Zimné čiapky

Správny výber zimnej čiapky zabezpečí, aby vaša hlava zostala v teple a v suchu za akýchkoľvek okolností. Vybrať si môžete z kvalitných a svetových značiek a výrobcov, s ktorými budete nadmieru spokojní, ako napríklad Black hill outdoor, Crazy Idea, Dynafit, Ortovox a mnoho iných. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Zimné čiapky

Pri výbere zimnej čiapky sa väčšina riadi tým, ako vyzerá a ako by sa nám pasovala. Druhá dôležitá otázka je hrúbka, prípadne do akého ročného obdobia je určená. Zimnú čiapku môžeme nosiť pri veternom počasí, pri daždi alebo snežení, pri vysokých mrazoch alebo len pre doplnok ku nášmu oblečeniu. Existujú rôzne dôvody, prečo si vybrať a nosiť zimnú čiapku.

Ak by ste potrebovali zimnú čiapku z dôvodu blízkej lyžovačky, pripravili sme si pre vás blogový článok práve o lyžiarskom oblečení, Ako vybrať kvalitné lyžiarske oblečenie, kde sa dozviete, čím sa riadiť pri výbere toho správneho lyžiarskeho oblečenia. Ale vráťme sa ku zimnýmčiapkam.

Ako si vybrať zimnú čiapku

Tipy pri výbere zimnej čiapky. Ako sa dni ochladzujú, všetci hľadáme ďalšie vrstvy, ktoré by nás udržali v teple. Máte teplý kabát a šál, ale čo vaša hlava? Toto je časť tela, ktorá je v chladných zimných mesiacoch najviac vystavená mrazu. Nejde o to hodiť akúkoľvek starú vec na hlavu, aby bola v teple. Tiež musí ladiť s naším výberom oblečenia, aby nepôsobilo smiešne. No štýl by mal byť na druhom rade, v prvom rade sa tu bavíme o vašom zdraví a pohode

ciapka-goldbergh-valerie-beanie-blush

Zostavili sme niekoľko tipov, ktoré by ste si pri výbere čiapky v tejto sezóne mali zapamätať. Sú to rýchle a jednoduché veci, nad ktorými by ste sa mali zamyslieť a ktoré vám pomôžu vybrať si tú správnu zimnú čiapku.

Tvar vašej tváre

Ak si nie ste istí, aká zimná čiapka je pre vás najlepšia, najskôr zvážte tvar svojej tváre. Rovnako ako účesy, nie každá zimná čiapka bude vyhovovať každému tvaru tváre. Nie ste si istí, aký tvar máte? Tu sú najbežnejšie:

  • Oválna - dlhšia tvár so zahnutou čeľusťou
  • V tvare srdca - dlhá špicatá čeľusť a výrazné lícne kosti
  • Podlhovastá - dlhá, úzka tvár
  • Okrúhla - tvár, ktorá je taká široká, ako je dlhá
  • Obdĺžniková - dlhá a široká tvár so silnou čeľusťou

ciapka-buff-knitted-funn-cat-sweet

Druhy zimných čiapok

Zimné čiapky budú vyrobené z teplejších tkanín ako letné čiapky, zväčša vlna, kožušina a flis. Neexistuje žiadny typ zimnej čiapky, ktorý by bol vhodný na každú príležitosť, ale existuje štýl, ktorý bude vyhovovať tomu, čo hľadáte, či už na bežné nosenie, alebo na šport formálnejších príležitostí. Farba zimnej čiapky často hrá rolu v tom, pre aké situácie sa hodí. Zimné čiapky vo výrazných farbách alebo vzorované majú tendenciu mať viac ležérnych asociácií, takže sú najvhodnejšie na voľnočasové aktivity, ako je lyžovanie alebo víkendové nosenie mimo služby.

Jasné neónové farby sú ideálne, ak chcete byť viditeľní, napríklad keď beháte alebo bicyklujete v noci alebo ak robíte náročné zimné športy, ak by ste potrebovali zachrániť (napríklad pri lavíne). Neónový klobúk sa veľmi nehodí na formálnom mieste. Vpráci alebo formálnejších príležitostiach sa držte tmavších farieb a neutrálnych tónov, ktoré sú univerzálnejšie. Čierne, hnedé, sivé zimné čiapky sú tiež o niečo univerzálnejšie, pretože ich môžete nosiť každý deň bez toho, aby ste vyzerali príliš nepatrične.

ciapka-helly-hansen-ridgeline-graphiteblue

A čo sa týka veľkosti zimných čiapok, vo veľkej väčšine prípadov sa jedná o veľkosť uni, čo označuje univerzálnu veľkosť. Niektorí výrobcovia a značky vyrábajú zimné čiapky v rôznych veľkostiach, keď sa snažia vyjsť v ústrety tej populácie, ktorá by si rada vybrala zimnú čiapku práve na svoj typ hlavy a tváre. Ale vo všeobecnosti platí, zimná čiapka dokáže pokryť rôzne typi hláv a tvári.

Filtrovať produkty