Lyže Völkl

Nemecká značka Völkl poskytuje vysokú kvalitu a zaručenú spokojnosť s lyžami. Vyberte si z pánsky, dámskych alebo detských lyží a vyrazte na svah s tými správnymi lyžami. V prípade otázok alebo ak by ste sa chceli poradiť, neváhajte a kontaktujte nás na tel. číslo 0919 066 704 alebo napíšte e-mail na info@najsport.sk.

Lyže Völkl

Nemecká značka Völkl bola vytvorená v roku 1923 v Straubing v Nemecku. Aj v týchto časoch posúva svoje technológie vpred a snaží sa byť špičkou na trhu. Ak by ste sa chceli dozvedieť, ako sa starať o svoje lyže a zistiť viac informácií o značke Völkl, prečítajte si náš blogový článok - Značka Völkl tak, ako ju (ne)poznáte.

Top Technológie Völkl

Tailored Fibre Placement

Jednou z najnovších technológií je Tailored Fibre Placement. V tomto inovatívnom výrobnom procese sa nové Tailored Carbon Tips vyrábajú vyšívaním jednotlivých uhlíkových vlákien na nosný materiál.

To umožňuje ich umiestnenie presne pozdĺž namáhaných línií, čím sa otvárajú úplne nové možnosti pre výkon v prednej časti lyže, ktorý má rozhodujúci vplyv na ovládateľnosť lyže. Tuhosť, krútenie a tým aj vlastnosti lyžovania sa dajú špecificky nastaviť hrúbkou vlákna a na milimeter presným zarovnaním. Týmto spôsobom vlákna vedú dynamiku do oblastí lyže, kde sú potrebné. Viditeľne integrované Tailored Carbon Tips sú ľahké, umožňujú agilnú reakciu lopaty s menšou námahou a rýchlo naberajú energiu. Tailored Carbon Tips tak dosahujú novú úroveň presnosti, priamej odozvy špičky a aktívneho potešenia z lyžovania.

Titanal technology

Titanal je izotropná high-tech hliníková zliatina, ktorá poskytuje hladkosť, skvelé tlmenie, priamy prenos sily a stability, výsledkom čoho sú veľmi výkonné a presné lyže. Zliatina je umiestnená vo vnútri lyže v rôznych polohách a vrstvách podľa potreby podľa jej požadovaných jazdných vlastností.

Najmä pretekárske modely alebo vysokoenergetické all-mountain lyže profitujú zo zvýšeného využitia Titanalu tým, že udržujú lyžu stabilnú pri vysokých rýchlostiach a poskytujú presnú odozvu pre skúseného lyžiara. Materiál je umiestnený len čiastočne a na veľmi špecifických miestach na lyži, aby vytvoril požadovanú výhodu. Naproti tomu na veľmi ľahkých touringových lyžiach alebo freestylových lyžiach väčšinou nenájdete žiaden Titanal, aby bola hmotnosť čo najnižšia a jazdné vlastnosti čo najvoľnejšie.

FlairSCwhite

Vďaka optimalizovanej technológii Smart Glue sa pásy bezpečne prilepia na sklznice lyží, ale dajú sa z nich aj ľahšie odstrániť. Lepiace povrchy sa po preprave (napr. v taške na kožu) ľahšie oddelia, pričom do značnej miery odpadá potreba ochrannej siete. Vďaka presnému laserovému rezu sa šírka kože perfektne hodí pre príslušné lyže. Okraj rezu je taký robustný, že sa šupky oveľa menej strapkajú.

Ak by ste potrebovali poradiť, ako si vybrať tie správne lyže, prečítajte si náš blogový článok Ako vybrať tie správne lyže.

Filtrovať produkty

Ï