Nohavice

Obzeráte sa po kvalitných, funkčných a pohodlných športových nohaviciach? V našom internetovom obchode nájdete všetko čo budete potrebovať do chladného zimného, ale aj teplého letného počasia. S výberom vám poradíme na tel. čísle 0919 066 704 alebo na info@najsport.sk. Sme tu pre vás online aj offline.

Nohavice

V našej širokej ponuke nájdete nohavice na šport aj voľný čas. N svoje si prídu nadšenci turistiky, lyžovania, snowboardingu, skialpinizmu, bežeckého lyžovania, turistiky či horolezectva. Nové nohavice vás oslovia nielen špičkovou kvalitou, ale aj dokonalým dizajnom a cenou. Neváhajte a zastavte sa v niektorej z našich predajní, kde vám s výberom radi a ochotne poradia naši skúsení športoví asistenti.

Siahnite po nohaviciach od overených výrobcov, ako je Dynafit, Crazy Idea, Spyder, Goldbergh, Atomic, Fischer, Rossignol, Helly Hansen, Roxy, Quicksilver a mnoho iných, ktoré vám zaručia spokojnosť a pohodlné nosenie kdekoľvek sa vyberiete. "Čítajte ďalej" a poradíme vám, ako si vybrať vhodné nohavice.

Ako vybrať ideálne nohavice

Pri rozhodovaní, aké nohavice si budete kupovať je dôležité sa zamerať a zodpovedať si niekoľko kľúčových otázok:

 • Kde plánujete nové nohavice nosiť, resp. na aký účel ich budete používať (napr. na letnú turistiku, zimnú lyžovačku, horolezectvo a pod.).
 • Akým športovým alebo voľnočasovým aktivitám sa plánujete venovať (napr. skialpinizmus, turistika, lyžovanie, do mesta a pod.).
 • Aký materiál, parametre, funkčnosť od nohavíc vyžadujete (napr. Gore-Tex alebo eVent membrány, zateplenie Primaloft, vetruodolnosť Windstopper, funkčnú vrstvu Polartec, pohodlnosť a pružnosť Tecnostretch a mnoho iných)
 • Aký strih, látku, veľkosť, farbu preferujete (napr. výška a tvar vašej postavy, veľkosť a obvod bokov, šírka a dĺžka nôh, farebné kombinácia alebo zladenie celého setu do jednej farby, syntetické alebo prírodné textílie a pod.)

Ako rozdeľujeme nohavice

 • Krátke nohavice sú určené na teplé letné, prípadne jarné počasie. Hodia sa na voľnočasové aktivity, ako aj aktivity v horách (turistika, prechádzky, horolezectvo). Sú zamerané prevažne na funkčnosť, dobré odvádzanie vlhkosti pri fyzickej aktivite. Toto oblečenie rýchlo schne, býva často odolné voči oderom a maximálne elastické a pružné do všetkých 4 smerov, aby vás neobmedzovalo v pohybe.

Krátke nohavice

 • Outdoorové nohavice(turistické alebo horolezecké nohavice) sú vyrobené z funkčných materiálov, ktoré majú výborne termoregulačné vlastnosti. V chladnom horskom prostredí vás zahrejú, rýchlo odvádzajú pot do vonkajšej časti látky a často bývajú nepremokavé. Takéto nohavice sú často vodeodpudivé s vonkajšou DWR úpravou (softshellové nohavice) alebo už s konkrétnou membránou (hardshellové nohavice) napr. Gore-Tex a eVent, ktorých vodné stĺpce sa môžu pohybovať od 20 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť od 15 000 g/m2/24 hod.

Outdoorové nohavice

 • Sukne sa výborne hodia pre nežné pohlavie. Dámy ocenia ich praktickosť pri turistike, prechádzkach a pohybe v horskom prostredí. Disponujú často funkčnými a materiálmi s dobrou izolačnou vlastnosťou (napr. Primaloft, Thinsulate alebo kačacie perie) a vetruodolnými parametrami (napr. membrána Windsotpper).

Sukne

 • Lyžiarske nohavice sú určené na lyžovačku. Takéto nohavice vás ochránia v prípade nepriaznivého počasia pred zimou, vetrom a snehom. Zároveň musia byť dostatočné priedušne, aby odvádzali vlhkosť do ostatných vrstiev lyžiarskeho oblečenia. Mali by spĺňať náročnejšie požiadavky na technické parametre a technológie (vodeoodolnosť od 10 000 mm/m2/24 hod. a priedušnosť od 8 000 g/m2/24 hod.).

Lyžiarske nohavice

 • Snowboardové nohavice majú veľmi podobné parametre, ako lyžiarske nohavice, avšak majú preĺžený strih, pevnejší a odolnejší materiál. Niektoré body, ako kolená, zadok sú osadené pevnejším a zosilneným materiálom. Majú rovnaké technické požiadavky, ako lyžiarske bundy (vodeoodolnosť od 10 000 mm/m2/24 hod., priedušnosť od 8 000 g/m2/24 hod. a kombinácia rôznych technológií).

Snowboardové nohavice

 • Skialpové nohavice majú ľahšiu konštrukciu, funkčnosť, vodeoodolnosť a maximálnu priedušnosť. Hodia sa do národných vysokohorských podmienok, kde sa často mení počasie a nie je ho možné úplne predvídať. Toto oblečenie je drahšie, má veľa technológií a podlieha prísnemu testovaniu v tých najnáročnejších podmienkach. Technické parametre skialpinistických nohavíc sa pohybujú od 20 000 mm/m2/24 hod. (vodeodolnosť) a 15 000 g/m2/24 hod. (priedušnosť).

Skialpinistické nohavice

 • Nohavice na bežky sú ľahké, odolné a pohodlné. Podobne, ako skialpinistické nohavice disponujú nízkou váhou, kompaktnosťou, vodeodolnosťou a priedušnosťou. Nekladú sa tu tak nároky na vysoké technické požiadavky, preto technické paramtere sa pohybujú od 10 000 mm/m2/24 hod. (vodeodolnosť) a 8 000 g/m2/24 hod. (priedušnosť).

Nohavice na bežecké lyžovanie

Filtrovať produkty