Dámske lyže

Potrebujete nové dámske lyže pre začiatočníkov či pokročilých jazdcov? Hľadáte konkrétnu značku? Osobný e-shop poradca +421220924810. V Najšporte vám radi a odborne poradíme offline aj online.

Dámske lyže

Potrebujete poradiť s výberom dámskych lyží alebo len hľadáte značku Elan, Atomic, Rossignol, HeadFischerStöckli a iné. Určite si prečítajte náš blogový článok - Ako vybrať tie správne lyže.

Ako vybrať ideálne dámske lyže?

Pri výbere vhodných pánskych lyží je dôležité, aby ste postupovali podľa týchto kritérií - vyberte s typ lyží podľa preferovaného terénu, zistíte aká je vaša ideálna dĺžka lyží, aký materiál, hmotnosťzloženie, technológie a jazdné vlastnosti od lyže očakávate.

Rozdelenie podľa terénu

V prvom rade si musíte ujasniť na akom teréne, resp. svahu budete jazdiť:

  • Jazda na upravenej trati (zjazdovka) - slalomky, obračky a all round
  • Mimo trať, prevažne terén - freeride a skialp
  • Na upravenom svahu aj mimo trať - all mountain

Základné rozdelenie dámskych zjazdových lyží

V tomto rozdelení nájdete základné rozdelenie lyží podľa určenia, odporúčanú dĺžku lyží na výšku postavy, vhodný rádius a rozsah šírky stredu lyží:

  • Slalomové lyže - Sú často označované ako "slalomky". Sú určené na krátke oblúky. Odporúčaná dĺžka lyží na vašu výšku je -20 až -10 cm, rádius do 13 metrov a šírka stredu lyže je od 66 do 77 mm.
  • Obrovský slalom - Sú často označované ako "obračky". Sú určené na dlhé oblúky. Odporúčaná dĺžka lyží na vašu výšku je -10 až -5 cm, rádius viac ako 16 metrov a šírka stredu lyže je od 66 do 77 mm.
  • All Round - Sú označované ako univerzálne lyže, ktoré sa odporúčajú na zmiešané techniky lyžovania. Odporúčaná dĺžka lyží na vašu výšku je -15 až -10 cm, rádius predstavuje 12 - 16 metrov a šírka stredu lyží je od 68 do 75 mm.
  • All Mountain - Majú veľmi podobné hodnoty, ako lyže all-round. Tieto "univerzálky" sú určené do každého terénu. Odporúčaná dĺžka lyží na vašu výšku je -10 až -5 cm, rádius predstavuje 14 - 17 metrov a šírka stredu lyží je od 75 do 90 mm.
  • Freestyle - Sa výborne hodia do parkov, na skoky na lyžiach a pod. Odporúčaná dĺžka lyží na vašu výšku je -20 až -5 cm, rádius je nad 14 metrov a šírka stredu je od 80 do 90 mm.
  • Freeride - Sú určené do voľného terénu, prašanu a mimo upravené zjazdovky. Odporúčaná dĺžka lyží na vašu výšku je -5 až +5 cm, rádius je nad 15 metrov a šírka stredu je od 90 do 130 mm.

Filtrovať produkty