Snowboarding Head Skladom - ihneď k odberu

Snowboarding je pomerne mladý šport, ktorý v súčastnosti získava čoraz väčšiu priazeň športovcov po celom svete. Tento šport vznikol v Amerike na prelome 60.rokov a kombinuje prvky skateboardingu a surfingu na snehu. V súčastnosti nájdeme na trhu množstvo kvalitných značiek ako Gravity, DC, Rossignol, Elan, Head a pod. Pokiaľ chcete odborne poradiť, zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Snowboarding Head Skladom - ihneď k odberu

História snowboardingu

Ako sme už spomínali, začiatkom 60. rokov vznikol v USA nový zimný šport, snowboarding, zdanlivo sa podobajúci lyžovaniu. Mladí skateboardisti či surfisti, ktorí sa nudili a hľadali náhradu ku svojmu obľúbenému športu počas zimného obdobia, začali skúšať jazdiť na snehu. Mladí ľudia na svojich doskách na zasnežených svahoch vzbudzovali u niekoho obdiv, u iných pobúrenie a neuznanie.

V zime 19877/78 v americkom Manchesteri založil Jack Burton vlastnú firmu zameranú na výrobu snowboardov a snowboardového viazania. Až v 80. rokoch sa započal široký rozmach tohoto športu a zvýšili sa tržby firmám.

Prvé majstrovstvá Európy sa konali v roku 1986 v švajčiarskych Alpách. V súčastnosti Svetová snowboardová federácia (WSF) združuje 29 členských krajín, ku ktorým sa v apríli roku 1993 pridala Snowboardová asociácia Slovenska (SAS).

Významným dátumom pre snowboarding na Slovensku sa stal 6.8.1991, kedy vznikla Snowboardová asociácia Slovenska na Chopku a o rok sa konali prvé majstrovstvá Slovenska vo Vrátnej doline. Snowboarding sa stal svetovým športom a za tie roky Slovensko vyhralo niekoľko medailí. Napríklad v roku 1996 Jana Šedová skončila na treťom mieste na obrovskom slalome ISF World Pro Tour v rakúskom Ischgli. Za najväčší doterajší úspech sa berie strieborná medaila Rada Žideka na olympiáde v Turíne, ktorá bola dokonca prvou slovenskou medailou zo zimných olympijských hier vôbec!

Filtrovať produkty