Lyžiarske prilby Salomon

Lyžiarske prilby značky Salomon sú vynikajúcim spoločníkom na zjazdovka, vďaka ich inovatívnym technológiám. U nás nájdete dámske, pánske a detské lyžiarske prilby za výhodné ceny. Neváhajte nás kontaktovať, ak by ste potrebovali s výberom poradiť na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Lyžiarske prilby Salomon

O značke Salomon

V roku 1947 François Salomon, jeho žena a syn Georgesem založili športovú značku Salomon. Dnes spoločnosť Salomon sídli vo francúzskych Alpách. Zakladateľ značky Salomon pomenoval značku po svojom rodnom priezvisku. Jeho vášňou boli hory a šport, preto sa rozhodol vytvoriť také športové vybavenie, ktoré bude spĺňať štandardy náročného lyžiara. Raz jeho syn Georges Salomon povedal: “Fascinuje ma, čo budem robiť zajtra”. Tejto myšlienky sa držal stoj čo stoj, pretože každý rok značka Salomon naozaj napreduje. Chcete vedieť o histórií, najnovších technológiách a smerovaniu spoločnosti Salomon viac? Prečítajte si článok - Značka Salomon tak, ako ju (ne)poznáte.

Salomon

Už od roku 1947 sa v centre Annency otvorila dielňa rodiny Salomon, kde sa pílilo drevo a vyrábali sa lyže s hranami. O 10 rokov neskôr vzniká prvé viazanie Salomon “le lift”, ktoré nahradilo tradičné kožené remienky na pevnejšie lyžiarske viazanie. V roku 1966 Salomon vynašiel prvé viazanie so samonavíjacou pätkou! Táto novinka sa objavila aj na olympijských hrách v Portillo v Čile. Rok 1972 priniesol prvenstvo značke Salomon, ako výrobcovi viazania. Už v tom roku sa predalo viac ako 1000 000 párov lyžiarskeho viazania.

Keďže Salomon dlho neotáľal a vyrobil svoje prvé skialpinistické topánky v roku 1979, našiel si svojich priaznivcov skialpinizmu. O rok neskôr sa objavuje v zimnej sezóne vo Francúzsku i vo Švédsku ďalšia novinka: Salomon Nordic System, teda súprava topánok a viazania. Už v roku 1985 spoločnosť Salomon dosahovala neuveriteľnú výšku tržieb za svoje výrobky. Viac ako 250 miliónov eur zarobila za svoje výrobky.

Lyžiarske prilby Salomon a top modelové rady

Vyberte si špičkové lyžiarske prilby Salomon a modelové rady Mirage, Driver, Vison a iné:

MIRAGE

MIRAGE je unikátna dámska lyžiarska prilba so štítom, postavená pomocou technológie EPS4D. Je vybavený systémom ľahkej výmeny šošoviek a exkluzívnym systémom Motion Shield System pre prispôsobenie a pohodlie, zatiaľ čo systém Salomon Custom Dial Fit poskytuje rýchle a presné prispôsobenie. Súčasťou tejto prilby sú dva priezory, kat. S1 a kat. S3. Jednoduchý systém výmeny šošoviek bez použitia náradia, exkluzívny pre Salomon, robí každú lyžovačku bezstresovú.

Systém Motion Shield od Salomonu je jednoducho použiteľný, skutočný over-the-glass (OTG) systém. Patentovaná technológia EPS 4D od Salomonu maximalizuje absorpciu energie a účinnejšie chráni vašu hlavu pred šikmými a vertikálnymi nárazmi. Systém pohybového štítu Exkluzívny kinematický zorník Salomon, ktorý perfektne sedí na tvári a umožňuje mať okuliare stále nasadené. Ďalšia vlastnosť, vďaka ktorej sú lyžiarske prilby Mirage najlepšie vo svojej kategórii. Vstavané EPS4D vložky umožňujú rovnomernú teplotu a konštantné prúdenie vzduchu medzi vašou hlavou, prilbou a okuliarmi (nastaviteľné prúdenie vzduchu na vybraných štýloch).

lyziarska-prilba-mirage-black-rose-solar

Driver

Lyžiarska prilba Salomon Driver zabudovaným zorníkom je kombináciou vynikajúcej ochrany, pohodlia a štýlového dizajnu. Konštrukcia umožňuje bezstarostné nosenie dioptrických okuliarov pri lyžovaní. Nová konštrukcia 3D dierovaných slúchadiel umožňuje lepší prenos zvuku než u staršých modelov. Veľkosť je možné doladiť systémom Custom Air, ktorý funguje na princípe vzduchového vankúšika. Ten sa ľahko ovláda v zadnej časti helmy.

Tento jednoduchý systém výmeny šošoviek bez použitia náradia, exkluzívny pre Salomon, robí každú lyžovačku bez stresu. Najlepšie pohodlie Systém Motion Shield od Salomonu je jednoducho použiteľný, skutočný over-the-glass (OTG) systém, ktorý vám umožní mať okuliare stále nasadené. Ochrana Patentovaná technológia EPS4D od Salomonu maximalizuje absorpciu energie a účinnejšie chráni vašu hlavu pred šikmými a vertikálnymi nárazmi.

lyziarska-prilba-salomon-driver-1947-black-solar-bronze-20-21

Vison

Lyžiarska prilba Salomon model Visor je ideálna lyžiarska prilba pre ženy, ktoré hľadajú štýlovú prilbu s ochranným štítom, ktorá perfektne sedí a nerobí kompromisy v oblasti bezpečnosti. Je vybavená ľahko vymeniteľným systémom fotochromatických šošoviek, ktoré sa prispôsobujú rôznym svetelným podmienkam. Unikátna OTG konštrukcia umožňuje bezstarostné nosenie dioptrických okuliarov pri lyžovaní. Táto mierne upravená nadčasová dámska prilba je pripravená pre lyžiarske dobrodružstvo v akomkoľvek prostredí. EPS technológia poskytuje až o 30% vyššiu ochranu hlavy pri prípadnom náraze alebo páde. Konštrukcia vložky využíva špeciálne textílie pre odvádzanie vlhkosti a udržanie tepla práve tam, kde ho potrebujete. Vnútorná podšívka je navyše vyberateľná a možno ju tak ľahko vyprať v práčke. Prilba je konštruovaná tak, aby čo možno najtesnejšie priliehala k hlave a tvorila čistú a úzku siluetu. Súčasťou balenia je taška na prilbu.

lyziarska-prilba-icon-2-visor-photo-white-red

Filtrovať produkty