Servis lyží Kubínska hoľa

Vedeli ste, že pravidelný servis lyží ovplyvňuje bezpečnosť, kvalitu, pôžitok z lyžovačky a šetrí vaše peniaze? Zastavte sa v našom servise lyží Kubínska hoľa, ktorý sa nachádza kúsok od mesta Dolný Kubín. Objednať sa môžete na telefónnom čísle 0908 284 821 alebo e-mailom kubinska@najsport.sk.

Servis lyží Kubínska hoľa
Online rezervačný systém
Top servis a poradenstvo
Servis už do 24 hodín
Servis lyží na počkanie

Hlavný cenník servisu lyží

Doplnkový cenník servisu lyží

SERVISNÁ SLUŽBA LYŽE DO 129 CM LYŽE OD 130 CM

Brúsenie:

 • Top brúsenie hrán automatom s jedinečnou keramikou Reichmann DTS-PRO.
 • Tuning hrán.
 • 2x voskovanie za tepla.
 • Leštenie.
8 € 10 €

Voskovanie:

 • 2x voskovanie za tepla.
 • 2x leštenie.
3 € 5 €

Výmena hrany alebo časti sklznice:

 • Máte poškodenú alebo vytrhnutú hranu? Žiaden problém pre nás.
 • Nevymieňame však celé hrany ani sklznice po celej ploche lyží, iba časti do 12 cm!
od 30 € od 30 €

Montáž nového viazania (platí pre nové lyže):

 • Potrebujete namontovať nové viazanie na nové lyže?
 • Vedeli ste, že ak si kúpite nové lyže s viazaním u nás, montáž máte úplne zadarmo?
od 20 € od 20 €

Demontáž starého a montáž nového viazania (platí pre používané lyže):

 • Potrebujete demontovať staré viazanie a vymeniť ho za nové viazanie na používaných lyžiach?
od 15 € od 15 €

Nastavenie viazania:

 • Potrebujete len nastaviť viazanie? Žiaden problém pre nás.
 • V prvom rade ide o vašu bezpečnosť, pretože zlé nastavené viazanie môže viesť k mnohým úrazom.
 • Pre správne nastavenia viazania budeme potrebovať základné informácie: váha, výška, vek lyžiara, úroveň lyžiara (začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý, expert), veľkosť lyžiarky (je udávaná v milimetroch na bočnej strane skeletu napr. 355 mm).
 • Vedeli ste že, ak si kúpite nové lyže alebo lyžiarky u nás, tak nastavenie viazania máte úplne zadarmo?
5 € 5 €

Informácie: 

 • V prípade objednania expresného servisu priamo na predajni sa účtuje poplatok 30 % z ceny daného servisu. V prípade objednania expresného servisu online sa tento poplatok neplatí.
 • Servis štandardne vykonávame do 24 hodín na ulici Beňovolehotská na Kubínskej holi (Dolný Kubín).
 • Na montáž lyžiarskeho viazania poskytujeme záruku 2 roky

Najlepší servis lyží Kubínska hoľa

Navštívte náš novootvorený servis lyži na ulici Beňovolehotská v stredisku Kubínska hoľa, ktorý sa nachádza asi 2 km od mesta Dolný Kubín. Poskytneme vám odborný servis lyží na strojoch najvyššej kvality pre celý región Orava. O celový servis vašich lyží sa postará nemecký automat Reichmann SF 4 Race. Stroj Reichmann DTS-U Pro disponuje technológiou HQT pre kvalitný tuning a nabrúsenie hrán. Táto technológia funguje na báze brúsnej keramiky, bez nadmerného opotrebenia hrán. Pre ešte lepšiu štruktúru sklznice tu máme stroj Wintersteiger Sigma RS 350 a voskovačku R off B, ktorá precízne nanáša vosk a leští sklznicu za tepla. Servisujte lyže u nás a spoznajte kvalitu na vlastné oči. Na servis sa môžete objednať na tel. čísle 0908 284 821 alebo na kubinska@najsport.sk.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Lyže odporúčame servisovať niekoľko krát do roka, podľa intenzity lyžovania a miery opotrebenia sklznice, hrán a pod. Minimálne však na začiatku a na konci sezóny. Určite je potrebné navštíviť nás servis, pokiaľ ste nabehli na kameň alebo inú ostrú nerovnosť. Sklznica alebo hrana je viditeľne poškodená, ošúchaná, opotrebená alebo extrémne vysušená. Taktiež treba servisovať, ak lyže horšie reagujú na zmenu smeru, sneh sa viac lepí na sklznicu, prípadne pociťujete iné zhoršenie jazdných vlastnosti (napr. zníženie rýchlosti).

Za optimálnych podmienok je potrebné servisovať lyže na začiatku a na konci lyžiarskej sezónyToto platí skôr pre príležitostných (resp. sviatočných) lyžiarov. Ak ste lyžiar, ktorý si to chce na svahu poriadne užiť a chodíte lyžovať častejšie, je potrebné lyže servisovať niekoľkokrát do roka. Frekvencia nezáleží len od intervalu vášho lyžovania, ale predovšetkým od snehových podmienok na svahu. Nerovnosti a kamene vedia vážne poškodiť sklznicu a neriešenie tohto problému vedie k veľkým škodám. Ako všade aj tu platí platí, že prevencia sa vypláca. A len pre zaujímavosť, profesionálni lyžiari odporúčajú servisovať lyže už po 3 dňoch lyžovačky.

Nepravideľný alebo žiadny servis vedie k rýchlemu opotrebovaniu lyží, ktoré vás môže vyjsť veľmi draho. A to až tak, že si budete musieť zaobstarať nové lyže. Ide v prvom rade o vaše zdravie, bezpečnosť a výborný pocit z lyžovačky. Pretože lyžovať s nenabrúsenými hranami nie je dobrý nápad. Môžeme sa len domnievať, koľko úrazov v lyžiarskych strediskách sa dá pripísať práve zanedbanému servisu. V konečnom dôsledku ide hlavne o zábavu. Na to, aby ste zažili poriadnu lyžovačku treba mať všetko v perfektnom stave. Opotrebená, nenavoskovaná sklznica a tupé hrany k tomu skrátka nepatria!

FOTOGALÉRIA SERVISU LYŽÍ