Prečo je servis lyží taký dôležitý?
24.09.2019

Prečo je servis lyží taký dôležitý?

Starajte sa o lyže tak, ako o auto!

Kým pred dvoma-troma týždňami sme sa chodievali ešte kúpať a opaľovať k jazerám, postupne už vyťahujeme zo skríň čoraz teplejšie a teplejšie oblečenie, pričom v severnejších oblastiach správy o počasí varujú pred prízemnými mrazmi. To je jasné znamenie, že postupne treba myslieť na servis lyží, resp. snowboardov. Ten by mal byť na jeseň tak automatický, ako je pre šoféra servis auta. Vždy ide totiž v prvom rade o bezpečnosť a následne aj oveľa lepší zážitok z jazdy. Pravidelný servis zároveň prispieva k predĺženiu životnosti lyží, takže je efektívny aj z finančného hľadiska.

Brúsenie hrán a voskovanie sklznice

O svoje lyže sa treba aspoň základným spôsobom postarať už po sezóne, aby boli dokonale vysušené po poslednej jazde a následne uložené v adekvátnom prostredí. To znamená v suchej miestnosti bez priameho slnečného žiarenia. Pred novou sezónou je zase potrebné dať nabrúsiť hrany a navoskovať sklznic, aby boli opäť hladké s viditeľnou štruktúrou.

NAJLYZE.SK si môžete byť istý, že o vaše lyže či snowboardy bude dokonale postarané. A to vďaka špičkovej technike i servismanom. K dispozícii máme nemecký automat (2019) REICHMANN SF 4 s technológiou HQT (High Quality Tuning), vďaka ktorému budú vaše hrany opäť naostrené keramikou ako keď boli nové. Automat zabezpečí sklzniciam perfektnú štruktúru podľa požiadaviek zákazníka, ktorú počas jazdy ocenia nielen profesionáli. Voskovačka REICHMANN precízne nanáša vosk a perfektne leští sklznicu za tepla.

  • Brúsenie lyží s dĺžkou do 129 cm u nás stojí 8 € a od 130 cm je to 10 €, snowboard do 129 cm 12 € a od 130 cm je to 14 €.
  • Za voskovanie lyží do 129 cm zaplatíte len 3 €, od 130 cm je to 5 €, voskovanie snowboardu do 129 cm stojí 4 € a od 130 cm je to 7 €.

Servis lyží a snowboardov

Čo je MALÝ SERVIS?

Pre snowboardy i lyže máme pre vás k dispozícii rôzne druhy servisu. Takzvaný MALÝ SERVIS COMFORT zahŕňa TOP brúsenie hrán automatom s jedinečnou keramikou Reichmann DTS-pro, zarovnanie sklznice na brúsnom páse, leštenie sklznice na trizact, tuning hrán, 2x voskovanie a 2x leštenie.

  • Pri lyžiach s dĺžkou do 129 cm stojí 12 € a za snowboard s rovnakou dĺžkou zaplatíte 16 €.
  • Lyže od 130 cm stoja 15 € a snowboard od 130 cm 19 €.

Ak si objednáte MALÝ SERVIS PREMIUM, sklznicu Vám upravíme na brúsnom páse, zarovnáme ju cez kameň + vyrežeme RACE štruktúry, k tomu taktiež tuning hrán, 2x voskovanie, 2x leštenie a TOP brúsenie hrán automatom s jedinečnou keramikou Reichmann DTS-pro.

  • Tu je cena pre lyže do 129 cm 15 € a snowboard s rovnakou dĺžkou 20 €.
  • Lyže od 130 cm stoja 19 € a snowboard 124 €.

Všetky potrebné informácie o malom servise nájdete aj na stránke SERVISU.

Reichmann SF4

Čo je VEĽKÝ SERVIS?

Potom máme v ponuke VEĽKÝ SERVIS a v ňom taktiež COMFORT s TOP brúsením hrán automatom s jedinečnou keramikou Reichmann DTS-pro, zalievaním sklznice automatom, zarovnaním sklznice na brúsnom páse, tuningom hrán plus 2x voskovanie a 2x leštenie.

  • Cena za lyže do 129 cm je 17 € (od 130 cm je cena 20 €).
  • Za snowboard v dĺžke do 129 cm je cena 22 € (od 130 cm je cena 29 €).

VEĽKÝ SERVIS PREMIUM zahŕňa precízne zalievanie sklznice, jej úpravu na brúsnom páse, zarovnanie sklznice cez kameň + vyrezanie RACE štruktúry, tuning hrán, 2x voskovanie za tepla, 2x leštenie a TOP brúsenie hrán automatom s jedinečnou keramikou Reichmann DTS-pro.

  • Za tento typ servisu zaplatíte u nás pri lyžiach s dĺžkou do 129 cm 22 € (od 130 cm 29 €).
  • Za snowboard v dĺžke do 129 cm 32 € (od 130 cm 34 €).

Všetky potrebné informácie o veľkom servise nájdete aj na stránke SERVISU.

S čím sa ešte môžete na nás obrátiť?

Častým problémom je poškodenie či vytrhnutie hrany, s čím si však taktiež hravo a rýchlo poradíme. Jej výmena pri lyžiach i snowboarde stojí od 30 €.

Ak ste si nie istý, či zvoliť malý alebo veľký servis, vždy sa môžete obrátiť na náš odborný personál v servise. Radí Vám poradíme a odporučíme typ servisu, ktorý bude vyhovovať vaším požiadavkám a budete s ním maximálne spokojný. V prípade ďalších otázok nás kontaktujte prostredníctvom KONTAKTNÉHO FORMULÁRA alebo napíšete priamo na SERVIS.

Tím najlyze.sk