Pánske lyžiarske okuliare

Hľadáte vhodné pánske lyžiarske okuliare pre začiatočníkov alebo pokročilých lyžiarov? Premýšľate nad konkrétnou značkou, dizajnom, parametrami a vlastnosťami, ktoré by mali mať vaše nové okuliare? V Najšporte vám s výberom poradíme online aj offline. Neváhajte nám zavolať na tel. číslo 0919 066 704 alebo na e-mail info@najsport.sk.

Pánske lyžiarske okuliare

Lyžiarske okuliare sú spolu s lyžiarskou prilbou, palicami, rukavicami, lyžami či lyžiarkami neodmysliteľnou súčasťou celej výstroje pre pánov. Poskytujú nespočetné množstvo výhod, práve preto sú na svahu absolútnou samozrejmosťou. Disponujú radom najlepších technológií na ochranu zraku a tváre lyžiara. "Čítajte ďalej" alebo si prečítajte náš blogový článok - Ako vybrať lyžiarske okuliare.

Ako vybrať pánske lyžiarske okuliare

Pri výbere vhodných okuliarov by ste sa mali zamerať na niektoré dôležité parametre:

  1. Výber vhodnej veľkosti - Podľa parametrov, rozmerov a špecifických atributov vašej hlavy a tváre.
  2. Kompatibilita s lyžiarskou prilbou - Prilba musí byť kompatibilná s lyžiarskymi okuliarmi a naopak. Je vhodné ich vyberať spolu, pritom by ste nemali mať nikde medzery, kadiaľ by mohol podfukovať sneh, nesmú byť príliš tesné, úzke ani široké (môže to spôsobovať tlak na lícne kosti, koreň nosa, oči alebo spôsobovať nadmerné zahmlievanie).
  3. Vhodná značka - V našej ponuke nájdete kvalitné lyžiarske okuliare od výrobcov Atomic, Rossignol, Blizzard, Oakley, POC, Salomon, Uvex a iné.
  4. Výber podľa priepustnosti svetla - Môže byť S0 (nočné lyžovanie, silná hmla), S1 (oblačno), S2 (polooblačno), S3 (jasno) až S4 (veľmi jasno, ľadovec), prípadne photochromatické (automatický sa prispôsobia svetelným podmienkam na svahu).
  5. Podľa ďalších parametrov - UV filter (ochrana pred škodlivým ultrafialovým svetlom), kontrastný filter HD, FLD, Prizm (slúžia na detailné vykreslenie kontúr okolia), polarizačný filter (taktiež vykresľuje detaily, ktoré sa voľným okom nedajú zachytiť a chráni pred UV svetlom), typ zorníka (zrkadlový, fotochromatický a pod.), tvar šošovky (cylindrický alebo sférický) a podobné parametre.

Filtrovať produkty