Trek Fuel EXe

Trek predstavil najnovšiu modelovú radu trailových elektkrobicyklov Fuel EXe 2023, ktoré sú navrhnuté pre prirodzený pocit z jazdy. Neváhajte a predobjednajte si ho už teraz na tel. čísle +421 220 924 810 alebo e-mailom na info@najsport.sk.

Trek Fuel EXe

Spoznajte elektrobicykel Trek Fuel EXe

Objavte novú éru elektrobicyklov Trek Fuel EXe, ktorá sa príliš nelíši od klasického horského bicykla, ako väčšina konkurenčných horských e-bikov. Jedná sa o jeden z najľahších horských elektrobicyklov vôbec. Jeho hmotnosť sa pohyube okolo 18 kg. Celý systém je tichý a kompaktný, takže o ňom jazdec takmer nevie. Navyše je bicykel osadený 29" kolesami so 150 mm zdvihom prednej odpruženej vidlice a 140 mm zdvihom zadného tlmiča.

Elektrobicykel sa ovláda, ako bežný trailový bicykel. Poskytuje stabilitu v rýchlych a strmých zjazdoch. Dostatočná efektivita šliapania vás podrží aj v tých najnáročnejších podmienkach s priamou podporou asistencie. K dispozícií je niekoľko režimov pre presnú moduláciu v náročnom teréne. O pohodlnú jazdu sa postará ľahký OCLV karbónový rám, vďaka ktorému bude jazda na e-biku zábavná a svižná. Bicykel má maximálny hmotnostný limit do 136 kg. V tomto limite je zahrnutá váha samotného bicykla, jazdca a prípadného nákladu, ktorý si jazdec berie napr. v cyklobatohu.

Elektrobicykel Trek Fuel EXe

Pohon TQ a batéria

O dokonalý elektro-pohon sa postarala nemecká značka TQ. Táto technologická spoločnosť sa už v minulosti zameriavala na robotiku a letecké technológie. Na trhu pôsobí už viac ako 25 rokov. Snaží sa o revolúciu v oblasti elektrocyklistiky vďaka novému motoru TQ HBR-50. Tento motor je oveľa menší, tichší, výkonnejší a spoľahlivejší, ako tradičné elektromotory. Váži len 1850 g a jeho výkon dosahuje 300 W, čo zodpovedá 50 Nm točivého momentu. Pohon TQ je elegantne skrytý, vďaka čomu je jazda ľahká, živá a hravá, podobne ako na klasickom celodpruženom horskom bicykli.

Batéria elektrobicykla je plne odnímatelná, má vnútorné vedenie káblov, ktoré sú prepojené s riadiacou jednotkou TQ LED Displey s rozrhraním bloetooth a pripojením na ANT+. K e-biku je dodávana aj nabíjačka TQ4 A. Samotná batéria TQ 360 Wh disponuje vynikajúcim výkonom a dynamickou silou. Má rozmery 383 mm x 48 mm x 64 mm a hmotnosť len 1800 gramov. 

Komponenty a cyklopríslušenstvo 

Elektrobicykel je osadený radou kvalitných a odolných komponentov z dielne Fox Rhytm 36 (predná odpružená vidlica) a Fox Performance Float X (zadná odpružená vidlica) v závislosti od prevedenia modelovej rady. Napríklad najvyššie rady sú osadené vidlicou RockShox Lyrik Ultimate s tlmičom RockShox Super Deluxe. Má kvalitné karbónové kolesá Bontrager Line Comp 30, prehadzovačky a radiací systém od značky Shimano SLX ,XT, XTR alebo SRAM Eagle, XX1 Eagle.

Modely elektrobicykla Trek Fuel EXe

  • Fuel EXe 9.5 - rám: karbón OCLV, vidlica: RockShox 35 Gold RL (150 mm), tlmič: RockShox Deluxe Select+, Pohon: Shimano Deore M6100 (12 rýchlostí), hmotnosť: 19,93 kg (pri veľkosti M).
  • Fuel EXe 9.7 - rám: karbón OCLV, vidlica: Fox Rhytm 36 (150 mm), tlmič: Fox Perfomance Float X, Pohon: Shimano SLX a XT (12 rýchlostí), hmotnosť: 19,05 kg (pri veľkosti M).
  • Fuel EXe 9.8 XT - rám: karbón OCLV, vidlica: RockShox Lirik Select+ (150 mm), tlmič: RockShox Super Deluxe Select+, Pohon: Shimano XT M8100 (12 rýchlostí), hmotnosť: 18,10 kg (pri veľkosti M).
  • Fuel EXe 9.8 GX AXS - rám: karbón OCLV, vidlica: RockShox Lirik Select+ (150 mm), tlmič: RockShox Super Deluxe Select+, Pohon: SRAM GX Eagle AXS (12 rýchlostí), hmotnosť: 18,17 kg (pri veľkosti M).
  • Fuel EXe 9.9 XTR - rám: karbón OCLV, vidlica: RockShox Lirik Ultimate AirWiz (150 mm), tlmič: RockShox Super Deluxe Ultimate AirWiz, Pohon: Shimano XTR M9100 (12 rýchlostí), hmotnosť: 17,47 kg (pri veľkosti M).
  • Fuel EXe 9.9 XX1 - rám: karbón OCLV, vidlica: RockShox Lirik Ultimate AirWiz (150 mm), tlmič: RockShox Super Deluxe Ultimate AirWiz, Pohon: SRAM Eagle ASX a XX1 EAKE ASX (12 rýchlostí), hmotnosť: 18,45 kg (pri veľkosti M).

Filtrovať produkty

Ï