Lyže Sporten

Objavte českého výrobcu lyží, značku Sporten a doprajte si kvalitné rekreačné a športové lyže. Sporten poskytuje širokú škálu modelov lyží pre každého. K dispozícií sú modelové rady - RS, Iridium, Glider, Wolfram alebo Free Guru. Okrem toho tu nájdete ďalšie modelové rady Free Walk, Kids, Spark, Stringer, Talent a iné. S výberom vám radi a odborne poradíme v našich obchodoch alebo na e-shope. Zavolajte nám na telefónne číslo 0919 066 704 alebo nám zanechajte správu info@najsport.sk.

Lyže Sporten

"Čítajte ďalej" a dozviete sa viac potrebných informácií o modelových radách, veľkostiach, histórií značky Sporten.

Sporten od histórie po súčasnosť

  • história značky Sporten začína v roku 1918, kedy sa nádejný stolár Adolf Slonek inšpiroval dizajnom a výrobou lyží vo Fínsku.
  • V 30-tých rokoch minulého storočia už bola česká výroba lyží známa aj vo svete a v roku 1950 vznikol v Prahe podnik Sport.
  • Následne bol postavený nový závod na výrobu turistických lyží v Pohledke a o 7 rokov neskôr putovali prvé bežkárske lyže do Nórksa
  • V roku 1963 vyrobili prvé bežecké lyže so sklených vlákien a s plastovým materiálom.
  • V 70 rokoch sa stavala nová továreň na výrobu zjazdových lyží, ktorých bol veľký nedostatok.
  • V roku 1993 bola vyslaná na severný pól expedícia Sporten o 3 roky neskôr bola produkcia lyží a snowboardov 310 tisíc.
  • Viac ako 100 ročná história nesie originalitu, inovácie a moderný vzhľad, posúďte sami

Lyže Sporten a modelové rady

Vyberte si špičkové lyže Sporten a modelové rady RS, Iridium, Glider, Wolfram, Guru a iné:

RS

Je séria špičkových zjazdových lyží pre lyžiarov, ktorí to myslia s lyžovaním naozaj vážne. Tieto lyže sú vyrobené s drevenou základňou vystuženou titanalou a vrstvou, technológiou tlmiacou vibrácie pri vysokých rýchlostiach, ako aj ďalšími sofistikovanými komponentmi. Sú vyrábane v sérií RS GS na obrovský slalom a RS SL na slalom.

Sporten RS GS

Iridium

Jedná sa o pokročilé lyže so sendvičovou konštrukciou, ktoré sú vhodné pre skúsených lyžiarov. Jedná sa o celodennú lyžu, ktorá má geometriu dvojitého rádiusu na zjazdovky a akékoľvek snehové podmienky. Disponuje dobrým ovládaním v zákrutách. O torznú tuhosť sa stará dvojitá titanalova vrstva, bočná hrana Side Wall a karbónová výstuha.

Sporten Iridium

Glider

Univerzálne all-mountain lyže pre pokojnú a istú jazdu na všetkých druhoch snehového podkladu. Lyže dobre držia na zjazdovkách, zamrznutom podklade a dovolia odpúšťať akékoľvek chyby. Jadro lyže je zložené z topoľa a buku chránenou bočným Side Wallom. Konštrukcia tip Rocker vám umožní jazdiť pohodlne a bezpečne na akomkoľvek povrchu.

Sporten Glider

Wolfram

Tieto lyže milujú adrenalín a experimentovanie. Jedná sa o univerzálne freestylové lyže dodávané s viazaním Tyrolia PR 11 GW, ktoré je charakteristické svojou vysokou presnosťou a profesionálnymi vlastnosťami. Lyže sú dodávane s oceľovými hranami, dreveným jadrom a technológiou PolyFly.

Sporten Wolfram

Guru

Špičkové turistické lyže Sporten Guru vám umožnia byť na horách vlastným pánom. Hore vybehnete ľahko vďaka kvalitným pásom a dole naopak zbehnete bez problémov. Lyže majú nízku hmotnosť, dokážu odpustiť pár chýb a prinášajú slobodu. Disponujú technológiou Ultralight Wood Core, konštrukcia Tip Rocker a Titanal.

Sporten Guru

Filtrovať produkty