopaty šetrí čas v núdzovej situácií, avšak vždy majte po ruke kvalitnú lopatu a nepoužívajte kompozitné materiály, ktoré vás môžu v krízovej situácií ľahko sklamať.

Airbag

Lavínový airbag funguje, ako posledná záchrana pred tým, ako vás zasype lavína. Fyzikálne vlastnosti zabezpečia, aby osoba zasypaná lavínou zostala na povrchu a nebola zasypaná. Za niekoľko sekúnd po aktivácií airbagu sa horná časť nafúkne, čo ochráni vašu hlavu a udrží vás nad lavínou.

Filtrovať produkty