Lyžiarske okuliare Rossignol

Lyžiarske okuliare Rossignol sú tou správnou voľbou, ak hľadáte kvalitu a ochranu očí počas jazde na lyžiach. Dámske, pánske a detské lyžiarske okuliare Rossignol budú tým správnym spoločníkom na svahoch. V prípade otázok alebo ak by ste sa radi o výbere poradili, neváhajte nás kontaktovať na tel. číslo 0919 066 704 alebo nám napíšte na info@najsport.sk.

Lyžiarske okuliare Rossignol

Rossignol od minulosti až po súčasnosť

 • Rossignol bol založený v roku 1907 Ábelom Rossignolom vo francúzskom meste Voiron,
 • Začali vyrábať prvé drevené, neskôr získali patent na laminátové lyže,
 • O dva roky neskôr získala firma na veľtrhu v Chamonix prvé veľké ocenenia a podporu čoraz väčšieho počtu lyžiarov,
 • V roku 1936 podpísal so spoločnosťou Rossignol lyžiar Émilie Allais prvý kontrakt,
 • Následne obhájil 3. miesto na slalome ZOH vo Francúzsku,
 • V roku 1956 kúpil spoločnosť Rossignol iba 29 ročný Laurent Boix Vives za 25 miliónov frankov,
 • Firma odvtedy zaznamenala veľký rozmach a ročná produkcia sa vyšplhala na 8000 párov lyží,
 • Ku koncu 70. rokov zvýšila svoju ročnú produkciu lyží na 50 tisíc párov,
 • V 80. rokoch otvorila ďalšie fabriky v USA, Španielsku, Taliansku, Švajčiarsku a Francúzsku,
 • Ku koncu 90. rokov vyvinula prvý snowboard a raketovo narástol dopyt po bežkách,
 • Výroba lyžiarskych búnd, nohavíc a funkčného oblečenia začala v roku 1996,
 • Počas svojho vývoja so značkou spolupracovalo viac ako 200 športovcov,
 • Aktuálne je Rossignol celosvetovým lídrom na trhu s lyžami, lyžiarkami a celým zimným sortimentom,
 • Je zameraný na vývoj a výrobu nových produktov, technológií na svetovej úrovni,
 • V súčasnosti pod touto značkou lyžuje aj špičková Slovenská lyžiarka Petra Vlhová.

Chcete vedieť o značke Rossignol ešte viac? Prečítajte si náš blogový článok - všetko o značke Rossignol.

Lyžiarske okuliare Rossignol a modelové rady

Hero

Lyžiarske okuliare Rossignol série Hero poskytuje lyžiarovi jasný pohľad na víťazstvo. Lyžiarske okuliare Hero, ktoré sú súčasťou pretekárskej kolekcie Rossignol, ponúkajú široké zorné pole a ideálne rozhranie medzi okuliarmi a prilbou. Penová výstelka s vysokou hustotou podšitá fleecom poskytuje pohodlie bez tlaku. Tri hustoty peny ponúkajú neuveriteľné pohodlie a prispôsobenie. Cylindrické šošovky Rossignol sú vyrobené z polykarbonátových (PC) dosiek, ktoré sú vyrezané, tvarované a spojené s vnútornou šošovkou.

lyziarske-okuliare-rossignol-hero

Magne'lens

Lyžiarske okuliare Rossignol série Magne'lens predsavujú čístú optiku a široké zorné pole. Pohodlne a rýchlo si môžete vymeniť šošovky. Bezrámový dizajn a torické šošovky maximalizujú optickú čistotu a zorné pole. Výmena šošoviek na cestách je jednoduchá vďaka Magne'Click. Technológia Rossignol Magne’Click poskytuje veľmi rýchle prepínanie šošoviek na udržanie najlepšieho možného videnia pri zmene počasia. Vďaka magnetom a malým klipom je šošovka ľahko pripevnená k rámu, aby sa zabránilo akémukoľvek pohybu šošovky počas jazdy na lyžiach. Tri hustoty peny ponúkajú neuveriteľné pohodlie a prispôsobenie. Nové šošovky TORIC, inovované spoločnosťami Zeiss Optics a Rossignol, majú rôzne bočné a horizontálne zakrivenie, čím zväčšujú zorné pole, pričom zostávajú kompaktné v dizajne pre optimalizované pohodlie a kompatibilitu s prilbou.

lyziarske-okuliare-rossignol-magne

Maverick Sonar

Lyžiarske okuliare Rossignol série Maverick Sonar poskytujú bezkonkurenčnú optiku. Bezrámový dizajn maximalizuje vaše zorné pole, zatiaľ čo prémiová optika ZEISS s technológiou SONAR a torických šošoviek ponúka zosilnenie kontrastu. Terén definujúci čistotu pre všetky terény a poveternostné podmienky. Pena s dvojitou hustotou a remienok v štýle pántu umožňujú, aby sa okuliare prispôsobili vašej hlave a vytvorili pohodlné a nepriedušné prostredie prilby. Šošovky ZEISS ponúkajú nekompromisné videnie v meniacich sa svetelných podmienkach a vynikajúcu UV ochranu na ochranu vašich očí pred škodlivými účinkami slnka. Technológia šošoviek SONAR od ZEISS Optics ponúka vylepšený kontrast a jasnejšie farby v rôznych svetelných podmienkach pre jasnejšie vnímanie nerovných povrchov a zmien terénu. Torická šošovka ZEISS maximalizuje vaše zorné pole pri zachovaní nízkoprofilového dizajnu pre pohodlie a kompatibilitu s prilbou.

lyziarske-okuliare-rossignol-sonar

Filtrovať produkty