Bicykle Rock Machine

Vyberte si špičkový bicykel, ktorý bude zodpovedať vašim predstavám. Na výber máme horské, krosové, trekingové, cestné, gravelové mestské bicykle. Taktiež u nás nájdete značkové detské, pánske a dámske bicykle v top kvalite a dizajne. Pokiaľ chcete odborne poradiť a nemáte čas hľadať vhodný bicykel, zavolajte nám na telefónne číslo 0919 066 704, nám napíšte na info@najsport.sk alebo sa zastavte v našej predajni - bicykle Bratislava, Trenčín Dolný Kubín.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd
Bicykle Rock Machine

Skôr než sa pustíte do výberu vhodného bicykla, myslite na preferovaný štýl jazdy, terén, veľkosť rámu, pohlavie, hmotnosť či výšku jazdca. V našom cyklistickom obchode nájdete viac ako 300 modelov rôznych bicyklov v zaujímavých cenách od renomovaných výrobcov, ako Trek, Ghost, Giant, Lapierre, Liv, Mondraker, Kona, GT, Kross, Capriolo, Dema a veľa iných. Stačí sa zastaviť, predajňa bicyklov Bratislava je tu pre vás. Čítajte ďalej alebo si prečítajte sa viac o tom, ako vybrať vhodný bicykel v blogovom článku. Chcete vedieť, či bude dostatok bicyklov a prečo mešká výroba? Viac informácií sa dozviete v článku - potrápi nás tento rok nedostatok bicyklov?

Top výrobcovia bicyklov

 • Bicykle Trek - Vyberte si štýlové a kvalitné americké bicykle Trek, ktoré vás prekvapia výnimočným dizajnom, technológiami, konštrukciou a kvalitným prevedením. Vyberte si bicykel pre reakreačného i profesionálneho jazdca do mesta, na cestu, do hôr či do terénu. V našej ponuke nájdete produkty na sklade, ako aj na predobjednávku - horské bicykle (1120, Farley, Marlin, X-Caliber, Procaliber, Roscoe, Supercaliber, Top Fuel, Fuel EX, Remedy, Slash, Session), cestné a gravelové bicykle (Madone, Emonda, Domane, Speed Concept, Checkpoint), krosové a trekingové (520, Dual Sport, FX), mestské (Crockett, District).
 • Bicykle Ghost - Doprajte si kvalitné bicykle nemeckej značky Ghost. V našej ponuke nájdete top modely horských špeciálov (Lector, Nirvana, Kato, Lanao, Lector FS, Kato FS, Slamr), cestných a gravelových bicyklov (Road Range), krosové (Square Trekking, Square Cross), mestské (Square Urban).
 • Bicykle Giant - Vyskúšajte špičkové bicykle Giant. V našej ponuke nájdete modely, ako TCR, Prope. Defy, Trinity, Revolt, TCX, Fathom, ARX, Reign, Trance  a mnoho ďalších.
 • Bicykle Liv - Vyskúšajte kvalitné bicykle dcerskej spoločnosti Giant - Liv. Vyberte si model Endurance, Race, TT, Avail, Avow, Tempt, Bliss, Brava, Devote a iné.
 • Bicykle Mondraker - Doprajte si špičkové horské hardtailové a celoodpružené bicykle od španielskeho výrobcu Mondraker. V našej ponuke nájdete modely Summun, Superfoxy, Foxy, Tundra, Race, Prime, F-Podium, Podium a iné.
 • Bicykle Kross - Vyberte si kvalitné bicykle Kross od poľského producenta. V ponuke nájdete modely, ako Hexagon, Earth, Level, Esker, Vento, Evado, Trans, Lille, Sanibel a iné.
 • Bicykle Capriolo - Vyberte si pohodlné a cenovo dostupne bicykle Capriolo v modelových radách Level, Urban, Tour, Diavolo, Viola a iné. Všetky bicykle nájdete v pánskom, dámskom a detskom prevedení.
 • Bicykle Dema - Doprajte si spoľahlivé bicykle Dema od slovenského výrobcu s dlhoročnou tradíciou výroby. V ponuke nájdete dámske, pánske a juniorské modely Raven, Energy, Rebell, Pega, Ravena, Tigra, Lugo, Arosa, Loara, Aveiro, Carmen, Oxxy, Silence, Gritch, Befy a iné.
 • Bicykle GT - Objavte značkové bicykle GT od amerického výrobcu. V ponuke nádjete horské, krosové, mestské či detské bicykle pre dámy a pánov. Vyberte si modely Agressor, Avalanche, Force, Fury, Sensor, Zascar, Grade, Laguna, Transeo, Air, Labomba, Performer, Stomper a iné.
 • Bicykle Lapierre - Kvalitná Francúzska znača Lappier vám prináša kvalitu, dizajn a moderné technológie. Vyberte si model Edge, Prorace, Zesty, Spicy, Aircode, Xelius, Pulsium, Crosshill a ďalšie.

Ako vybrať bicykel?

Prejdite si týchto 5 jednoduchých krokov a stanovte si, aký typ bicykla by bol pre vás najvhodnejší, poďme na to:

 1. Rozhodnite sa, kde budete jazdiť - Plánujete jazdiť v meste, na cestách (asfalt, cyklotrasy, upravený rovný povrch), zmiešaný povrch (asfalt, prašné cesty), terén, horské alebo poľné cesty, zjazd či skoky? Na základe tohto rozhodnutia si definujete bicykel v druhom bode.
 2. Definujte si správny typ bicykla- Máte na výber horský (hradtail alebo celoodpružený), cestný, gravel, mestský, krosový, trekingový, fitness, mestský, detský alebo junorský bicykel. Stále sa však môžete rozhodnúť napr. pre elektrobicykel, ktorý ponúka množstvo zaujímavých zážitkov a skúsenosti.
 3. Ako často plánujete na bicykli jazdiť - Podľa najbližších dvoch bodoch si stanovíte cenovú kategóriu bicykla, parametre, materiály a komponenty (nižšia, stredná a vysoká trieda). Chcete jazdiť príležitostne, plánujete využívať bicykel na dochádzanie do práce, školy, do mesta, niekoľko krát do týždňa, na víkendovú cyklistiku, pravidelný tréning, chcete napredovať, zlepšovať kondíciu alebo ste sa rozhodli pre profesionálne jazdenie?
 4. Aké máte skúsenosti - Ste začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý cyklista alebo profesionál? Kam by ste sa zaradili? To vám napovie, aký bicykel by ste si mali zvoliť.
 5. Výška, váha a pohlavie - Musíte si jasne definovať svoju výšku postavy, dĺžku rúk či nôh. Tento údaj je potrebný pre výber veľkosti rámu (XS, S, M, ML, L, XL, XXL a pod.), ktorý udáva každý výrobca pri konkrétnej značke a modelovej rade. Váha tiež zohráva dôležitú úlohu, nakoľko väčšina bicyklov je do váhového limitu 136 kg. Dôležité je tiež pohlavie, či vyberáte bicykel muža, ženu alebo dieťa. Podľa toho ich členíme na pánske/unisex bicykle, detské a dámske bicykle.

Rozdelenie bicyklov

Pozrite si rozdelenie bicyklov podľa jednotlivých kategórií na pánske bicykle, dámske bicykle a detské bicykle. Vyberte si ten, ktorého vlastnosti vám budú najviac vyhovovať:

Horské bicykle

Horské bicykle sa zvyknú označovať skratkou MTB, čo v preklade znamená mountain bike. Vyznačujú sa robustnejším rámom, širšími plášťami vhodnými do horského terénu a prevodovým systémom s väčším rozsahom radenia. Na ceste sú však pomalšie, ako cestné bicykle, preto sa hodia skôr do terénu. Rozdeľujú sa na bicykle s prednou odpruženou vidlicou (hardtail) alebo so zadnou odpruženou vidlicou (full suspension, tzv. celoodpružené bicykle). Obvyklá veľkosť MTB kolies je 29", 27,5" alebo 26" (palcov). Veľkosť rámu sa definuje v palcoch alebo v štandardnej veľkosti (XS, S, M, ML, L, XL, XXL) alebo pomocou výšky jazdca (napr. 180 cm - L).

 • ľahký, stredne náročný terén až náročný terén,
 • športová jazda v horskom prostredí,
 • pohodlie, komfort, rýchlosť a obratnosť pri schádzaní kopcov,
 • geometria stavaná na nerovnom teréne.

Horské bicykle hardtail a full suspension

Krosové a trekingové bicykle

Krosové (trekingové) bicykle kombinujú prvky cestného a horského bicykla. Pneumatiky sú užšie, ako MTB pneumatiky, preto zvládnu poľné a ľahšie horské cesty. Oproti MTB bicyklom sú rýchlejšie na ceste. Majú vyššiu rámovú konštrukciu ako MTB bicykle, užšie plášte v kombinácii hladkého dezénu s výčnelkami po bokoch. Najrozšírenejšie sú varianty s 28 palcovými kolesami. 

 • ľahký terén, upravené cesty alebo zmiešaný povrch,
 • rýchlejší na cestách a obratný na cyklotrasách,
 • možnosť ľahko osadiť kvalitným cyklistických príslušenstvom.

Krosové a trekingové bicykle

Mestské bicykle a skladačky

Mestské bicykle sú vďaka pevnej konštrukcii odolné a poskytujú pohodlnú jazdu. Disponujú úzkymi plášťami a ľahkou hliníkovou alebo oceľovou konštrukciou. Majú väčšiu výbavu ako krosové bicykle (napr. nosiče). Rozdeľujeme ich na retro, štandardné mestské bicykle, mestský bicykel ladený do trekingového alebo horského bicykla. Výber bicykla je jednoduchý, najčastejšie univerzálne veľkosti s vyšším posedom a nastaviteľnými riadidlami. Samostatnou kategóriou sú skladacie bicykle, ktoré môžete v prípade potreby ľahko zložiť, prepravovať či skladovať.

 • pohodlná jazda v meste a na cyklotrase,
 • komfort do práce alebo na nákupy,
 • jednoduché ovládanie, skladnosť a manipulácia.

Mestské bicykle a skladacie bicykle

Cestné a gravelové bicykle

Cestné bicykle sú určené iba na asfaltové cesty. S najužším plášťom patria medzi najľahšie bicykle. Patria do rúk skúseným športovým jazdcom, ktorí vedia čo chcú. Majú vyššiu geometriu a môžeme ích rozdeliť na 3 základné kategórie: rekreačné, pretekárske a vytrvalostné bicykle. Samostatnou kategóriou sú gravelové bicykle, ktoré síce vyzerajú, ako cestné no geometriou a hlavne širšími plášťami z miernym dezénom sa hodia na akékoľvek spevnené cesty, nerovnú vozovku a spevnené štrkové cesty.

 • rýchla jazda, vyššia geometria,
 • pretekanie na asfalte alebo spevnenom povrchu,
 • nízka váha bicykla, nízky odpor a optimálne trakčné vlastnosti na pevnom povrchu.

Cestné a gravelové bicykle

Dirt a BMX bicykle

S dirt a BMX bicyklami si užijete jazdu cez prekážky na rampách. Majú priemer kolies od 16" do 24". 

Detské bicykle

Priemer kolesa detských bicyklov je od 12" do 24".  

 • 12" kolesá - výška 80 - 95 cm (3 roky)
 • 14" kolesá - výška 95 - 105 cm (4 roky)
 • 16" kolesá - výška 100 - 115 cm (5 rokov)
 • 18" kolesá - výška 110 - 120 cm (6 rokov)
 • 20" kolesá - výška 115 - 130 cm (7 - 9 rokov)
 • 24" kolesá - výška 125 - 155 cm (10 - 12 rokov)

Detské bicykle

Odrážadlá

Odrážadlá sú určené pre začínajúcich jazdcov od 2 rokov, ktorí si osvojujú techniku a zlepšujú rovnováhu na bicykli. Najčastejšie sú osadené 12 palcovými kolesami s jednoduchým hliníkovým alebo oceľovým rámom.

Materiál bicyklov

Najčastejšie sa používajú 3 varianty rámov - oceľ, hliník a karbón: 

 • Oceľové rámy sú najpevnejšie a najlacnejšie, zároveň sú ťažké s horšími jazdnými vlastnosťami,
 • Hliníkové rámy sú drahšie, avšak veľmi pevné, odolné voči korózii, flexibilné a ľahšie ako oceľové,
 • Karbónové rámy patria medzi najdrahšie, najľahšie a veľmi tuhé. Jedinou nevýhodou je krehkosť voči bočným nárazom.

Cyklistické komponenty a príslušenstvo

Okrem bicyklov u nás nájdete aj kvalitnú výbavu bicyklov spolu s rôznymi komponentami od vidlíc, zámkov, cyklopočítačov, duše, kolesá, brzdy až po cyklistické príslušenstvo.

Bike Fest je tu! Zľavy na bicykle a elektrobicykle, viac info nájdete tu

Akcia platí ešte:
dní
hodín
minút
sekúnd

Filtrovať produkty