Všetko o značke Rossignol
05.10.2021

Všetko o značke Rossignol

Ikonická športová značka Rossignol je určená predovšetkým pre ľudí milujúcich zimné športy. Nadšenec, amatér alebo expert na klasické i alpské lyžovanie alebo snowboarding si určite nájde to pravé orechové v ponuke produktov tejto značky. Rossignol kolekcia je zameraná najmä lyžiarske a snowboardové vybavenie, oblečenie, obuv i doplnky, ktoré sú vyrábané z recyklovaných materiálov udržateľnými postupmi. Logo v znamení trojfarebného kohúta symbolizuje už viac ako 110 rokov histórie značky. Spoločnosť Rossignol bola založená v roku 1907 vo francúzskom meste Isère.

Nielen štýlový dizajn a elegancia, ale aj perfektná a ekologicky šetrná technológia výroby lyží, snowboardov, oblečenia, obuvi a doplnkov vás zaujme na prvý pohľad. Rossignol používa typické emblémy Francúzska. Používa farby francúzskej vlajky (modrá, biela, červená) a symbol galského kohúta. Nie sú to len symboly, je to skutočné a autentické dedičstvo. Logo značky Rossignol je prepojením tradície, lyžiarskeho dedičstva a farieb Francúzska. Navyše Rossignol je firmou, ktorá hľadí dopredu a myslí na to, ako by mohla prispieť k zastaveniu globálneho otepľovania, ako by dopomohla k obnove biodiverzity a chránila oceány. Preto jej výrobné procesy a komplet celý sortiment je zameraný na šetrné zaobchádzanie so zvieratami, s materiálmi, energiami a zamestnancami.

Rossignol v skratke
Rossignol od histórie po súčasnosť
Rossignol a jeho moderné technológie
Rossignol a postavenie na trhu

Rossignol v skratke

Francúzsky výrobca alpského, snowboardového zimného vybavenia s príslušenstvom bol vôbec prvým, ktorý vyrábal plastové lyže. Zakladateľom značky Rossignol bol Abel Rossignol, ktorý bol nielen zanieteným lyžiarom, ale tvoril aj rôzne produkty z dreva pre textilný priemysel. Jeho prvé lyže boli vyrobené z masívu v jeho dielni v meste Voiron vo Francúzsku. Abel Rossignol mal veľký talent, výbornú zručnosť a pozorovacie schopnosti. Už v roku 1942 získal patent na lyže z laminátu, ktoré boli vyrobené len z 1 typu dreva. Volali sa Olympic 41. Po čase sa mu narodil syn Abel, ktorý pokračoval ďalej v jeho šlapajách aj po jeho smrti.

Logo Rossignol

Spoločnosť Rossignol čerpá inšpiráciu zo svojich takmer 100 ročných skúseností. Spája šport a módu, ležérnosť a eleganciu s francúzskym šarmom. Rossignol úzko spolupracuje s majstrami a vývojármi technológií, aby zaručila kvalitu a bezúhonnosť svojich produktov. Užite si zážitky na snehovej pokrývke a zdieľajte svoje spomienky s priateľmi na sociálnych sieťach. Značka Rossignol si vás získa svojou príťažlivosťou a skvelým prevedením. Vyberte si z tejto značky, to čo vám sadne. Určite nebudete sklamaní.

Rossignol od histórie po súčasnosť

Viete, že slovo Rossignol je francúzskeho pôvodu a znamená slávik? Príznačné označenie pre tak dokonalé lyže, ktoré na snehu spievajú ako slávik. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme najdôležitejšie etapy v histórii značky Rossignol, aby ste sa do nej ešte viac zamilovali.

V roku 1956 Laurent boix-Vives kúpil spoločnosť Rossignol, kde bola výroba zameraná hlavne na lyžiarske vybavenie, ktoré boli distribuované do celého sveta. Lyžiarske produkty značky Rossignol si začali zajednávať športovci, ktoré im dopomohli k víťazstvám. Napríklad počas zimných olympijských hier v roku 1960 v Kalifornii v Squaw Vallex sa predviedol Francúz Jean Vuarnet, ktorý vyhral zjazd na prvých celokovových lyžiach Allais. Úspechy športovcov priniesli zvýšený dopyt po prevratnom modely lyží Allais.

História Rossignolu

O 4 roky neskôr prišli na rad lyže Stratos vyrobené zo sklenených vlákien. Taktiež tento model vyskúšalo mnoho športovcov. Roky 1966 až 1967 priniesli ďalších víťazov svetového pohára a držiteľov veľkého glóbusu. Boli nimi Nancy Greene a Jean Claude Killy. Ktoré lyže podľa vás preferovali? No predsa najnovší model, Rossignol Stratos! O pár rokov neskôr sa Rossignol stáva najväčším svetovým výrobcom lyží!

Rok 1971 bol zlomovým rokom, pretože sa výroba zamerala na bežky a rok 1987 sa preslávil výrobou prvého Rossignol snowboardu. 70-te roky uviedli na trh prvé severské lyže a Rossignol založil distribučnú spoločnosť v USA. Úspech bol na dosah ruky. V rokoch 1960 až 1979 Rossignol otvára fabriky na výrobu lyží, a to po celom svete. Už vtedy výroba dosahovala závratných výšin. V porovnaní so súčasnosťou sa vtedy vyrobilo 4-krát viac lyží ako dnes.

Rossignol 1976

Z minulosti vieme, že výrobky značky Rossignol využívali športovci na zimných olympijských hrách v Albertvile, Lillehammeri a po väčšinu pretekov vyhrávali mediale. Olympijské hry v Calgary, v Alberte, Kanade z roku 1988 si nesú 6 zlatých medailí z alpských športov. O rok neskôr sa Rossignol výroba zamerala na výrobu lyžiarok a topánok spoločností Lange, Caber a Dynastar, ktoré potom premenoval na Rossignol. Dnes môžeme firmy Lange, Look, Dynastar poznať pod súhrnným názvom Rossignol Group - Lange, Look, Dynastar.

Rossignol si získala aj sortiment Geze a Look, rebranding Geze. Jednalo sa o lyžiarske viazanie, snowboardové vybavenie a horské oblečenie. 90-te roky minulého storočia boli pre Rossignol veľmi úspešné. Predala sa väčšina lyží a asi tretinu na svete z nich tvoril Rossignol. V roku 1996 sa výroba značky Rossignol zamerala na výrobu textilu. V prvej kolekcii doplnkov a textilu ste mohli zbadať prenikavo žltú lyžiarsku vetrovku.

História značky Rossignol

Neskôr Rossignol nadviazala spoluprácu s dizajnérom Jeanom-Charlesom de Castelbajacom, ktorého tvorba pretrváva dodnes. V roku 2005 spoločnosť kúpila sortiment od Quiksilver pre skaterov, snowboardistov a surferov. O 3 roky neskôr zas Quiksilver uzavrela dohodu s Macquarie o predaji Rossignol spolu s jeho dcérskymi spoločnosťami švédskej spoločnosti Altor Equity Partners a rodine Boix-Vives. Dobré značky sa prepojili, aby vzniklo niečo úžasné.

Rossignol a jeho moderné technológie

Lyže Rossignol Stratos

Tento model bol uvedený na trh v rokoch 1965 až 1975. Bol vyrobený z revolučnej štruktúry, dreveného jadra a sklolaminátu, ktorý pochádzal z leteckého priemyslu. Ich charakteristickým rysom bola jedinečná farba, modrá. Kráľovská, teda intenzívna modrá sa používala na oblečenie, napr. vnútornú stranu kapucní, na zipsy, aby lyžiar na bielej pokrývke vynikol. Moderný štýl inšpirovaný francúzskou eleganciou sa v prevedení produktov Rossignol odzrkadľuje veľmi symbolicky.

Rossignol dnes

Pri výrobe produktov značky Rossignol sa výrobcovia držia zodpovedného prístupu k materiálom. Výrobky, ktoré majú označenie Duvet du Faubourg nesú špičkový štandard použitia peria. Obsah peria tvorí asi 19 %. Pričom 64% zastúpenie tvorí syntetické perie. Pravé perie a koža, ktoré sa používajú pri tvorbe sa získavajú z agropotravinárskeho reťazca a sú vedľajšími produktmi priemyslu. V žiadnom prípade sa nepoužíva ošklbané perie zo živých zvierat. Takisto použitie peria a páperia z výrobného reťazca foie-gras je zakázané.

Taktiež spoločnosť Rossignol upustila od použitia zvieracej srste a mohérovej vlny, austrálskej vlny bez mulov a vlny z agora zajacov, kvôli zisteniu zlého zaobchádzania so zvieratami. Firma Rossignol pozná svoje etické limity a v žiadnom prípade ich nebude prekračovať. Všetky tieto pravidlá Rossignol zhrnula vo svojom kódexe správania.

Bundy Atelier S

Pri kúpe bundy z tejto edície nakúpite ekologicky a rozumne. Kúpou podporíte lokálnu výrobu v Drôme vo Francúzsku. Bundy Atellier S sú vyrobené z recyklovateľného materiálu Sympatex®, ktorý je vodeodolný, vetruvzdorný, priedušný a 100% recyklovateľný. Takisto v zložení búnd nenájdete teflónové polyméry PTFE a PFC. Strečový materiál bundy nielenže dobre padne na každú postavu, ale nesie si aj bluesign® certifikát.

Bluesign® certifikát dostane len taká firma, ktorá používa šetrné, čisté, bezpečné postupy, materiály a správa sa pri výrobných procesoch ekologicky. Jedná sa o najvyšší titul šetrnosti a bezpečnosti vydaný švajčiarskou spoločnosťou bluesign technologies® AG. Spoločnosť Rossignol vo všetkých fázach výroby je zameraná na šetrné zaobchádzanie s energiami, vodou, chemikáliami či vypúšťanými emisiami. Celá kolekcia je vyrobená z TOP ekologických tkanín. Napr. kolekcia Urban navrhovaná J.CH. Castelbajacom je 100% vyrobená v Taliansku. Ide o lokálneho výrobcu. Výborné renomé značky Rossignol, nemyslíte?

Rada Sport Chic

Rossignol úzko spolupracuje s PRIMALOFT na tom, aby boli v odevoch použité recyklované materiály v syntetickej izolácii v 2 kategóriách: 100% recyklované materiály použité v zimných výrobkoch SKI a 80% recyklované materiály v športových produktoch APRES SKI. Aj keď je trh presýtený lacným a rýchlo dostupným tovarom, myslite na to, že ak sa vám podarí peniaze pri tomto štýle nakupovania ušetriť, nepodarí sa vám ušetriť planétu. Väčšina lacných produktov je vyrábaná masovo bez ohľadu na životné prostredie, na život ako taký. Rossignol sa snaží o lepšiu budúcnosť a čistotu našej planéty. Nakoniec odevy tejto značky vydržia naveky a môžu sa dediť z generácie na generáciu. Aj o tom šetrenie je, no nie?

Rossignol a postavenie na trhu

Rossignol dnes už snáď netreba ani predstavovať. Vybudovala si pevnú základňu s vyše 100 ročnou tradíciou. Spoločnosť sa dnes zapája do rôznych ekologických výziev a projektov, aby podporila správnu vec a šírila osvetu o ochrane prírody. V septembri 2020 sa zapojila do výzvy RESPECT, kde sa zaviazala k Dohovoru o móde G7 a podpísala Chartu OSN o módnom priemysle pre zmenu klímy. Taktiež sa zapojila do iniciatívy POW, kde sa jej počas PROTECT OUR WINTER a WHITE FRIDAY podarilo vyzbierať financie pre nadáciu a ochranu klímy.

Perfektné lyže Rossignol Hero

Rossignol sa doteraz snaží eliminovať produkciu uhlíkovej stopy a dopadu na životné prostredie. Jej cieľom je do roku 2030 znížiť uhlíkovú stopu o 30 % a do roku 2050 nevyprodukovať žiadnej uhlík. Už v roku 2019 sa jej podarilo zredukovať 97 % použitia vody na klimatizácie, taktiež 37 ton oxidu uhličitého za rok. Spotreba energií vo fabrikách klesla o viac ako polovicu. Aj vďaka tomu, že nainštalovala solárne panely na výrobné fabriky pre výrobu obnoviteľnej energie.

Aj keď šetrenie planéty Zem od ľudských vplyvov je beh na dlhé trate, firme Rossignol sa to podarilo aspoň takto. Získala certifikát ISO 14001 v rokoch 2012 a 2019. Francúzska spoločnosť Rossignol si zasluhuje vašu pozornosť nielen preto, že spolupracuje s profesionálnymi športovcami svetovej úrovne, ale aj preto, že neustále inovuje svoje výrobné procesy a produkty, ktoré sú v konečnom dôsledku stále neprehliadnuteľné a recyklovateľné.

Ak sa vám článok o značke Rossignol zapáčil, prečítajte si aj ďalšie podobné blogy:

Tím Najšport