Snehule a zimné topánky

Snehule a zimné topánky sú praktickým a funkčným pomocníkom v chladnom zimnom období. Chránia vaše nohy pred pôsobením chladu a vlhkosti. Zachovávajú všetky dôležité vlastnosti, ako je pohodlnosť, kvalita materiálu, prevedenie, funkčnosť, priedušnosť a vodeodolnosť. Na našom e-shope nájdete štýlové snehule a zimné topánky od popredných výrobcov, ako je Moon Boot, Tecnica, Helly Hansen a pod.

Snehule a zimné topánky

Ako si vybrať zimnú obuv

Vyberte si zimné topánky a snehule, ktoré vám zabezpečia teplo a komfort v chladnom zimnom počasí. Samozrejme nesmiete zabúdať aj na kvalitné ponožky, ktoré do istej miery prispievajú k zvýšeniu celkového pohodlia zároveň dodatočne chránia vaše chodidla pred zimou. Vedeli ste, že optimálna teplota obuvi je okolo 30°C. Pokiaľ by bola nižšia začína vám byť zima, k jej navýšeniu však prispieva aj dostatočný pohyb. Naopak, ak je teplota vyššia, tak je to vhodný predpoklad na tvorbu vlhkého prostredia vplyvom nadmerného potenia. To môže niekedy spôsobiť otlaky, oslabenie pokožky a v konečnom dôsledku aj omŕzanie prstov a pod. V podstate platí, že v zimnom období sa odporúča vyššia zimná obuv, pretože je menej náchylnejšia na vniknutie vody či snehu. Druhým dôvodom je únik tepla - čím je topánka vyššia tým sa teplota strateného tepla znižuje.

Ďalším podstatným faktorom na základe ktorého by ste mali vyberať zimné topánky a snehule je materiál, funkčnosť, priedušnosť a vodeodolnosť:

  • Materiál by mal byť funkčný, mal by dobre odvádzať pot do iných časti látky, rýchlo schnúť a dostatočne izolovať od vonkajšej vlhkosti.
  • Ideálnym materiálom je useň, hladká alebo semišová koža, rôzne syntetické náhrady v prípade lacnejšej obuvi.
  • Kombinácia primeranej priedušnosti a vodeodolnosti. V tomto prípade pomôže špeciálna membrána Gore-Tex, SpimaTex, eVent a pod.
  • Obuv by nemala v žiadnom prípade tlačiť na prsty a vytvárať odreniny.
  • Pred kúpou si obuv vyskúšajte, ak nemáte takúto možnosť a kupujete cez internet tak si zmerajte dĺžku chodila.

Ako zmerať dĺžku chodidla

Dĺžku chodidla si zmeráte veľmi jednoduchým spôsobom. Budete potrebovať papier, pero a pravítko (môže byť aj meter). Postavte sa na chodidlo celou vašou váhou a obkreslite ho perom. Následne odmerajte jeho najdlhšiu a najkratšiu časť. Výsledok dostanete v centimetroch (často označované ako MP, čo znamená mondo point). Potom použite jednoduchú prevodovú tabuľku veľkosti obuvi na USA (US), Japan (mondo point v cm), UK a Europe (EU).

Snehule Moon Boot pre všetky príležitosti na svahu

Chcete zanechať na svahu dojem? Snehule Moon Boot sú tou správnou voľbou vďaka ktorým budete vyzerať štýlovo a skvele. Pôsobia vkusne vďaka špeciálnemu výberu materiálu, dizajnovým kúskom pri ktorých dizajnéri siahli na dno svojej fantázie. Práve vďaka tomu vám môžeme priniesť naozaj skvelé módne kúsky. Obuv je navyše veľmi praktická a zateplená, takže vás nenechá v štichu v žiadnej situácií. Vyberte si niektorý z modelov a hneď sa do nich zamilujete.

MOON BOOOT - Veľkosť obuvi EU

35 - 38 39 - 41 35 36 37 38 39 40 41 42
Veľkosť obuvi US 3.5 - 6.0 6.5 - 8.0 4.5 5.0 - 5.5 6.0 - 6.5 7.0 7.5 - 8.0 8.5 9.0 - 9.5 10.0
Veľkosť obuvi UK 2.5 - 5.0 5.5 - 7.5 2.5 3.0 - 3.5 4.0 - 4.5 5.0 5.5 - 6.0 6.5 7.0 - 7.5 8.0
Veľkosť obuvi v cm (MP) 22 - 24.5 25 - 26.5 22 - 22.5 23.0 23.5 - 24 24,5 25 25.5 - 26 26.5 27 - 27.5

Zimná obuv Helly Hansen do každého počasia

Ak túžite po kvalitnej zimnej obuvi, ktorá čosi vydrží, určite siahnite po značke Helly Hansen. Ponúka množstvo výhod, je univerzálna, praktická a funkčná. Rovnako ju využijete na horách, tak ako aj v mestskom prostredí. Hodí sa na voľný čas a na niektoré športové aktivity v zimnom období.

Filtrovať produkty