Značka Kona

Kona vznikla v roku 1988 vo Vancouvri a jej zakladateľmi sú Jacob Helibron a Dan Gerhard. Prvé bicykle začali vznikať na zákazku a boli to oceľové hardtaily, ktoré už vtedy boli veľmi obľúbené. S výberom vám radi poradíme online aj offline. Zavolajte nám na tel. číslo 0919 066 704 alebo na info@najsport.sk.

Značka Kona

Značka Kona bola prvá značka, ktorá naštartovala výrobu slopingových rámov s progresívnou geometriou. Vďaka unikátnej polohe firmy neďaleko známej bike lokality North Store pri Vancouveri sú bicykle testované v najnáročnejších podmienkach. Aj vďaka tomu vyrába Kona od roku 1998 freeride, čo sú bicykle ideálne do tvrdého a technicky náročného terénu.

Logo Kona

Bicykle Kona sú vyrábané z rozličných materiálov ako je klasická oceľ, karbón, hliník, titan a v súčasnosti sa distribuuje do viac ako 60 zemí po celom svete. Medzi bicykle Kona nepatria len freeridové bicykle, ale aj rozsiahle množstvo modelov cestných, mestských a krosových bicyklov, MTB bicyklov a nesmú chýbať ani elektrobicykle. Za značku Kona jazdí aj množstvo najlepších jazdcov sveta a pýši sa aj viac ako 200 titulmi majstrov národných šampionátov a majstrov sveta.

Kona od histórie po súčasnosť

 • Značka Kona bola založená v roku 1988 vo Vancouveri v Kanade.
 • Zakladateľmi sú dvaja majitelia Jacob Heilbron a Dan Gerhard.
 • Sídlo kanadského vedenia sa nachádza v centre cyklistickej oblasti v North Shore, kde sú bicykle a elektrobicykle dodnes testované v náročnom teréne.
 • Od vzniku sa zameriavali na oceľové bicykle s predným odpružením, ktoré boli vyrábané na zákazku.
 • V  roku 1998 sa Kona začala špecializovať na zjazdové, enduro a trailové bicykle do náročného technického terénu.
 • Dnes nájdete v ponuke nielen zjazdové bicykle, ale aj elektrobicykle, cestné, krosové či mestské bicykle, ktoré sú vyrábané z rôznych materiálov (napr. hliník, karbón a pod.).
 • Kona distribuuje svoje výrobky do viac ako 60-tich krajín sveta.
 • Medzi známe osobnosti, ktoré značku spojili sú Ryder Hesjedal, Steve Peat, Gerg minnar, Fabien Barel, Tracy Moseley a mnoho iných.
 • Okrem toho má koná svoj vlastný tím jazdcov pod menom Kona Gravity Team. Pod týmto tímom jazdia jazdci, ako Connor Fearon či Graham Agassiz

Bicykle Kona

V ponuke značky Kona môžete nájsť množstvo špecialov a modelových rád. Medzi najznámejšie patrí rada Process, Honzo, Big Honzo, Hei Hei, Kahuna, Mahuna, Fire Mountain, Lana, Unit, Woo, Shonky, Process JR, Libre, Rove, Sutra, Jake, Dew a iné, ktoré môžeme rozdeliť medzi horské hardtaily a celoodpružené, cestne, gravely, krosové čí detské bicykle:

 • Horské celoodpružené bicykle Kona - modelová rada obľúbených bicyklov Progres, ktoré teraz nájdete v prevedení 134, 153 a X. Bicykle sa výborne hodia na dowhnill, endruo či trail. Hravo si poradia s akýmikoľvek prekážkami a nerovným horským terénom. Na svoje si prídu všetci trailový a zjazdový jazdci v bikeparku. Vyberte si bicykel pre začiatočníkov i profesionálnych jazdcov. Vybrať si tiež môžete XC model Hei Hei model vo variante s prednou vidlicou a zadným tlmičom vhodný pre bike maratóny, rýchlu a nekompromisnú jazdu.
 • Horské hardtailové bicykle Kona - pre nadšencov MTB cyklistiky máme v ponuke modely Big Honzo DL a Big Honzo v klasickom trailovom prevedení s prednou odpruženou vidlicou. Okrem trailových bicyklov tu nájdete aj klasické univerzálne MTB bicykle - Kahuna, Mahuna, Lava Dome, Cinder Cone, Fire Mountain či Lana
 • Cestné bicykle Kona - Rove (cyklistická špeciálka pre cestné preteky v modelovej rade Rove NRB, ALDL, AL650, AL700, Rove, Rove DL, Rove LTD).
 • Gravelové bicykle Kona - Libre (gravelový špeciál v modelvoej rade Libre, Libere CR a Libre CR/DL).
 • Krosové bicykle Kona - Unit, Sutura (pre nadšencov bikepackingu) a cyklokrosové špeciálky Dew, Coco, Splice.
 • Detské bicykle Kona - Process 24, Honzo 24, Honzo 20, Hula, Makena.

Bicykle Kona

Elektrobicykle Kona

Vyberte si elektrickú verziu bicyklov Kona a vyrazte za dobrodružstvom. V našej ponuke nájdete horské a krosové e-biky za skvelé ceny:

 • Horské elektrobicykle Kona - môžeme štandardne rozdeliť na hardtailové modely (Remote) a modely s celoodpruženým rámom (Remote 160 a Remote 130).
 • Krosové a gravelové elektrobicykle Kona - doprajte si e-bike do mesta či na náročnejšie cyklotúry - Libre El, Dew-E DL, Dew-E, Ecoco, El Kahuna SUV, Rove HD, Dew HD a Coco HD. 

Elektrobicykle Kona

Filtrovať produkty