Trek Fuel EXe

Trek predstavil najnovšiu modelovú radu trailových elektkrobicyklov Fuel EXe 2023, ktoré sú navrhnuté pre prirodzený pocit z jazdy. Neváhajte a predobjednajte si ho už teraz na tel. čísle 0919 066 704 alebo e-mailom lukas.szabo@najsport.sk alebo info@najsport.sk.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd
Trek Fuel EXe

Spoznajte elektrobicykel Trek Fuel EXe

Objavte novú éru elektrobicyklov Trek Fuel EXe, ktorá sa príliš nelíši od klasického horského bicykla, ako väčšina konkurenčných horských e-bikov. Jedná sa o jeden z najľahších horských elektrobicyklov vôbec. Jeho hmotnosť sa pohyube okolo 18 kg. Celý systém je tichý a kompaktný, takže o ňom jazdec takmer nevie. Navyše je bicykel osadený 29" kolesami so 150 mm zdvihom prednej odpruženej vidlice a 140 mm zdvihom zadného tlmiča.

Elektrobicykel sa ovláda, ako bežný trailový bicykel. Poskytuje stabilitu v rýchlych a strmých zjazdoch. Dostatočná efektivita šliapania vás podrží aj v tých najnáročnejších podmienkach s priamou podporou asistencie. K dispozícií je niekoľko režimov pre presnú moduláciu v náročnom teréne. O pohodlnú jazdu sa postará ľahký OCLV karbónový rám, vďaka ktorému bude jazda na e-biku zábavná a svižná. Bicykel má maximálny hmotnostný limit do 136 kg. V tomto limite je zahrnutá váha samotného bicykla, jazdca a prípadného nákladu, ktorý si jazdec berie napr. v cyklobatohu.

Elektrobicykel Trek Fuel EXe

Pohon TQ a batéria

O dokonalý elektro-pohon sa postarala nemecká značka TQ. Táto technologická spoločnosť sa už v minulosti zameriavala na robotiku a letecké technológie. Na trhu pôsobí už viac ako 25 rokov. Snaží sa o revolúciu v oblasti elektrocyklistiky vďaka novému motoru TQ HBR-50. Tento motor je oveľa menší, tichší, výkonnejší a spoľahlivejší, ako tradičné elektromotory. Váži len 1850 g a jeho výkon dosahuje 300 W, čo zodpovedá 50 Nm točivého momentu. Pohon TQ je elegantne skrytý, vďaka čomu je jazda ľahká, živá a hravá, podobne ako na klasickom celodpruženom horskom bicykli.

Batéria elektrobicykla je plne odnímatelná, má vnútorné vedenie káblov, ktoré sú prepojené s riadiacou jednotkou TQ LED Displey s rozrhraním bloetooth a pripojením na ANT+. K e-biku je dodávana aj nabíjačka TQ4 A. Samotná batéria TQ 360 Wh disponuje vynikajúcim výkonom a dynamickou silou. Má rozmery 383 mm x 48 mm x 64 mm a hmotnosť len 1800 gramov. 

Komponenty a cyklopríslušenstvo 

Elektrobicykel je osadený radou kvalitných a odolných komponentov z dielne Fox Rhytm 36 (predná odpružená vidlica) a Fox Performance Float X (zadná odpružená vidlica) v závislosti od prevedenia modelovej rady. Napríklad najvyššie rady sú osadené vidlicou RockShox Lyrik Ultimate s tlmičom RockShox Super Deluxe. Má kvalitné karbónové kolesá Bontrager Line Comp 30, prehadzovačky a radiací systém od značky Shimano SLX ,XT, XTR alebo SRAM Eagle, XX1 Eagle.

Modely elektrobicykla Trek Fuel EXe

  • Fuel EXe 9.5 - rám: karbón OCLV, vidlica: RockShox 35 Gold RL (150 mm), tlmič: RockShox Deluxe Select+, Pohon: Shimano Deore M6100 (12 rýchlostí), hmotnosť: 19,93 kg (pri veľkosti M).
  • Fuel EXe 9.7 - rám: karbón OCLV, vidlica: Fox Rhytm 36 (150 mm), tlmič: Fox Perfomance Float X, Pohon: Shimano SLX a XT (12 rýchlostí), hmotnosť: 19,05 kg (pri veľkosti M).
  • Fuel EXe 9.8 XT - rám: karbón OCLV, vidlica: RockShox Lirik Select+ (150 mm), tlmič: RockShox Super Deluxe Select+, Pohon: Shimano XT M8100 (12 rýchlostí), hmotnosť: 18,10 kg (pri veľkosti M).
  • Fuel EXe 9.8 GX AXS - rám: karbón OCLV, vidlica: RockShox Lirik Select+ (150 mm), tlmič: RockShox Super Deluxe Select+, Pohon: SRAM GX Eagle AXS (12 rýchlostí), hmotnosť: 18,17 kg (pri veľkosti M).
  • Fuel EXe 9.9 XTR - rám: karbón OCLV, vidlica: RockShox Lirik Ultimate AirWiz (150 mm), tlmič: RockShox Super Deluxe Ultimate AirWiz, Pohon: Shimano XTR M9100 (12 rýchlostí), hmotnosť: 17,47 kg (pri veľkosti M).
  • Fuel EXe 9.9 XX1 - rám: karbón OCLV, vidlica: RockShox Lirik Ultimate AirWiz (150 mm), tlmič: RockShox Super Deluxe Ultimate AirWiz, Pohon: SRAM Eagle ASX a XX1 EAKE ASX (12 rýchlostí), hmotnosť: 18,45 kg (pri veľkosti M).

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd

Filtrovať produkty