Trek E-Caliber

Vyberte si nadupaný horský elektrobicykel Trek E-Caliber, ktorý vás prekvapí výkonom, rýchlosťou, dizajnom, prevedením, geometriou a maximálnou spoľahlivosťou. S výberom vám radi a odborne poradíme online aj offline. Zavolajte nám na tel. číslo +421 220 924 810 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Trek E-Caliber

Spoznajte elektrobicykel Trek E-Caliber

Doprajte si už teraz ľahký a mimoriadne rýchly horský elektrobicykel Trek E-Caliber, ktorý je zostavený tak, aby sa na ňom jazdilo ako na tradičnom XC bicykli. V podstate ho môžeme porovnať s jeho neelektrickou verziou Trek Supercaliber, pretože vlastnosti, konštrukciou, technológiami a geometriu sa mu nesmierne podobá. Značka Trek na vývoji tohto elektrobicykla spolupracovala so spoločnosťou Fox a vyvinuli špičkový systém odpruženia IsoStrut, ktorý je plne zabudovaný v ráme hornej rámovej trubky. Jeho výhoda je vo výbornej takmer nenarušenej geometrií, ktorá imituje hardtailové bicykle, no zároveň dodáva e-biku celoodpružené vlastnosti, ktoré ocení nejeden jazdec cross country, XC, horských bikemaratónch či profesionálni jazdci svetového pohára.

Trek E-Caliber

Elektromotor a batéria

O pohon elektrobicykla sa postará kvalitný, elegantný a výkonný motor Fazua Ride 50 Trail, ktorý má o 10% vyšší výkon a o 6% nižšiu hmotnosť ako štandardné elektromotory. Motor s batériou je plne integrovaný do rámu, zatiaľ čo Drivepack je odnímateľný a spodná konzola nainštalovaná na bicykli. Maximálny výkon motora je 300 W v funkcií Boost až 35 W čo predstavuje 58 Nm krútiaceho momentu. Hmotnosť batérie je len 1,4 kg a disponuje kapacitou 252 Wh. Samotný motor váži asi 1,2 kg a poskytuje prirodzenejší pocit z jazdy, nízku hlučnosť pri pedálovaní a vysokú kadenciu.

Komponenty a príslušenstvo

Elektrobicykel je osadený radou tých najlepších komponentov, ktoré sú kvalitné a dolné. Najvyššie modely disponujú špičkovým karbónovým rámom OCLV s technológiou IsoStrut. O predne odpruženie sa postará vzduchová vidlica Fox Factory 34 s Float EVOL (120 mm) a o zadne tlmenie sa postará výkonná tlmič Fox Factory s IsoStrut technológiou. V bicykloch nájdete pohon Shimano XTR alebo SRAM XX1 Eagle AXS s elektronickým radením. Výhodou je hmotnosť celého elektrobicykla, ktorá sa pohybuje od 16,38 kg pri veľkosti M. Treba mať na pamäti aj maximálnu konštrukčnú hmotnosť bicykla do 136 kg v ktorej je zarátaná váha samotného bicykla, jazdca a nákladu.

Modely elektrobicykla Trek E-Caliber

  • E-Caliber 9.6 - rám: karbón OCLV IsoStrut, vidlica: RockShox 35 Gold RL (120 mm), tlmič: Fox Performance (IsoStrut), pohon: Shimano XT M8100/Deore (12 rýchlostí), motor a batéria: Fazua Ride Trail 50 a Fazua Evation 250 Wh, hmotnosť: 18,48 kg (pri veľkosti M).
  • E-Caliber 9.8 XT - rám: karbón OCLV IsoStrut, vidlica: RockShox SID Select+ (120 mm), tlmič: Fox Performance (IsoStrut), pohon: Shimano XT M8100/XT (12 rýchlostí), motor a batéria: Fazua Ride Trail 50 a Fazua Evation 250 Wh, hmotnosť: 16,94 kg (pri veľkosti M).
  • E-Caliber 9.8 GX - rám: karbón OCLV IsoStrut, vidlica: RockShox SID Select+ (120 mm), tlmič: Fox Performance (IsoStrut), pohon: SRAM GX Eagle (12 rýchlostí), motor a batéria: Fazua Ride Trail 50 a Fazua Evation 250 Wh, hmotnosť: 16,99 kg (pri veľkosti M).
  • E-Caliber 9.9 XTR - rám: karbón OCLV IsoStrut, vidlica: Fox Factory 34 Factory Step-Cast (120 mm), tlmič: Fox Factory (IsoStrut), pohon: Shimano XTR M91000 (12 rýchlostí), motor a batéria: Fazua Ride Trail 50 a Fazua Evation 250 Wh, hmotnosť: 16,38 kg (pri veľkosti M).
  • E-Caliber 9.9 XX1 AXS - rám: karbón OCLV IsoStrut, vidlica: RockShox SID Ultimate (120 mm), tlmič: Fox Factory (IsoStrut), pohon: SRAM XX1 Eagle AXS/Eagle AXS (12 rýchlostí), motor a batéria: Fazua Ride Trail 50 a Fazua Evation 250 Wh, hmotnosť: 16,35 kg (pri veľkosti M).

Filtrovať produkty

Ï