Skialp servis v Bratislave

Pravidelný servis skialpinistických lyží ovplyvňuje kvalitu, bezpečnosť a pôžitok zo skialpinizmu. Vyskúšajte skialp servis v Bratislave na Bajkalskej 2/B. O vaše skialpy sa postarajú naši skúsení servisný technici na strojoch prémiovej kvality. Na skialp servis sa môžete objednať online, na tel. čísle +421 220 924 810 alebo e-mailom na info@najsport.sk.

Skialp servis v Bratislave

Hlavný cenník servisu skialpových lyží

Doplnkový cenník skialp servisu

SERVISNÁ SLUŽBA CENA

Brúsenie: Top brúsenie hrán - Reichmann DTS-PRO, 2x voskovanie za tepla a 2x leštenie

14 €

Voskovanie:2x voskovanie za tepla a 2x leštenie

8 €

Výmena hrany alebo časti sklznice do 12 cm

od 40 €

Rezanie skialpových pásov

25 €

Skracovanie skialpových pásov

25 €

Obnova lepenia na skialpových pásoch

33 €

Montáž nového viazania (platí pre nové skialpy): Skialpové lyže s viazaním kúpené u nás - montáž zadarmo

50 €

Demontáž starého a montáž nového viazania (platí pre používané skialpy)

55 €

Nastavenie viazania: Skialpové lyže kúpené u nás - nastavenie zadarmo. Správne nastavenia viazania na dĺžku lyžiarky, váhu, výšku, vek a úroveň skialpinistu.

10 €

Informácie: 

  • V prípade objednania expresného servisu priamo na predajni sa účtuje poplatok 30 % z ceny daného servisu. V prípade objednania expresného servisu online sa tento poplatok neplatí.
  • Pokiaľ si viazanie kúpite u nás, tak automaticky získavate zľavu 50 % na montáž viazania.
  • Servis štandardne vykonávame do 24 hodín.
  • Na montáž skialpového viazania poskytujeme záruku 2 roky.

Najlepší servis skialpov v Bratislave

Zastavte sa na servis skialpových lyží v Bratislave zabezpečujú top servisní technici na strojoch najvyššej úrovni. K dispozícií máme nemecký automat Reichmann SF 4 Race, ktorý sa naraz postará o štruktúru sklznice a tuning hrán. Stroj Reichmann DTS-U Pro s technológiou HQT (High Quality Tuning) sa postará o dokonalo ostré hrany vďaka špičkovej brúsnej keramike bez nadmerného opotrebenia hrán. Špičkový stroj Wintersteiger Sigma RS 350 zabezpečí dokonalú štruktúru sklznice, ktorú ocenia nie len profesionálni jazdci. Voskovačka R off B precízne nanáša vosk a perfektne leští sklznicu za tepla. Na servis skialpinistických lyží sa môžete objednať online, na tel. čísle +421 220 924 810 alebo e-mailom info@najsport.sk. Nájdete nás v budove Národného futbalového štadióna v Bratislave na ulici Bajkalská 2/B.

FOTOGALÉRIA SERVISU SKIALPOV

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Skialpinistické lyže odporúčame servisovať niekoľko krát do roka, podľa intenzity skialpovania a miery opotrebenia sklznice, hrán a pod. Minimálne však na začiatku a na konci sezóny. Určite je potrebné navštíviť nás servis, pokiaľ ste nabehli na kameň alebo inú ostrú nerovnosť. Sklznica alebo hrana je viditeľne poškodená, ošúchaná, opotrebená alebo extrémne vysušená. Taktiež treba servisovať, ak lyže horšie reagujú na zmenu smeru, sneh sa viac lepí na sklznicu, prípadne pociťujete iné zhoršenie jazdných vlastnosti (napr. zníženie rýchlosti).

Za optimálnych podmienok je potrebné servisovať skialpy na začiatku a na konci skialpovej sezónyToto platí skôr pre príležitostných (resp. sviatočných) skialpinistov. Ak ste skialpinista, ktorý si to chce na svahu poriadne užiť a chodíte na túry častejšie, je potrebné skialpové lyže servisovať niekoľkokrát do roka. Frekvencia nezáleží len od intervalu vášho skialpovania, ale predovšetkým od snehových podmienok na svahu. Nerovnosti a kamene vedia vážne poškodiť sklznicu a neriešenie tohto problému vedie k veľkým škodám. Ako všade aj tu platí platí, že prevencia sa vypláca. A len pre zaujímavosť, profesionálni skialpinisti odporúčajú servisovať už po niekoľkých dňoch športovania.

Nepravideľný alebo žiadny servis vedie k rýchlemu opotrebovaniu skialpinistických lyží, ktoré vás môže vyjsť veľmi draho. A to až tak, že si budete musieť zaobstarať nové skialpy. Ide v prvom rade o vaše zdravie, bezpečnosť a výborný pocit z vášho výkonu. Pretože skialpovať s nenabrúsenými hranami nie je dobrý nápad. Môžeme sa len domnievať, koľko úrazov v horách sa dá pripísať práve zanedbanému servisu. V konečnom dôsledku ide hlavne o zábavu. Na to, aby ste zažili poriadnu turistiku treba mať všetko v perfektnom stave. Opotrebená, nenavoskovaná sklznica a tupé hrany k tomu skrátka nepatria!