Servis lyží v Starom Smokovci

Servisovať lyže je nevyhnutné. Pravidelnosť pomáha k pozitívnemu zážitku z jazdy, ku kvalite, bezpečnosti, navyšuje životnosť lyží a šetrí vaše financie. Neváhajte a zavítajte ku nám do servisu lyží v Starom Smokovci (Hrebienok Resort II), kde sa s ochotou a profesionalitou postaráme o vaše lyže. Na servis lyží sa môžete na tel. čísle 0919 066 704  alebo e-mailom na info@najsport.sk.

Servis lyží v Starom Smokovci
Online rezervačný systém
Top servis a poradenstvo
Servis už do 24 hodín
Servis lyží na počkanie

Najlepší servis lyží v Starom Smokovci

Servis lyží v Starom Smokovci zabezpečuje odborný servisný personál na strojoch najvyššej úrovni. K dispozícii máme nemecký automat Reichmann SF 4 Race, ktorý sa naraz postará o štruktúru sklznice a tuning hrán. Stroj Reichmann DTS-U Pro s technológiou HQT (High Quality Tuning) sa postará o dokonalo ostré hrany vďaka špičkovej brúsnej keramike bez nadmerného opotrebenia hrán. Špičkový stroj Wintersteiger Sigma RS 350 zabezpečí dokonalú štruktúru sklznice, ktorú ocenia nie len profesionálni jazdci. Voskovačka R off B precízne nanáša vosk a perfektne leští sklznicu za tepla. Náš servis nájdete v Starom Smokovci v budove Hrebienok Resort II. Objednať sa môžete na tel. čísle 0919 066 704 alebo na info@najsport.sk.

Hlavný cenník servisu lyží

Doplnkový cenník servisu lyží

SERVISNÁ SLUŽBA LYŽE DO 129 CM LYŽE OD 130 CM

Brúsenie:

 • Top brúsenie hrán automatom s jedinečnou keramikou Reichmann DTS-PRO.
 • Tuning hrán.
 • 2x voskovanie za tepla.
 • Leštenie.
8 € 10 €

Voskovanie:

 • 2x voskovanie za tepla.
 • 2x leštenie.
3 € 5 €

Výmena hrany alebo časti sklznice:

 • Máte poškodenú alebo vytrhnutú hranu? Žiaden problém pre nás.
 • Nevymieňame však celé hrany ani sklznice po celej ploche lyží, iba časti do 12 cm!
od 30 € od 30 €

Montáž nového viazania (platí pre nové lyže):

 • Potrebujete namontovať nové viazanie na nové lyže?
 • Vedeli ste, že ak si kúpite nové lyže s viazaním u nás, montáž máte úplne zadarmo?
od 20 € od 20 €

Demontáž starého a montáž nového viazania (platí pre používané lyže):

 • Potrebujete demontovať staré viazanie a vymeniť ho za nové viazanie na používaných lyžiach?
od 15 € od 15 €

Nastavenie viazania:

 • Potrebujete len nastaviť viazanie? Žiaden problém pre nás.
 • V prvom rade ide o vašu bezpečnosť, pretože zlé nastavené viazanie môže viesť k mnohým úrazom.
 • Pre správne nastavenia viazania budeme potrebovať základné informácie: váha, výška, vek lyžiara, úroveň lyžiara (začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý, expert), veľkosť lyžiarky (je udávaná v milimetroch na bočnej strane skeletu napr. 355 mm).
 • Vedeli ste že, ak si kúpite nové lyže alebo lyžiarky u nás, tak nastavenie viazania máte úplne zadarmo?
5 € 5 €

Informácie: 

 • V prípade objednania expresného servisu priamo na predajni sa účtuje poplatok 30 % z ceny daného servisu. V prípade objednania expresného servisu online sa tento poplatok neplatí.
 • Servis štandardne vykonávame do 48 hodín v Starom Smokovci.
 • Na montáž lyžiarskeho viazania poskytujeme záruku 2 roky

FOTOGALÉRIA SERVISU LYŽÍ

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Nie je vhodné podceniť potrebu servisovať vaše lyže. Môže to mať za následok opotrebovanie lyží, čo v konečnom dôsledku môže mať za následok skoré opotrebovanie lyží a iné problémy. No hlavne sa jedná o vaše zdravie, bezpečnosť a pôžitok z jazdy. Ak by ste chceli lyžovať s nenabrúsenými hranami, koledujete si o zranenie. Je otázne, koľko zranení bolo spôsobených práve kvôli zanedbaniu servisu lyží. Nečakajte a neváhajte so servisom. Naši odborníci sa vám o ne postarajú a pripravia na blížiace sa jazdy.

Nepravideľný alebo žiadny servis vedie k rýchlemu opotrebovaniu lyží, ktoré vás môže vyjsť veľmi draho. A to až tak, že si budete musieť zaobstarať nové lyže. Ide v prvom rade o vaše zdravie, bezpečnosť a výborný pocit z lyžovačky. Pretože lyžovať s nenabrúsenými hranami nie je dobrý nápad. Môžeme sa len domnievať, koľko úrazov v lyžiarskych strediskách sa dá pripísať práve zanedbanému servisu. V konečnom dôsledku ide hlavne o zábavu. Na to, aby ste zažili poriadnu lyžovačku treba mať všetko v perfektnom stave. Opotrebená, nenavoskovaná sklznica a tupé hrany k tomu skrátka nepatria!

Lyže by ste mali servisovať minimálne dvakrát za rok, pred začiatkom a na konci sezóny. Platí to hlavne pre príležitostných lyžiarov, ktorí nechodia na svah tak často. Tí, ktorí jazdia počas sezóny častejšie a chcú si jazdu čo najviac užiť, odporúčame dávať svoje lyže na servis niekoľkokrát do roka. Množstvo servisov je podmienené počtu jázd, ktoré absolvujete na daných lyžiach, no aj od snehových podmienok na svahu. Rôzne nerovnosti na svahu a ostré kamene dávajú poriadne zabrať lyžiam, čo môže mať za následok spomalenie rýchlosti pri jazde, pomalšie reakcie lyží pri zatáčkach. Preto neodkladajte návštevu servis centra a dajte si svoje lyže hneď skontrolovať. A ešte jedna zaujímavosť, profesionálni lyžiari odporúčajú servisovať lyže už po 3 dňoch lyžovačky.

Lyže odporúčame servisovať niekoľko krát do roka, podľa intenzity lyžovania a miery opotrebenia sklznice, hrán a pod. Minimálne však na začiatku a na konci sezóny. Určite je potrebné navštíviť nás servis, pokiaľ ste nabehli na kameň alebo inú ostrú nerovnosť. Sklznica alebo hrana je viditeľne poškodená, ošúchaná, opotrebená alebo extrémne vysušená. Taktiež treba servisovať, ak lyže horšie reagujú na zmenu smeru, sneh sa viac lepí na sklznicu, prípadne pociťujete iné zhoršenie jazdných vlastnosti (napr. zníženie rýchlosti).