Elektrobicykle

Elektrobicykle sú známe aj ako e-bike predstavujú najnovší trend vo svete cyklistiky. Pomocou displeja ovládate intenzitu výkonu. V ponuke máme tie najlepšie značky elektrobicyklov ako je Trek, Ghost, Electra, Mondraker a Dema.

Elektrobicykle

Typy elektrobicyklov

Mestské/cestné elektrobicykle

Ak hľadáte najvhodnejší elektrický bicykel pre seniorov alebo mladších milovníkov bicyklovania, mestský e-bike je to pravé orechové. Spoznáte ich podľa konštrukcie s nízkym nástupom. Bývajú vybavené kompletným príslušenstvom ako blatníky, stojan, svetlá a zväčša aj zadný nosič. Disponujú nosičovou batériou.

Krosové/trekingové elektrobicykle

Krosové alebo trekingové elektrobicykle sa hodia na dlhšie cestovanie alebo po ceste. Rozdiel medzi krosovým a trekingovým elektrobicyklom spočíva v príslušenstve - trekingový totiž obsahuje viac príslušenstva (blatníky, stojan, svetlá a nosič). Tento typ elektrobicyklov je skvelým kompromisom medzi horským a mestským e-bikom. Môžete ho využiť aj na tréning, pretože si dokážete nastaviť obtiažnosť šliapania tak, aby ste si udržali optimálnu tepovú frekvenciu.

Horské elektrobicykle

Horské elektrobicykle sú často označované ako MTB (z angl. slova mountain bike). Hardtailové elektrobicykle sa vyznačujú stredovým pohonom. Ide o osadenie batérie do spodnej rámovej trubky namiesto stojana na fľašu s vodou. Vďaka tomu je bicykel správny vyvážený a získava aerodynamický tvar. V ponuke nájdete aj celoodpružené elektrobicykle, ktoré oceníte najmä v ťažkom horskom teréne s vysokým prevýšením. Rámová batéria sa nachádza na spodnom ráme bicykla na mieste pre fľašu.

Batéria na elektrobicykel

Na základe kapacity a typu batérie dokážete zistiť dojazd, počet dobíjacích cyklov a celkovú životnosť batérie. Bicykle na elektrický pohon používajú moderné tipy lítiových batérií. Čím väčšie napätie, tým dlhší dojazd.

Typy batérií na elektrobicykel

Ovládanie a správanie bicykla je ovplyvnené umiestnením batérie. Najčastejšie sa jedná o nosičovú, rámovú batériu a batériu za sedlovkou. Batéria za sedlovkou sa zvykne vyskytovať u skladacích elektrobicyklov. 

Výkon motora

Podľa vyhlášky nemôžeme na slovenských cestách jazdiť s elektrobicyklom s výkonom motoru viac ako 250W. 

Elektropohon

Elektropohon na prednom kolese je lacný a hmotnostne vyvážený, avšak hodí sa len pre cestné elektrobicykle. Pohon na zadnom kolese sa hodí aj do terénu, ale je menej vyvážený. Elektropohon v strede elektrobicykla je síce drahší, avšak má ideálne vyváženie, vysoký efekt motora a hodí sa aj do hôr. 

Ostatné parametre

Pri kúpe myslite aj na ďalšie parametre ako programy jazdy, veľkosť, nosnosť a hmotnosť elektrobicykla.

Filtrovať produkty

Elektrobicykel E-Riot Trail CF Pro - Dark Red/Orange 2021
5999,00 €

Elektrobicykel E-Riot Trail CF Pro - Dark Red/Orange 2021

Elektrobicykel Ghost E-Riot Trail CF Advanced Chocolate/Brown 2021
4999,00 €

Elektrobicykel Ghost E-Riot Trail CF Advanced Chocolate/Brown 2021

Elektrobicykel E-Riot Trail CF Advanced - Kiwi Green/Midnight Black 2021
4999,00 €

Elektrobicykel E-Riot Trail CF Advanced - Kiwi Green/Midnight Black 2021

Elektrobicykel Ghost ASX Essential 130 Chocolate/Red 2021
4499,00 €

Elektrobicykel Ghost ASX Essential 130 Chocolate/Red 2021

Elektobicykel Ghost ASX Base 130  Iridium Silver/Jet Black/Red
3799,00 €

Elektobicykel Ghost ASX Base 130 Iridium Silver/Jet Black/Red

Elektrobicykel Ghost ASX Universal 160 Olive / Stone 2021
4999,00 €

Elektrobicykel Ghost ASX Universal 160 Olive / Stone 2021