Výsledky pretekov v kanadskom Tremblante, ako dopadla Petra Vlhová
05.12.2023

Preteky obrovského slalomu žien v Tremblante, v ktorých sa zúčastnila aj naša slovenská lyžiarka Petra Vlhová, sa konali 2. a 3. decembra 2023 ako súčasť Svetového pohára FIS v alpskom lyžovaní.

Petra Vlhová skončila na piatej priečke v druhom obrovskom slalome v kanadskom Tremblante, zaostávajúc za víťazkou Federicou Brignoneovou o 67 stotín sekundy. Po vedení v prvom kole zaťaženom silným vetrom a zhoršenou viditeľnosťou, Vlhová v druhom kole zaznamenala 23. čas, čím si udržala druhé miesto v celkovom poradí Svetového pohára.

Výsledky prvého kola pretekov (2.12.2023) v kanadskom Tremblante
Výsledky druhého kola pretekov (2.12.2023) v kanadskom Tremblante
Nepriaznivé poveternostné podmienky v druhom kole
Zhrnutie pretekov v Tremblante, predbežné výsledky Petry Vlhovej

Dňa 2. decembra 2023 preteky vyhrala Federica Brignone z Talianska, ktorá si dokázala udržať náskok z prvého kola až do víťazstva. Petra Vlhová skončila na chvályhodnom druhom mieste tesne za Brignone. Vlhová a celková lídrika Svetového pohára Mikaela Shiffrinová obidve výrazne vyzvali Brignone, keď zaznamenali najrýchlejšie časy v druhom kole. Nakoniec však skončili na druhom a treťom mieste. Vlhovej kombinovaný čas bol 2:15,16, len 0,08 sekundy pred Shiffrinovou.

10. Clara Direzová (FRA) - 2:17,30.

Dňa 3. decembra 2023 preteky opäť vyhrala Brignoneová. Vlhová, ktorá bola takmer na rovnakej úrovni ako Shiffrinová po prvom kole, narazila na problémy hneď na začiatku svojho druhého kola. Tieto chyby viedli k tomu, že skončila na piatom mieste. Na finálnom pódiu bola Brignoneová na prvom mieste, Lara Gut-Behramiová na druhom a Shiffrinová na treťom.

8. Marta Bassinová (ITA) - 2:13,17.

Tieto výsledky zdôrazňujú konkurenčnú povahu podujatia a ukazujú silný výkon Petry Vlhovej v tvári intenzívnej rivalite a náročných podmienok.

Počas pretekov obrovského slalomu v Tremblante, ktoré sa konali 3. decembra 2023, Petra Vlhová čelila extrémnym poveternostným podmienkam, ktoré výrazne ovplyvnili jej výkon. V druhom kole pretekov boli počasie a podmienky na zjazdovke veľmi náročné, vrátane silného sneženia, nízkej viditeľnosti a prudkých vetrov. Tieto podmienky spôsobili, že Vlhová stratila takmer dve sekundy zo svojho vedenia a nakoniec skončila s odstupom 0,67 sekundy od víťazky.

Petra Vlhová obsadila piatu priečku v druhom obrovskom slalome v Tremblante. Zaostala o 67 stotín sekundy za víťazkou Federicou Brignoneovou z Talianska. Na druhom mieste skončila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová s odstupom 0,33 sekundy a tretia bola Mikaela Shiffrinová z USA (+0,39 s).

Vlhová viedla najmä po prvom kole, ale v druhom kole sa potýkala s ťažkými podmienkami, vrátane silného vetra a zhoršenej viditeľnosti, a dosiahla len 23. najlepší čas. Brignoneová, ktorá bola po prvom kole šiesta, excelovala v druhom kole a zopakovala svoje víťazstvo zo predchádzajúceho dňa.

Vlhová získala 45 bodov do priebežného hodnotenia disciplíny a Svetového pohára, čím si udržala druhú priečku, pričom na vedúcu Shiffrinovú stráca 79 bodov. V poradí obrovského slalomu je štvrtá so stratou 114 bodov na vedúcu Gutovú-Behramiovú.

Program Svetového pohára žien pokračuje budúci týždeň vo švajčiarskom St. Moritz, kde sa budú konať rýchlostné disciplíny, a najbližší technický pretek bude slalom v Courcheveli 21. decembra.