Skialpinizmus Tecnica

Skialpinizmus predstavuje určitú kombináciu horolezectva, turistiky a lyžovania. Existujú rôzne úrovne náročnosti pričom všetky zdieľajú základné princípy lyžovania a lezenia. Tento šport je vhodný pre všetkých športovcov, ktorí vyhľadávajú lyžovanie, turistiku a štipku adrenalínu mimo lyžiarskych stredísk. Terén pri tomto športe je náročný, pričom ho striedajú vysoké nadmorské výšky, strmé klesania a vzrušujúce zjazdy.

Skialpinizmus Tecnica

Skialpinizmus sám o sebe vyžaduje pokročilú lyžiarsku úroveň, dobrú fyzickú zdatnosť, skúsenosti s pohybom v lavínovom, exponovanom teréne, schopnosť odhadnúť svoje limity a často krát aj počasie. Nie je nič krajšie ako lyžovanie a zjazd v čerstvom prašane s možnosťou pohybu v horách.

Aká je základná výbava skialpinistu?

Medzi základnú skialpinistickú výbavu patria skialpinistické lyže, skialpové lyžiarky, pásy, viazanie, prilby, palice, lavínová výstroj (sonda, vyhľadávač, lavínový batoh či lekárnička), základná horolezecká a ľadovcová výstroj (mačky, cepín, lano, karapíny, snehové kotvy a pod.). V našom obchode nájdete široký sortiment skialpovej výstroje od renomovaných výrobcov, ako je napríklad Dynafit, Fischer, Atomic, Scarpa, Crazy Idea a iné.

Nájdite si vlastného skialp sprievodcu

Ak si nie ste v skialpinizme 100% istý, určite vám odporúčame, aby ste požiadali o pomoc skúsenejšieho skialpinistu, prípadne rovno zašli za sprievodcom. Tento šport môžeme zaradiť medzi jedny z najnáročnejších, no na druhej strane aj najkrajších zimných športov vôbec. Skúsení skialpový sprievodcovia vás dokážu previesť miestami, ktoré by ste bez ich pomoci vôbec nevideli. Okrem toho si zlepšite techniku lyžovania, výšľapu a horolezectva.

Filtrovať produkty