Lyžiarky Atomic

Doprajte si kvalitné lyžiarky od rakúskeho výrobcu Atomic. Viac ako 65 rokov prináša Atomic špičkovú kvalitu, pokrokové technológie a dizajn do sveta zjazdových lyžiarok. Okrem toho je značka zameraná aj na výrobu lyžiarskeho príslušenstva (palice, okuliare, tašky, lyžiarky a pod.). K dispozícií je sú rady lyžiarok - . S výberom vám radi a odborne poradíme v našich obchodoch alebo na e-shope. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu info@najsport.sk.

Lyžiarky Atomic

"Čítajte ďalej" a dozviete sa viac potrebných informácií o modelových radách, veľkostiach, histórií značky Atomic a pod. Prečítajte si viac o značke Atomic v našom blogovom článku - Predstavujeme značku Atomic.

Atomic od histórie po súčasnosť

  • V roku 1955 založil značku Atomic Alois Rohrmoser v rakúskom meste Altenmarkt im Pongau, kde dodnes prebieha výroba väčšiny lyží.
  • V roku 1981 sa výroba lyží stále rozrastala a potreba vybudovať novú továreň ešte viac. V bulharskom meste Cepelare vznikol nový závod na výrobu lyží.
  • 1989 prebiehalo rozširovanie sortimentu o viazania, lyžiarky a palice. V tomto období predstavovala výroba lyží až 830 tisíc párov lyží.
  • Od roku 1994 je súčasťou Amer Sports Group, ktorá zahŕňa aj Peak Performance, Wilson, Suunto, Volant, Salomon, Armada a mnoho iných značiek.
  • V roku 2008 priniesol Atomic na trh technológiu Dubledeck a o rok neskôr LiveFit (lyžiarku, ktorá sa prispôsobuje tvaru chodila).
  • Od roku 2010 značka prichádza na trh s novými technológiami Rockeru a Camberu.
  • Nedávno vyvinul tepelnú úpravu chodila pod názvom Memory Fit, ktorá  sa prispôsobuje lyžiarke užívateľa.
  • V súčasnosti Atomic vyrába približne 600 tisíc párov lyží.

Lyžiarky Atomic a modelové rady

Vyberte si špičkové lyžiarky Atomic a modelové rady Hawx, Hawx XTD, Redster a mnoho iných:

Hawx Ultra

Jedná sa o úzku all-mountain lyžiarku s najlepšou kombináciou prenosu sily do lyží a dokonalému pocitu z lyžovačky. Vďaka konštrukcií Prolite novej generácie, je lyžiarka ľahšia až o 25 %. Okrem toho je stabilnejšia a pohodlnejšia, ako predchádzajúce modely. Jej šírka je 98 mm a spolu s technológiou Mimic Liner nastavuje nový štandard lyžiarky vhodnej pre celodenné lyžovanie.

Atomic Hawx Ultra

Hawx Prime

Ide o najpredávanejší rad lyžiarskych topánok od značky Atomic. Táto novinka posunula kategóriu stredne širokých lyžiarok (100 mm) dopredu. O dokonalý pôžitok z lyžovačky a revolučné spracovanie sa stará konštrukcia Prolite, ktorá poskytuje vystuženie skeletu a úbytok presne tam, kde je to potrebné. Vďaka tomu sú lyžiarky ľahšie až o 25 %. Celkovo sú lyžiarky ľahšie, citlivejšie, efektívnejšie na ovládanie a dokonalo prispôsobiteľné.

Atomic Hawx Prime

Hawx Magna

Tieto legendárne lyžiarsky so šírkou až 102 mm sú vhodné pre všetkých lyžiarov, ktorí majú o niečo širšiu nohu, no napriek tomu si chcú užiť lyžovačku plnými dúškami. Okrem vyššie spomenutých technológií Prolite, Mimic Liner, Memory Fit a pod. sú lyžiarky najľahšie vo svojej triede so širokým vstupom pre šíršie chodila, čo vám v konečnom dôsledku uľahčí obúvanie a vyzúvanie lyžiarskej obuvi.

Hawx XTD Ultra a Prime

Predstavujeme vám univerzálnu skialpovú lyžiarku v prevedení Ultra a Príme. Výborne sa hodí k skialpovým lyžiarkam Backland a tvorí najlšpšiu kombináciu pre úzke a stredne široké nohy, samozrejme nesmie chýbať GripWalk. V lyžiarke nechýba technológia Prolite, Memory Fit (pohodlná a tvarovateľná vnútorná papučka, sa radí medzi top na trhu), Frictionless Pivot (prirodzený ohyb, ktorý replikuje chôdzu pre skialpinistické výstupy), Energy Backbone (extra vystuženie v kľúčových zónach) a Mimic Technology (predtvarovaná päta, členok a jazyk lyžiarky pre dokonalý pocit z lyžovačky).

Atomic Hawx XTD Ultra a Prime

Redster STI a CS

Jedná sa profesionálnu radu lyžiarok na úrovni svetového pohára. Lyžiarky sú vysoko kvalitné, veľmi stabilné a zamerané na maximálny výkon vďaka konštrukcií Slim Race Shell. Vďaka konštrukcií Progressive Race Shell poskytujú topánky najlepší možný prenos energie do vašich lyží.

Atomic Redster STI a CS

Filtrovať produkty