Servis bežeckých lyží v Bratislave

Pravidelný servis bežeckých lyží ovplyvňuje bezpečnosť a kvalitu jazdy, predlžuje životnosť a šetrí vašu peňaženku. Zastavte sa na servis bežeckých lyží v Bratislave na Galvaniho 2/A a na Bagarovej 20. O vaše bežky sa postará tím špičkových servisných technikov. Môžete sa objednať online, na tel. čísle 0919 066 704 alebo e-mailom na info@najsport.sk.

Servis bežeckých lyží v Bratislave

Hlavný cenník servisu bežeckých lyží

Doplnkový cenník servisu bežeckých lyží

SERVISNÁ SLUŽBA CENA

Brúsenie (platí pre backcountry bežky): Top brúsenie hrán - Reichmann DTS-PRO, 2x voskovanie za tepla a 2x leštenie

12 €

Voskovanie:2x voskovanie za tepla a 2x leštenie

7 €

Výmena hrany alebo časti sklznice (platí pre backcountry bežky) do 12 cm

od 35 €

Výmena pásu/protišmykového skinu

30 €

Montáž nového viazania (platí pre nové bežky): Bežecké lyže kúpené u nás - montáž zadarmo

30 €

Demontáž starého a montáž nového viazania (platí pre používané bežky)

35 €

Informácie: 

  • V prípade objednania expresného servisu priamo na predajni sa účtuje poplatok 30 % z ceny daného servisu. V prípade objednania expresného servisu online sa tento poplatok neplatí.
  • Pokiaľ si viazanie kúpite u nás, tak automaticky získavate zľavu 50 % na montáž viazania.
  • Servis štandardne vykonávame do 24 hodín na Galvaniho 2/A a do 48 hodín na Bagarovej 20.
  • Na montáž viazania bežeckých lyží poskytujeme záruku 2 roky.

Najlepší servis bežiek v Bratislave

Servis bežeckých lyží v Bratislave zabezpečujú skúsení servisní technici na strojoch najvyššej kvality. K dispozícií máme nemecký automat Reichmann SF 4 Race, ktorý sa súčasne postará o perfektné nabrúsenie sklznice a hrán (v prípade BC bežiek). Stroj Reichmann DTS-U Pro s technológiou HQT (High Quality Tuning) sa postará o dokonalo ostré hrany vďaka špičkovej brúsnej keramike bez nadmerného opotrebenia hrán backcountry bežiek. Voskovačka R off B precízne nanáša vosk a perfektne leští sklznicu za tepla. Zastavte sa na Galvaniho 2/A (Ružinov) alebo na Bagarovej 20 (Dúbravka) v Bratislave a nechajte si bežky servisovať kvalitne, pohodlne a rýchlo. Na servis sa môžete objednať online, na tel. čísle 0919 066 704 alebo e-mailom info@najsport.sk.

FOTOGALÉRIA SERVISU BEŽIEK

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Bežky alebo bežecké lyže odporúčame servisovať niekoľko krát do roka, podľa intenzity bežkovania miery opotrebenia sklznice, hrán a pod. Minimálne však na začiatku a na konci sezóny. Určite je potrebné navštíviť nás servis, pokiaľ ste nabehli na kameň alebo inú ostrú nerovnosť. Sklznica alebo hrana (v prípade BC bežiek) je viditeľne poškodená, ošúchaná, opotrebená alebo extrémne vysušená. Taktiež treba servisovať, ak bežky horšie reagujú na zmenu smeru, sneh sa viac lepí na sklznicu, prípadne pociťujete iné zhoršenie jazdných vlastnosti (napr. zníženie rýchlosti).

Za optimálnych podmienok je potrebné servisovať bežecké lyže na začiatku a na konci bežkárskej sezóny. Toto platí skôr pre príležitostných (resp. sviatočných) bežkárov. Ak ste bežkár, ktorý si to chce na trati poriadne užiť a chodíte bežkovať častejšie, je potrebné servisovať niekoľkokrát do roka. Frekvencia nezáleží len od intervalu bežkovania, ale predovšetkým od snehových podmienokNerovnosti a kamene vedia vážne poškodiť sklznicu a neriešenie tohto problému vedie k veľkým škodám. Ako všade aj tu platí platí, že prevencia sa vypláca.

Nepravidelný alebo žiadny servis vedie k rýchlemu opotrebeniu bežiek, ktoré vás môže vyjsť veľmi draho. A to až tak, že si budete musieť kúpiť nové bežky. Ide v prvom rade o vaše zdravie, bezpečnosť a bezchybný pocit z bežkovania. Môžeme sa len domnievať, koľko úrazov sa dá pripísať práve zanedbanému servisu. V konečnom dôsledku ide aj o zábavu. Viete dobre, že keď sa rozhodnete vyraziť na bielu stopu, tak musíte mať všetko v perfektnom stave. Opotrebená, nenavoskovaná sklznica a tupé hrany v prípade backcountry bežkách k tomu skrátka nepatria!