Stredové zloženia

Stredové zloženia patria medzi neoddeliteľné cyklistické komponenty každého bicykla alebo elektrobicykla. Osobný e-shop poradca +421220924810. Radi vám poradíme na našich predajniach v Bratislave, Trenčíne  a na Kubínskej holi.

Stredové zloženia

Hľadáte spoľahlivé a kvalitné stredové zloženie pre váš bicykel alebo elektrobicykel? V našej kategórii cyklistických komponentov a stredových zložení nájdete širokú škálu produktov, ktoré zlepšia výkon vášho bicykla a zabezpečia hladký chod vašej jazdy. Ponúkame stredové zloženia pre rôzne typy bicyklov, vrátane horských, cestných a mestských bicyklov.

Prečo vybrať kvalitné stredové zloženia?

 • Kvalita a odolnosť: Všetky naše stredové zloženia sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov, ktoré zaručujú dlhú životnosť a odolnosť voči korózii a opotrebeniu.
 • Kompatibilita a univerzálnosť: Naše produkty sú kompatibilné s väčšinou značiek a modelov bicyklov, čo zabezpečuje ľahkú montáž a bezproblémovú funkčnosť.
 • Optimalizácia výkonu: S našimi stredovými zloženiami získate lepšiu odozvu bicykla a plynulejší prenos energie pri šliapaní.

Objavte našu širokú ponuku cyklistických komponentov

Naša ponuka zahŕňa stredové zloženia od popredných výrobcov, ako sú Shimano, SRAM a Campagnolo. Bez ohľadu na to, či potrebujete stredové zloženie pre XC závody, downhill, alebo každodenné dojazdy do práce, nájdete u nás produkt, ktorý splní vaše požiadavky na kvalitu a výkon.

Zabezpečte si optimálnu funkčnosť a výkon vášho bicykla s našimi top stredovými zloženiami. Prezrite si našu ponuku dnes a objavte, ako môžete svoj bicykel vylepšiť k lepšej jazde. Nech už hľadáte cenovo dostupné riešenie alebo vrcholovú technológiu, u nás nájdete všetko, čo potrebujete pre vašu cyklistickú vášeň.

Rozdelenie stredových zložení

Cyklistické stredové zloženia sú kľúčovou súčasťou každého bicykla, ktorá umožňuje spojenie kľuky s rámom bicykla a zabezpečuje plynulý prenos sily od pedálov k zadnému kolesu. Existuje niekoľko typov stredových zložení, každé s vlastnými špecifikáciami a montážnymi systémami. Tu je prehľad najbežnejších typov:

 • Štvorhran (Square Taper) - Tento tradičný typ stredového zloženia používa štvorcový kužeľ na každom konci osi, ktorý sa vkladá do otvorov v kľuke. Je známy svojou jednoduchosťou a spoľahlivosťou.
 • Octalink - Vyvinutý firmou Shimano, Octalink používa os s ôsmimi hranami, ktoré zapadajú do odpovedajúcich zárezov v kľuke. Tento dizajn umožňuje pevnejšie a presnejšie spojenie.
 • ISIS (International Splined Interface Standard) - Podobne ako Octalink, ISIS má zubatú os pre pevnejšie spojenie s kľukou, ale s desiatimi hranami namiesto ôsmich. Tento systém je štandardizovaný medzi viacerými výrobcami.
 • Misky Hollowtech II / GXP (Giga X Pipe) - Tieto systémy používajú vonkajšie ložiská umiestnené mimo stredového zloženia. Hollowtech II od Shimano a GXP od SRAM poskytujú nižšiu hmotnosť a zvýšenú tuhosť.
 • BB30 - BB30 predstavuje systém s ložiskami priamo vpressovanými do rámu, čo umožňuje použitie väčšej osi a zlepšuje tuhosť systému.
 • Press Fit - Táto kategória zahŕňa niekoľko variantov stredových zložení, ktoré sú vpressované do rámu bez potreby závitov. Ponúka vynikajúcu tuhosť a eliminuje potrebu závitov v rámoch.
 • Power Torque (od Campagnolo) - Power Torque systém od Campagnolo ponúka jednoduché montážne a demontážne riešenie, kde jedna strana kľuky je trvale spojená s osou, zatiaľ čo druhá strana sa na os naskrutkuje.
 • Ultra Torque (od Campagnolo) - Podobne ako Power Torque, Ultra Torque má os rozdelenú na dve polovice, ktoré sa spoja v strede kľuky, čo znižuje hmotnosť a zvyšuje tuhosť.

Každý typ stredového zloženia má svoje výhody a nevýhody a je vhodný pre rôzne jazdecké štýly a podmienky. Výber správneho typu závisí od osobných preferencií, typu bicykla a požiadaviek na výkon.

Filtrovať produkty