Lyže Blizzard

Vyberte si z množstva zjazdových lyží kvalitnej rakúskej značky Blizzard. Rôzne technológie, ktoré vám pomôžu užiť si lyžovanie a pôžitok zo zjazdu. K dipozícií sú modelové rady Tunderbird, Brahma, Zero G a iné. Ak by ste sa chceli niečo opýtať alebo sa poradiť, neváhajte a kontaktujte nás na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Lyže Blizzard

Zimné športy sú krásne voľnočasové aktivity, ktoré sa zväčša odohrávajú v exteriéri. Lyže značky Blizzard zaručuje vysokú kvalitu a jedinečný dizajn. Pri zjazdovom lyžovaní sú lyže nevyhnutnou súčasťou vášho výstroja, preto je dôležité si ich vybrať správne. Pre ten správny výber lyží neváhajte využiť náš blogový článok - Ako vybrať tie správne lyže?, kde vám túto problematiku priblížime alebo "čítajte ďalej" a dozviete sa viac.

Modelové rady značky Blizzard

Poďme si priblížiť tie najkvalitnejšie technológie značky Blizzard, ktoré sú využívané pre modely lyží:

Drevené jadro True Blend

Táto technológia je typická exkluzívnou zmesou dreva, ktorá poskytuje 3 plochy hustoty. Je vyrobená zo zmesi dvoch rôznych drevín. Drevené výstuhy s vysokou hustotou sú zabudované do dreveného jadra lyže. Úpravou ich dĺžky a počtu je možné flex ovládať veľmi presne. Tvrdší flex v strede, kde potrebujete väčšiu silu a mäkšie na špičke a päte pre väčšie ľahké uvoľnenie sily. Vďaka technológii True Blend WoodCore dokážeme presne kontrolovať ohyb po celej dĺžke lyže, pričom zachovávame požadované správanie rovnaké pre všetky veľkosti.

lyze-blizzard-black-pearl88-flat1

Carbon Drive 2.0

Integrácia 3D jednosmerného rámu z uhlíkových vlákien s ultraľahkou konštrukciou dreveného jadra paulownia nám umožňuje znížiť hmotnosť lyže a zároveň poskytnúť štruktúru pre výkon. 3D geometria karbónového rámu zaručuje optimálnu ohybnosť a torznú tuhosť. Výsledkom je úroveň stability, priľnavosti hrán a kontroly, ktorá nemá vo svete skialpinizmu obdobu. Nová Zero G Construction poskytuje najlepší výkon pri zjazde s najnižšou hmotnosťou. Dlhá kontaktná plocha: Zlepšuje stabilitu na všetkých typoch terénu. Longer Radius Sidecut: Viac odpúšťa a menej chytľavé, najmä na premenlivom snehu. Ľahký: 3D tvar a nová vrstva sklenených vlákien vložená z uhlíkových vlákien. Súčasťou technológie Carbon Drive 2.0 je uhlíková výstuha. Dve vrstvy obojsmerných uhlíkových vlákien od okraja k okraju sú umiestnené v montážnych oblastiach viazania, aby sa zlepšila retencia viazania a torzná pevnosť.

lyze-blizzard-quattro-s-76-blizz-tpx-12demo1

C-Armor 2.0

Vrstva obojsmerných uhlíkových vlákien je umiestnená nad vrchnou vrstvou titanalu a je umiestnená od okraja k okraju pod strednou časťou lyže, priamo pod doskou FDT Race alebo WC Piston Race. Táto vrstva uhlíkových vlákien pridáva dodatočnú podporu strednej časti lyže.

Výhody - stredná fáza záruky:

 • Maximálny výkon
 • Maximálna stabilita
 • Maximálna kontrola

lyze-blizzard-qattro-rs76-binding-blizz-xcell-12-demo1

Modelové rady

 • Na zjazdovku (On Piste) - sa výborne hodí modelová rada Thunderbird, ktorá ponúka klasiku SL, GS z množstvom alternatív a variant. Jedná sa o špecifické lyže pre preteky s dreveným jadrom True Blend Piste, ktoré je osadené systémom tlmenia vibrácií Active Carbon Armor. Aby sa dosiahla čo najvyššia presnosť výkon, tak sú lyže vystavené náročným testom v Alpách. Pokročilá technológia, ktorá je zabudovaná do týchto lyží sa prejavuje v ich detailoch. Lyže sú mimoriadne obratné, rýchle, svižne, poradiasi s každou zákrutou a sú pre vás cieľom.
 • Univerzálne lyže (All-Mountain) - jedná sa o najpredávanejšie lyže kategórie a modelovej rady Cochise, Bonafide a samorejme ospevovaná Brahma. Lyže disponujú kvalitným a odolným dreveným jadrom, sendvičovou konštrukciou,  technológiou True Blend a dizajnom Flipcore. Poskytujú hladný a vyvážený ohyb. Sú vhodné na celodenné lyžovanie a hodia sa ako na upravené, tak aj na rozbitejšie zjazdovky.
 • Skialpinistické lyže - predstavujeme vám sériu Zero G, ktorá je tým správnym partnerom pri dlhých backcountry vychádzkach. Lyže sú ľahké, obratné, disponujú technológiou Carbon Drive 2.0, poskytujú rovnaký výkon do kopca ako aj pri zjazde. Disponujú tvrdím bočným sidewallom, ľahkou drevenou konštrukciou a vystuženým jadrom z uhlíkových štruktúr.

Top technológie lyží od značky Blizzard

Značka Blizzard, známa svojimi inováciami v oblasti výroby lyží, využíva rad pokročilých technológií, aby zabezpečila vysoký výkon a kvalitu svojich lyží. Tu sú niektoré z kľúčových technológií, ktoré Blizzard používa:

 • Carbon Flipcore Technology: Táto technológia spočíva v jedinečnom procese výroby, kde je jadro lyže obohacované o karbónové vlákna. Tento prístup zaisťuje lepšiu stabilitu lyže a zlepšuje jej ovládateľnosť, zatiaľ čo sa zachováva ľahkosť.
 • Dura-Tec: Blizzard používa túto technológiu pre zvýšenú odolnosť lyží. Zahŕňa ochranné prvky ako hliníkové vrchné hrany, robustné koncovky a odolné povrchové úpravy, ktoré zvyšujú životnosť lyží a chránia ich pred poškodením.
 • TrueBlend Woodcore: Táto technológia využíva rôzne typy dreva v rôznych častiach lyží, čím sa dosahuje optimálna flexibilita a pevnosť. TrueBlend Woodcore umožňuje lyžiarom lepšiu kontrolu a prispôsobenie sa rôznym terénom a snehovým podmienkam.
 • Sandwich Compound Sidewall: Blizzard používa túto konštrukciu, ktorá kombinuje vrstvy materiálov (vrátane dreva a titanalu) spolu so súvislými bočnými stenami, aby poskytla lepšiu stabilitu, pevnosť a presnosť pri zatáčaní.
 • C-Spine: Táto technológia je zameraná na použitie dvoch karbónových vrstiev, ktoré prebiehajú pozdĺž celej dĺžky lyže. Týmto spôsobom sa zlepšuje reakcia lyže a zvyšuje sa jej pružnosť a ovládateľnosť.
 • C-Armor: Táto pridaná karbónová vrstva v oblasti pod viazaním zvyšuje tuhosť lyže v kritických bodoch, čo poskytuje lepšiu odozvu a kontrolu pri agresívnejšom lyžovaní.

Filtrovať produkty