Detské a juniorské lyže

hľadáte nové lyže pre svoje dieťa alebo juniora? Hľadáte konkrétnu značku? Osobný e-shop poradca +421220924810. V Najšporte vám odborne a ochotne poradíme offline aj online.

Detské a juniorské lyže

Potrebujete poradiť s výberom detských a juniorských lyží alebo len hľadáte značku Elan, Atomic, Rossignol, HeadFischerStöckli a iné. Určite si prečítajte náš blogový článok - Ako vybrať tie správne lyže.

Ako vybrať ideálne detské lyže?

Pri výbere vhodných detských lyží je dôležité, aby ste postupovali podľa týchto kritérií - vyberte s typ lyží podľa preferovaného terénu, zistíte aká je vaša ideálna dĺžka lyží, aký materiál, hmotnosťzloženie, technológie a jazdné vlastnosti od lyže očakávate. Potrebujete zistiť optimálnu veľkosť lyží pre svoje dieťa? Prečítajte si článok - Tabuľka veľkostí lyží pre deti.

Rozdelenie podľa terénu

V prvom rade si musíte ujasniť na akom teréne, resp. svahu budete jazdiť:

  • Jazda na upravenej trati (zjazdovka) - slalomky, obračky a all round (predstavuje asi 90% všetkých detských a juniorských lyží)
  • Mimo trať, prevažne terén - freeride a skialp (veľmi málo rozšírené špecifické lyže, nakoľko je vhodné začať skôr s jazdou na upravenej trati)
  • Na upravenom svahu aj mimo trať - all mountain (predstavuje asi 5 - 7% všetkých juniorských lyží)

Základné rozdelenie detských zjazdových lyží

V tomto rozdelení nájdete základné rozdelenie lyží podľa určenia, odporúčanú dĺžku lyží na výšku postavy, vhodný rádius a rozsah šírky stredu lyží:

  • Detské lyže - Sú určené pre deti. Odporúčaná dĺžka lyží na výšku dieťaťa je -20 cm, rádius by mal byť do 10 m a šírka stredu od 60 do 70 mm.
  • Juniorské lyže - Sú určené pre vyššie deti a juniorov. Odporúčaná dĺžka lyží na výšku juniora je -20 až -10 cm, rádius je do 13 metrov a šírka stredu je od 60 do 75 mm.3

Deti často nemajú s lyžovaním skúseností, preto je dĺžka lyží dôležitým faktorom, preto nikdy nekupujte dlhšie lyže v domnienke, že dieťa do nich jedného dňa dorastie. Asi s touto základnou chybou sa pri výbere lyží stretávame najčastejšie. Jazda na dlhých lyžiach bude pre vaše ratolesti nezábavná, náročná a v konečnom dôsledku aj demotivujúca. Doprajte preto dieťaťu každý rok alebo minimálne jeden krát za dva roky lyže zodpovedajúce jeho výške. Prvé lyže pre začiatočníkov by mali siahať iba do výšky ramien, pokročilejší už môžu mať lyže po bradu. Chystá sa vaše dieťa na lyžiarsky výcvik? Potom si prečítajte náš blogový článok. Prečítajte si tiež článok - Tipy, ako naučiť dieťa lyžovať.

Filtrovať produkty