Lyžiarske palice Blizzard

Vyberte si kvalitné a cenovo dostupné lyžiarske palice Blizzard, ktoré budú na svahu tá pravá spoločnosť. Dámske, pánske a detské lyžiarske palice, ktoré budú štýlovo dopĺňať váš celkový dojem na zjazdovke. Ak by ste sa chceli poradiť alebo mali nejaké otázky, neváhajte sa na nás obrátiť a kontaktujte nás na tel. čísle 0919 066 704 alebo na info@najsport.sk.

Lyžiarske palice Blizzard

Svetoznáma rakúska spoločnosť Blizzard, zaoberajúca sa výrobou lyží a lyžiarskeho sortimentu so sídlom v rakúskom Mittersille (Salzburg). V súčasnosti je značka divíziou spoločnosti Tecnica, ktorá sa podobne ako Blizzard špecializuje na produkciu lyžiarskej výbavy (lyže, lyžiarky, vaky na lyže, batohy a pod.). Ak by vás zaujímalo, ako si správne vybrať lyžiarske paličky, najmä ako vybrať tú správnu dĺžku paličiek, prečítajte si náš blogový článok, kde sme sa tejto problematike bližšie venovali.

História značky Blizzard

  • V roku 1945 založil značku Blizzard Anton Arnsteiner, ktorý začal popri výrobe nábytku s produkciou lyží,
  • Rok 1954 bola značka registrovaná,
  • Koncom roka 1954 sa spoločnosť Blizzard stala prvým výrobcom, ktorý začal s hromadnou výrobou kompozitných polyetylénových výplní do drevených lyží,
  • K prepracovaniu výroby došlo v roku 1957 doplnením o sklené vlákna a kovové výstuže,
  • V roku 1963 nešťastnou náhodou vyhorela veľká časť továrne v rakúskom Mittersille,
  • V 70. rokoch dosahuje ročná produkcia lyží 500 000 ročne,
  • Následne sa zmenil aj názov spoločnosti z Blizzard Skifabrik Anton Arnsteiner na Blizzard GmbH,
  • V roku 1976 bol neďaleko Mníchova otvorený druhý výrobný závod. Svoje prvécarvingové lyže predstavil v roku 1996,
  • Následne spoločnosť kúpil Scott Sports a v roku 2005 bol predaný Karlovi Hofstätterovi(podiel 1/3) a Antonovi Stöcklovi (podiel 2/3),
  • V roku 2006 spoločnosť definitívne odkúpila značka Tecnica a následne bol úplne integrovaný do predajnej organizácie spoločnosti Tecnica Group.

Lyžiarske palice Blizzard a top modelové rady

Sport

Lyžiarske palice Blizzard modelu Sport sú vyrobené zo zliatiny hliníka 6061 a ich hmotnosť je 225 gramov pri dĺžke 120 cm. Priemer palíc je 18 mm a ich hrot vyrobený z ocele. Komfortná rukoväť a remienok s prackou, pričom ich veľkosti sú od 110 cm po 135 cm.
lyziarske-palice-blizzard-sport

Race

Materiál týchto špičkových lyžiarskych palíc je veľmi pevný, vďaka veľmi odolnej hliníkovej zliatiny prekrytou karbónom pre ešte vyššiu pevnosť pri súčasnom zachovaní nízkej hmotnosti. Priemer palíc je 16 mm a hrot z volfrámu. Rukoväť je závodná a remienok s prackou. Dĺžka palíc je od 110 cm do 135 cm.

lyziarske-palice-blizzard-race

Allmountain

Modelová rada all-mountain, určená na celodenné používanie, je vyrobená zo zliatiny hliníka 6061 a priemer lyžiarskych palíc je 16 mm. Oceľový hrot s dvojfarebnou rukoväťou s mäkčenými časťami a bezpečnostným nastavovaním. Široký remienok poskytuje komfort lyžiarovi.

lyziarske-palice-blizzard-allmountain

Filtrovať produkty

Ï