Lyže Stöckli

Doprajte si prémiové lyže Stöckli s dlhoročnou tradíciou výroby vo Švajčiarsku. Značka má takmer 80 ročné skúsenosti s výrobou kvalitných a spoľahlivých značkových lyží. Tešiť sa môžete na množstvo kvalitného lyžiarske príslušenstva vysokej švajčiarskej kvality. Na výber máte modelové rady lyží Laser (ST, GS, SL SC, SX, CX, verzie FIS a pod.), Stormrider, Nela, Edge. S výberom vám radi a odborne poradíme v našich obchodoch alebo na e-shope. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu info@najsport.sk.

Lyže Stöckli

"Čítajte ďalej" a dozviete sa viac potrebných informácií o modelových radách, veľkostiach, histórií značky Stöckli a pod. Prečítajte si viac o značke Stöckli v našom blogovom článku - Predstavujeme značku Stöckli.

Stöckli od histórie po súčasnosť

 • Značka Stöckli bola založená v roku 1935 vo švajčiarskom Malterse. Jej zakladateľom je Jozef Stöckli, ktorý sám testoval vyrobené lyže a kontroloval aj vývoj.
 • O 10 rokov neskôr sa začali vyrábať prvé lyže z vrstveného dreva (kombinácia jaseňa a orechového dreva) a oceľových hrán.
 • V roku 1957 sa Jozef Stöckli inšpiroval firmou Head a vyrobili kovové lyže. 
 • V roku 1986 sa výroba sústredila do výrobného závodu v mestečku Malters, ktoré sa nachádza neďaleko Luzerny.
 • V súčasnosti značka produkuje lyžiarske bundy, nohavice a oblečenie prémiovej kvality.

Lyže Stöckli a modelové rady

Vyberte si špičkové lyže Stöckli a modelové rady Laser, Edge, FT, Stormrider, Laser FIS a iné:

Laser ST, GS, SL, SC

Slávna modelová rada od značky Stöckli, ktorá je určená prevažne na upravené zjazdovky. Tieto lyže majú pevnú a odolnú konštrukciu. Nezáleží pritom či budete jazdiť slalom alebo obrovský slalom s týmito lyžami dosiahne svižnú jazdu s vysokými rýchlosťami ľavou zadnou. Ponúkajú technológie - Carbon Steering Control, Full Edge Contact a pod.

Stöckli Laser

Edge 88 a FT

Ide o plne skialpinistické lyže  vhodné na každodenné výlety v horách. Lyže sú vyrobené z ľahkého dreva Paulovnie, ktoré majú výrobnú dynamickú odozvu a sú veľmi odolné. Výhodou týchto lyží je že majú špeciálne zakrivený Rocker pre dokonalú jazdu v hlbokom prašane. Na povrchu skialpovej lyže môžete nájsť tenký sklolaminát, ktorý je asi o 25% ľahší ako tradične lamináty. Lyže sú opatrene Titanal EVO Technology, ktorý lepšie odoláva tlakom a znižuje hmotnosť lyže.

Stöckli Edge

Stormrider

Ponúka všetko čo hľadá all-mountain a freeridový jazdec. Túžite po lyžiach, ktoré budú vynikať v prašane a prevedú vás novými miestami? Stormrider v šírke 88, 95 a 102 je tou ideálnou voľbou pre vás. Tieto lyže disponujú ľahkým drevom s Paulovnie, tvrdenými bočniciami Polywall, dlhším rockerom v zadnej časti Tail Rocker, technológiou Freeride Tip či titanalovou konštrukciou.

Stöckli Stormrider

Laser FIS GS, SL, SX, DH a SG

Séria určená výhradne pre pretekárov a profesionálnych lyžiarov WRT FIS. Na týchto lyžiach jazdia prvotriedny športovci ako Marco Odermatt alebo Alex Fiva, ktorí roky pretekajú pod vlajkovou značkou Stöckli.

Stöckli Laser FIS

Top technológie lyží od značky Stöckli

Stöckli, švajčiarska značka známa svojou vysokou kvalitou a precíznou výrobou lyží, používa rôzne pokročilé technológie, aby poskytla lyžiarom výnimočný výkon a pohodlie. Tu sú niektoré z kľúčových technológií, ktoré Stöckli využíva:

 • Sandwich Sidewall Technology: Táto konštrukčná technika je založená na vrstvení rôznych materiálov (vrátane dreva a titanalových vložiek), ktoré sú stlačené spolu s bočnými stenami. Tento postup zaisťuje vysokú stabilitu, pevnosť a presnosť lyží.
 • Turtle Shell Racing Technology: Táto technológia, používaná v závodných modeloch, umožňuje lyžiam meniť svoju tuhosť v závislosti od sily pôsobiacej na lyžu. To znamená, že lyže sú flexibilné pri pomalšom lyžovaní a stávajú sa tuhšími pri rýchlejších a agresívnejších jazdách.
 • Solid Metal Edge: Stöckli používa robustné kovové hrany, ktoré sú dlhšie a hrubšie než štandardné hrany. Toto poskytuje vyššiu odolnosť a dlhšiu životnosť lyží.
 • Softflex Technology: Používaná v modeloch určených pre ženy a mládež, táto technológia zaisťuje, že lyže sú flexibilnejšie a ľahšie ovládateľné, čo je ideálne pre lyžiarov s nižšou hmotnosťou.
 • Thin Glass Laminate: Táto ľahká, ale pevná sklolaminátová vrstva znižuje celkovú hmotnosť lyží a zvyšuje ich ovládateľnosť, čím poskytuje lyžiarom lepší pocit z jazdy.
 • Polywall Sidewalls: Vysoko odolné polyetylénové bočné steny zaisťujú väčšiu odolnosť lyží proti nárazom a zlepšujú trvanlivosť.
 • Freeride Tip & Tail Rocker: Tento typ rocker dizajnu, používaný v freeride modeloch, umožňuje lepšie plávanie v hlbokom snehu a zjednodušuje manévrovanie v rôznych snehových podmienkach.
 • Vario Racing Technology: Táto technológia umožňuje lyžiam prispôsobiť sa rôznym typom snehu a terénu, čo zvyšuje ich všestrannosť a poskytuje vynikajúcu kontrolu v rôznych jazdných podmienkach.
 • SMC (Sandwich Metal Construction): Táto konštrukcia kombinuje vrstvy dreva a kovu, aby poskytla optimálnu kombináciu pružnosti, stability a tlmenia vibrácií.

Stöckli sa sústredí na precíznu a kvalitnú výrobu, čo je zrejmé vo všetkých aspektoch ich lyží. Každá z týchto technológií je navrhnutá tak, aby zlepšila určité aspekty lyžovania, ako je stabilita, ovládateľnosť, pružnosť a celkový výkon lyží, či už na zjazdovkách alebo v teréne.

Filtrovať produkty