Tour de France 2021 - tímy a jazdci
26.03.2021

Tour de France 2021 - tímy a jazdci

Súčasná situácia okolo pandémie nového koronavírusu stále neutícha, no prípravy okolo novej Tour de France pokračujú naplno. Dnes už poznáme zoznam tímov, jazdcov a taktiež celú trasu pripravovaných pretekov.

Na čo sa môžete tešiť
Zoznam tímov a jazdcov na Tour de France
Hlavný program Tour de France a dĺžka tratí

Na čo sa môžete tešiť

Tento rok bude Tour de France trvať od 2. júna do 18. júla 2021. Tohtoročná trasa bola vyladená, aby držala napätie až do samotného konca pretekov. Vrchári získajú dostatočné príležitosti na získanie troch vrchárskych prémií (Tignes, Saint-Lary-Soulan - Col du Portet a Luz Ardiden). Niektorí jazdci budú musieť využiť svoje schopnosti rýchleho zjazdu aby zvíťazili v Le Grand Bornand, Ventoux a v Andorre. Na svoje si prídu aj jazdci v dvoch individuálnych časovkách o celkovej dĺžke 58 km. Poďme sa predbežne pozrieť na zoznam tímov, jazdcov a trás na tohtoročnej Tour.

Pelotón na Tour de France 2021

Zoznam tímov a jazdcov Tour de France

AG2R Citroën Team (Francúzsko)

Zoznam jazdcov: Bidard Francois, Bouchard Geoffrey, Calmejane Lilian, Cherel Mikael, Cosnefroy Benoit, Dewulf Stan, Duval Julien, Frank Mathias, Gallopin Tony, Gastauer Ben, Godon Dorian, Gougeard Alexis, Jungels Bob, Naesen Lawrence, Naesen Oliver, Oconnor Ben, Paret Peintre Aurélien, Peters Nans, Sarreau Marc, Schär Michael, Touze Damien, Van Avermaet Greg, Vendrame Andrea, Venturini Clement a Warbasse Lawrence.

Astana – Premier Tech (Kazachstan)

Zoznam jazdcov: Alexey Lutsenko, Jakob Fuglsang, Aleksandr Vlasov, Ion Izagirre, Alexander Aranburu, Samuele Battistella, Manuele Boaro, Gleb Brussenskiy, Rodrigo Contreras, Stefan de Bod, Yevgeniy Fedorov, Fabio Felline, Omar Fraile, Yevgeniy Gidich, Oscar Rodriguez, Javier Romo, Juis Leon Sanchez, Matteo Sobrero a Artyom Zakharov.

Bahrain Victorious (Bahrajn)

Zoznam jazdcov: Yukiya Arashiro, Phil Bauhaus, Pello Bilbao Lopez, Santiago Buitrago Sanchez, Eros Capecchi, Damiano Caruso, Sonny Colbrelli, Scott Davies, Chun Kai Feng, Jack Leonard Haig, Marco Haller, Heinrich Haussler, Kevin Inkelaar, Mikel Landa, Jonathan Milan, Matej Mohorič, Domen Novak, Mark Padun, Hermann Pernsteiner, Wout Poels, Marcel Sieberg, Dylan Teuns, Stephen Williams a Fred Wright.

Bora – Hansgrohe (Nemecko)

Zoznam jazdcov: Pascal Ackermann, Giovanni Aleotti, Erik Baška, Cesare Benedetti, Maciej Bodnar, Emanuel Buchmann, Marcus Burghardt, Matteo Fabbro, Patric Gamper, Felix Grobschartner, Wilco Kelderman, Patrick Konrad, Lennard Kämna, Martin Lass, Jordi Meeus, Daniel Oss, Nils Politt, Lukas Postlberger, Juraj Sagan, Peter Sagan, Maximilian Schachmann, Ide Schelling, Andreas Schilinger, Michael Schwarzmann, Rudiger Selig, Matthew Walls, Frederik Wandahl a Ben Zwiehoff.

Cofidis (Francúzsko)

Zoznam jazdcov: Piet Allegaert, Fernando Barcelo, Natnael Berhane, Tom Bohli, Andre Carvalho, Simone Consonni, Nicolas Edet, Ruben Fernandez, Simon Geschke, Nathan Haas, Herrada Jose, Guillaume Martin, Anthony Perez, Emmanuel Morin, Fabio Sabatini, Antonio Vivani a Elia Vivani.

Deceuninck – Quick-Step (Belgicko)

Zoznam jazdcov: Julian Alaphilippe, João Almeida, Shane Archbold, Kasper Asgreen, Andrea Bagioli, Davide Ballerini, Sam Bennett, Mattia Cattaneo, Rémi Cavagna, Mark Cavendish, Josef Černý, Tim Declercq, Dries Devenyns, Remco Evenepoel, Ian Garrison, Alvaro Hodeg, Mikkel Honoré, Fabio Jakobsen, James Knox, Yves Lampaert, Fausto Masnada, Michael Mørkøv, Florian Sénéchal, Pieter Serry, Jannik Steimle, Zdenek Stybar a Bert Van Lerberghe.

EF Education – NIPPO (USA)

Zoznam jazdcov: Daniel Arroyave, Will Barta, Fumiyuki Beppu, Alberto Bettiol, Stefan Bissegger, Jonathan Klever Caicedo, Diego Camargo, Hugh Carthy, Simon Carr, Magnus Nielsen, Lawson Caraddock, Mitch Docker, Julien El Fares, Ruben Guerreiro, Sergio Higuita, Moreno Hofland, Alex Howes, Jens Keukeleire, Sebastian Langeveld, Lachlan Morton, Hideto Nakane, Logan Owen, Neilson Powless a Jonas Rutsch.

Groupama – FDJ (Francúzsko)

Zoznam jazdcov: Bruno Armirail, Matteo Badilatti, William Bonnet, Alexys Brunel, Clement Davy, Mickael Delage, Arnaud Demare, David Gadu, Kevin Geniets, Jacopo Guarnieri, Simon Guglielmi, Ignatas Konovalovas, Stefan Kung, Matthieu Ladagnous, Oliver Le Gac, Fabian Lienhard, Tobias Ludvigsson, Valentin Madouas, Rudy Molard, Thibaut Pinot, Sebastien Reichenbach, Anthony Roux, Miles Scotson, Benjamin Thomas a Roman Seigle.

Ineos Grenadiers (Anglicko)

Zoznam jazdcov: Andrey Amador, Leonardo Basso, Egan Bernal, Richard Carapaz, Jonathan Castroviejo, Rohan Dennis, Laurens De Plus, Owain Doull, Eddie Dunbar, Filippo Ganna, Michael Golas, Sebastian Henao, Michal Kwiatkowski, Daniel Martinez, Gianni Moscon, Jonathan Narvaez, Richie Porte, Salvatore Puccio, Carlos Rodriguez, Luke Rowe, Pavel Sivakov, Ivan Sosa, Geraint Thomas, Cameron Wurf a Dylan Van Baarle.

Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux (Belgicko)

Zoznam jazdcov: Jan Bakelants, Rein Taaramäe, Danny Van Poppel, Baptiste Planckaert, Andrea Pasqualon, Louis Meintjes, Maurits Lammertink, Jan Hirt, Christian Eiking, Lorenzo Rota, Riccardo Minali, Tom Devriendt, Georg Zimmermann a Alexander Evans.

Israel Start-Up Nation (Izrael)

Zoznam jazdcov: Alessandro De Marchi, Alex Dowsett, Alexander Cataford, Alexis Renard, Andre Greipel, Ben Hermans, Carl Fredrik Hagen, Chris Froome, Dan Martin, Daryl Impey, Davide Cimolai, Guillaume Boivin, Guy Niv, Guy Sagiv, Hugo Hofstetter, Itamar Einhorn, James Piccoli, Jenthe Biermans, Krists Neilands, Matthias Brändle, Patrick Bevin, Rick Zabel a Tom Van Asbroeck.

Jumbo – Visma (Holandsko)

Zoznam jazdcov: Primoz Roglic, Tom Dumoulin, Steven Kruijswijk, Dylan Groenewegen, Edoardo Affni, George Bennett, Koen Bouwman, David Dekker, Robert Gesink, Chris Harper, Tobias Foss, Sepp Kuss, Paul Martens, Tony Martin, Sam Oomen, Timo Roosen, Jonas Vingegaard a Maarten Wynants. 

Lotto Soudal (Belgicko)

Zoznam jazdcov: Philippe Gilbert, John Degenkolb, Tim Wellens, Caleb Ewan, Thomas De Gendt, Tosh Van Der Sande, Jasper De Buyst, Roger Kluge, Andreas Kron, Xanders Vervloesem, Stef Cras, Frederik Frison, Harm Vanhoucke a Greben Thijssen.

Movistar Team (Španielsko)

Zoznam jazdcov: Juan Diego Alba, Joe Arcas, Hector Carretero, Dario Cataldo, Gabriel Gullaigh Inigo Elosegui, Imanol Erviti Abner Gonzales, Johan Jacobs, Matteo Jorgenson, Miguel Lopez, Enric Mas, Sebastian Mora, Gregor Muhlberger, Mathias Norsgaard, Olivera Nelson, Antonio Pedrero a Sergo Samitier.

Team BikeExchange (Rakúsko)

Zoznam jazdcov: Jack Bauer, Sam Bewley, Brent Bookwalter, Esteban Chaves, Kevin Colleoni, LukeDurbridge, Alex Edmondson, Tsgabu Grmay, Kaden Groves, Luca Hamilton, Michael Hepburn, Damien Howson, Amund Jansen, Tanel Kangert, Alexander Konychev, Michael Matthews, Cameron Mayer a Luka Mezgec.

Team DSM (Nemecko)

Zoznam jazdcov: Romain Bardet, Nicolas Roche, Tiesj Benoot, Soren Kragh Andersen, Nikias Arndt, Marc Hirschi, Jasha Sutterlin, Jai Hindley, Cees Bol, Marco Brenner, Andreas Leknessund, Michael Storer, Ilan Van Wilder, Nils Eekhof, Niklas Märkl, Chad Haga, Casper Pedersen, Bjorn Andersen, Max Kanter, Nico Denz, Chris Hamilton a Alberto Dainese.

Team Qhubeka Assos (Južná Afrika)

Zoznam jazdcov: Domenico Pozzovivo, Giacomo Nizzolo, Sergio Henao, Fabio Aru, Simon Clarke, Reinhardt Rensburg, Carlos Barbero, Dimitri Claeys, Victor Campenaerts, Matteo Pelucchi, Max Walscheid, Sander Armee, Robert Power, Jan Ber Lindeman, Norman Hansen, Lukasz Wisniowski, Michael Gogl, Karel Vacek, Kilian Fankiny, Emil Vinjebo, Andreas Stokbro a Sean Bennett.

Trek – Segafredo (USA)

Zoznam jazdcov: Vincenzo Nibali, Bauke Mollema, Jasper Stuyven, Mads Pedersen, Gianluca Brambilla, Edward Theuns, Koen De Kort, Toms Skojinš, Giulio Ciccone, Kenny Elissonde, Alexander Kamp, Kiel Reijnen, Quinn Simmons, Alex Kirsch, Ryan Mullen, Niklas Ex, Nicola Conci, Antonio Tiberi, Matteo Moschetti, Julien Bernard, Michel Ries a Antonio Nibali.

UAE Team Emirates (Spojené Arabské Emiráty)

Zoznam jazdcov: Alexander Kristoff, Rui Costa, Diego Ulissi, Rafal Majka, Matteo Trentin, Marco Marcato, Tadej Pogačar, Fernando Gaviria, maximiliano Richeze, Davide Formolo, Marc Hirschi, David De La Cruz, Jan Planc, Brandon Mcnulty, Valerio Conti, Joe Dombrowski, Ryan Gibbons, Vegard Laenge, Mikkel Bjerg, Alexandr Riabushenko a Juan Ayuso.

Trasa Tour de France 2021

Hlavný program Tour de France a dĺžka tratí

  • 1 etapa 26.6.2021: trasa Brest - Landerneau o dĺžke 187 km
  • 2 etapa 27.6.2021: trasa Perros-Guirec - Mur-de-Bretagne o dĺžke 182 km
  • 3 etapa 28.6.2021: trasa Lorient - Pontivy o dĺžke 182 km
  • 4 etapa 29.6.2021: trasa Redon - Fougeres o dĺžke 152 km
  • 5 etapa 30.6.2021: individuálna časovka na trase Change - Laval o dĺžke 27 km
  • 6 etapa 1.7.2021: trasa Tours - Chateauroux o dĺžke 144 km
  • 7 etapa 2.7.2021: trasa Vierzon - Le Creusot o dĺžke 48 km
  • 8 etapa 3.7.2021: trasa Oyonnax - Le Grand Bornand o dĺžke 151 km
  • 9 etapa 4.7.2021: trasa Cluses - Tignes o dĺžke 145 km
  • Voľno 5.7.2021: voľno v Tignes
  • 10 etapa 6.7.2021: trasa Albertville - Valence o dĺžke 186 km
  • 11 etapa 7.7.2021: trasa Sorgues - Malaucene o dĺžke 199 km
  • 12 etapa 8.7.2021: St. Paul-Trois-Chateaux - Nimes o dĺžke 161 km
  • 13 etapa 9.7.2021: trasa Nines - Carcassonne o dĺžke 220 km
  • 14 etapa 10.7.2021: trasa Carcassonne - Quillan o dĺžke 184 km
  • 15 etapa 11.7.2021: trasa Ceret - Andorra La Vella o dĺžke 192 km
  • Voľno 12.7.2021: voľno v Andorre
  • 16 etapa 13.7.2021: trasa Pas de la Case -  Saint-Gaudens o dĺžke 169 km
  • 17 etapa 14.7.2021: trasa Muret - Col du Portet o dĺžke 178 km
  • 18 etapa 15.7.2021: trasa Pau - Luz Ardiden o dĺžke 130 km
  • 19 etapa 16.7.2021: trasa Mourenx - Libourne o dĺžke 203 km
  • 20 etapa 17.7.2021: individuálna časovka na trase Libourne - Saint-Emilion o dĺžke 31 km
  • 21 etapa 18.7.2021: trasa Chatou - Paríž, Champs-Elysees o dĺžke 112 km

Ak sa vám článok o Tour de France 2021 páčil, určite si prečítajte aj podobné:

Tím Najšport